Строительство »

Костенко приїхав до Києва

Звільнений з російської в'язниці українець Олександр Костенко Олександр Костенко приїхав у столицю.

Про це повідомляє " Укрінформ ".

"Костенко приїхав до свого будинку. Там він хвилину поговорив з журналістами і пішов додому в супроводі омбудсмена Людмили Денисової і матері", - зазначає агентство.

Він розповів журналістам, що найближчим часом має поспілкуватися з українськими спецслужбами.

"Я ще зараз не буду нічого коментувати бо ... зі спецслужбами ще поговорю", - сказав Костенко, відповідаючи на питання про наявність у нього російського паспорта.

Звільнений з російської в'язниці українець Олександр Костенко Олександр Костенко приїхав у столицю

Фото: Анатолій Сірик

Фото: Анатолій Сірик

Фото: Анатолій Сірик

3 серпня засуджений в включеному Росією Криму Олександра Костенко випустили на свободу .

Йому дали квартиру в гуртожитку Києва.

За версією російського слідства 18 лютого 2014 року в ході "масових заворушень" в Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу "Беркут". Активіст нібито кинув камінь в бійця "Беркута".

Також силовики стверджували, що він без дозволу, незаконно зберігав удома нарізну зброю. Костенко не визнав звинувачень.

15 травня 2015 підконтрольний Кремлю суд дав йому 4 роки і 2 місяці, пізніше покарання зменшили до 3 років 6 місяців позбавлення волі.

У той же час, в Україні в 2014 - 2015 роках Костенко проходив у справі про незаконне зберігання зброї разом з іншим кримчанином Станіславом Красновим.

Костенко і Краснова затримали в травні 2014 року зі зброєю. СБУ називала їх тоді "диверсантами" і "учасниками терористичної групи", говорила, що кримчани "готували ряд акцій диверсійно-підривної характеру" і "збирали і передавали своїм російським координаторам інформацію про хід подій".

У судових рішеннях говориться, що Костенко не з'являвся до суду, слідство не могло встановити його місце перебування. Тому прокурор навіть просив просив виділити відносно нього окреме провадження. Костенко викликали в суд, його дозволяли заарештувати також в той час, коли він уже був засуджений Росією.

Зараз в матеріалах справи Костенко вже не фігурує, з 2016 року як обвинувачені або підозрювані проходять тільки Краснов і кілька росіян.

Справи щодо Краснова слухаються в декількох судах Київської області. Його звинувачують в зберіганні зброї і державній зраді.