Строительство »

Відчуження земель при будівництві центральної кільцевої автомобільної дороги (ЦКАД)

В рамках програми "Розвиток транспортної системи в Росії" почалося будівництво масштабного проекту - будівництво центральної кільцевої автомобільної дороги (ЦКАД). Планується закінчити роботи до 2018 року.

Траса пройде по території Підмосков'я в 50 кілометрах від МКАД, протяжність складе 521 км, а швидкість руху на різних ділянках дороги складе від 80 до 140 км. Проїзд по ЦКАД буде платним практично на всіх ділянках дороги.

На питання редакції про будівництво нової автодороги відповіли:

Сергій Палій , Фахівець зі зв'язків з громадськістю Групи компаній «Домобудівник»
Михайло Строилов , Заступник генерального директора ТОВ «Столична Земля», девелопер КП «Ново-Шарапова»
Олена Ржавська , Директор Департаменту консалтингу, аналітики і досліджень компанії Blackwood

При будівництві ЦКАД буде діяти спрощений порядок вилучення земельних ділянок. Чи буде компенсація відповідати ринковій вартості землі?

Сергій Палій: Вилучення земельних ділянок з метою будівництва автодороги передбачено чинним законодавством РФ, яким встановлено умови та порядок такого вилучення Сергій Палій: Вилучення земельних ділянок з метою будівництва автодороги передбачено чинним законодавством РФ, яким встановлено умови та порядок такого вилучення. Відмовитися від угоди з владою не можна, так як існує механізм вилучення в судовому порядку (стаття 282 ЦК України). Всім, хто має право власності або інше, передбачене законом право користування земельною ділянкою, повинна бути виплачена компенсація, яка включає в себе ринкову вартість земельної ділянки і знаходиться на ньому нерухомого майна, а також всі збитки, завдані власникові вилученням земельної ділянки. Для цього необхідно подати оформлені в установленому порядку документи на ділянки, будинки, хозблоки і так далі. Тільки після цього люди отримають можливість претендувати або на відшкодування ринкової вартості, або на надання аналогічного за ціною ділянки. Для розрахунку вартості, як правило, залучаються незалежні оцінні компанії.

Деталі можна дізнатися з наступних документів:

1. «Земельний кодекс Російської Федерації» від 25.10.2001 №136-ФЗ (ред. Від 23.07.2013)

  • стаття 49 (вилучення, в тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для державних або муніципальних потреб);
  • стаття 55 (умови і порядок вилучення земельних ділянок для державних або муніципальних потреб).

2. Цивільний кодекс Російської Федерації

  • стаття 279 (викуп земельної ділянки для державних і муніципальних потреб;
  • стаття 281 (викупна ціна земельної ділянки, що вилучається для державних або муніципальних потреб);
  • стаття 282 (викуп земельної ділянки для державних або муніципальних потреб за рішенням суду).

Олена Ржавська: «Згідно із законом - повинна відповідати.»

Михайло Строилов: «Дума прийняла дуже жорсткий закон про вилучення земель в Новій Москві Михайло Строилов: «Дума прийняла дуже жорсткий закон про вилучення земель в Новій Москві. Я думаю, що його почнуть застосовувати вже з другої половини вересня - після виборів столичного градоначальника. Але в очікуванні цієї події, попит на нерухомість в Новій Москві вже серйозно впав.

Вилучення земель в даному процесі, хвороблива, але необхідна життєва процедура для розвитку міста, області або будь-якого іншого суб'єкта. Головне в цій справі - врахувати інтереси людей, часто прожили на цій території все життя, або колись купили землю і створили свій затишний куточок тиші, спокою і комфорту і комерційні інтереси інвесторів і девелоперів. Будівництво «бетонки» надовго ускладнить життя навколишніх жителів.

При цьому, звичайно, дуже важливо дотримуватися правила компенсації за ринковою ціною при можливому вилученні земель для держ. потреб. Але боюся, що це питання буде вирішуватися в іншому ключі, без врахування інтересів конкретних суб'єктів. Одне радує, нас, як девелоперів, що нашого селища «Ново Шарапова» в якому проживають громадяни Р.Ф. з Воронежа, Новоросійська, Москви та інших міст РФ це не торкнеться. »

На питання про те, чи не зачепить будівництво охоронні зони Олена Ржевська розповіла, що «основні великі і складні об'єкти, постаралися обійти. Очевидно, що в окремих частинах неминуча вирубка лісів. Однак, якщо вести будівництво «акуратно», обмежуючи вирубку до мінімуму, доповнивши її компенсаційним озелененням, негативний вплив на навколишнє середовище буде невеликим ». На думку фахівця «Завдання ЦКАД - загальна розвантаження і перерозподіл в московському транспортному вузлі. Її будівництво дозволить зняти напругу з МКАД і двох бетонок, які очевидно взагалі не були розраховані на вантажні транспортні потоки, в окремих частинах проходять через підмосковні міста і насилу можуть називатися відповідними для транзитного вантажного потоку ».

Михайло Строилов говорить про необхідність збереження охоронних зон: «я сподіваюся, що при роботі над проектуванням ЦКАД, архітектори так само врахують необхідність збереження заповідних територій, що є одним із пріоритетних завдань Нової Москви і Московської області. Не можна допустити перетворення заповідних місць в промзони. Але очевидно, що чимось жертвувати доведеться і це неминуче. »Як в цілому Ви оцінюєте подібний проект?

Сергій Палій: «В цілому ідея реконструкції ЦКАД правильна. Розвиток транспортної інфраструктури - одна з ключових завдань в контексті комплексного розвитку всієї Московської області. Це може підняти інтерес забудовників і допомогти створенню нових привабливих територій для постійного місця проживання москвичів. Поки Підмосков'ї за кордоном 30 км від МКАД користується, як правило, локальним попитом, а жителями столиці, якщо і розглядається, то найчастіше лише як «другий дім». »

Олена Ржавська: «Як будь-який інфраструктурний проект, тим більше транспортний - позитивно Олена Ржавська: «Як будь-який інфраструктурний проект, тим більше транспортний - позитивно. Розвиток транспортної інфраструктури завжди несе позитивний економічний ефект в широкому спектрі факторів, давши поштовх для розвитку саме підмосковних територій другого і третього пояса віддаленості (далі 15 км від МКАД), що хоч і в далекому майбутньому, але все-таки зможе позитивно вплинути і на комфортність життя всередині і на кордонах МКАД. »

Михайло Строилов: «Хороші дороги це життєві артерії для Росії і мегаполісу і їх звичайно необхідно розвивати і проект реконструкції ЦКАД - це важливий, але, по суті, не самий нагальне питання. Мені здається, що є багато інших соціальних проблем, які потребують термінового вирішення.

Якщо дивитися на «бетонці» сьогодні, то це дуже вузька і не завжди хороша траса. Тому звичайно ЦКАД після реконструкції поліпшить ситуацію на всьому її протязі, але поліпшить це ситуацію з пробками в Москві і в пятікілметровой зоні від Москви - не знаю. Вже зараз при ремонті старого полотна дороги на бетонці постійно виникають багатокілометрові пробки. Надалі, мабуть, існуюча дорога буде використовуватися для підвозу будматеріалів і виявиться перевантажена будівельною технікою. Крім того, велика проблема з ЦКАД це переїзди ж / д. Ось де необхідно грамотне проектне рішення.

Зараз всі чекають проекту дороги, так як в силу внесених в положення про будівництво автомобільних доріг змін, а також в силу прийнятого в квітні 2013р. закону про регулювання (НЕ проектно-будівельні норми, а затверджений і прийнятий до виконання проект дороги) ринок, врешті-решт визначить, які ділянки програють, а які - виграють від будівництва бетонки. Після цього поступово відбудеться переоцінка ринком розвиваються в тих місцях девелоперських проектів.

Хоча, саме зараз, в таке «некомфортне» час, покупці житла в Новій Москві можуть розраховувати на цілком певні бонуси і в кінцевому рахунку, пристойно заощадити на ціні майбутнього домоволодіння - деякі забудовники в ситуації невизначеності схильні давати хороші знижки.

На мій погляд, в районі д.Шарапово є сенс зараз купувати ділянку без підряду і починати будувати років так через 5, коли нова бетонка буде побудована на досить великій ділянці як в сторону Каширського, так і в бік Мінського шосе з облаштуванням залізничного переїзду. Або вже зараз купувати готовий будинок, щоб не вплутуватися в самобуд, так як в непростий транспортної ситуації, зростуть витрати на логістику і як наслідок - збільшиться собівартість будинку »

Також читайте:

Схема ЦКАД: будівництво не зачепить населені пункти і котеджні селища

Чи буде компенсація відповідати ринковій вартості землі?
»Як в цілому Ви оцінюєте подібний проект?