Строительство »

сербський Uber

Всім хороший Белград, але дістатися в потрібну його точку туристу буває непросто. Метро немає, а розбиратися, на якій зупинці треба з трамвая пересідати на тролейбус, і де потім виходити - так в чужому місті, так чужою мовою, - не кожен захоче. Залишається універсальний варіант з таксі, але навіть при сербських цінах і при тому задоволенні, яке доставляє спілкування з таксистом, впізнали в пасажирі російського туриста, це - все-таки таксі, найдорожчий спосіб пересування, і йому хочеться знайти альтернативу.

У світі таку альтернативу, як відомо, створює знаменита компанія Uber, чия поява на ринку періодично призводить до акцій протесту з боку таксистів, які втрачають клієнтів, а разом з ними і заробітки. Але в Сербії Uber не працює; минулого тижня компанія в черговий раз зазнала невдачі в спробі отримати дозвіл на роботу від сербського уряду, оскільки, як пояснюють влади, у неї немає необхідних дозволів для організації пасажирських перевезень.

Але відсутність Uber не означає відсутності тих послуг, які Uber надає. У Белграді є своя місцева компанія Car: Go, створена Вуком Губерінічем і Марко Вучич. Певна пікантність бачиться в тому, що Марко Вучич встиг попрацювати в США, де за власним його словами, був партнером Uber. Але не справа клієнтів розбиратися в тому, які авторські права кому належать і чи не порушені в даному випадку чиї патенти. Його цікавлять надається йому послуги, їх якість і ціна. Тому буде виходити з того, що є в реальності.

А в реальності ми маємо додаток Car: Go, існуюче в двох версіях: для Android (скачати можна тут ) І для iOS (скачати можна тут ). Ця програма встановлюється на смартфон користувача і дозволяє йому:

- визначити своє місце розташування на карті Белграда;

- побачити, де знаходяться найближчі до нього автомобілі сервісу;

- вибрати рівень послуг (еліт або економ-клас);

- ввести бажаний адресу і отримати інформацію про маршрут, тривалості поїздки і її орієнтовну вартість;

- ввести бажаний адресу і отримати інформацію про маршрут, тривалості поїздки і її орієнтовну вартість;

Орієнтовна вартість поїздки 236-271 динар, приблизна тривалість 6 хвилин

- замовити і оплатити поїздку.

У порівнянні зі звичайним таксі вартість поїздки виявляється на 30-50% нижче, та й додаткові можливості бачити кінцеву ціну до посадки в машину, не входити в готівкові розрахунки з таксистом і не пояснювати йому ламаною сербсько-російській мові, де знаходиться кінцевий пункт призначення , дорогого коштують.

Мінуси цього сервісу (крім необхідності установки додаткового додатка на телефон) полягають в невеликому виборі способів оплати. На сьогоднішній день Car: Go не дозволяє використовувати карти VISA і MasterCard (така можливість обіцяна в найближчому майбутньому), а замість них пропонує три варіанти:

- PayPal (поширений в світі спосіб оплати, але в Росії аккаунт PayPal є далеко не у всіх):

- з рахунку в банку Telenor (можливо, зручно в Сербії, але не для іноземних туристів);

- з аккаунта в мережі мобільного зв'язку mt: s (для цього доведеться придбати sim-карту mt: s, але зробити це дуже просто - достатньо звернутися в будь-який вуличний ларьок з пресою).

- з аккаунта в мережі мобільного зв'язку mt: s (для цього доведеться придбати sim-карту mt: s, але зробити це дуже просто - достатньо звернутися в будь-який вуличний ларьок з пресою)

Так виглядає інтерфейс програми: зарахування коштів з аккаунта mt: s і маршрут поїздки

Однак, оскільки аналогічних сервісів в Белграді поки ніхто не пропонує, туристам, які планують прожити в сербській столиці кілька днів і грунтовно ознайомитися з її визначними пам'ятками, сервіс Car: Go можна сміливо рекомендувати. Завантажуйте додаток, купуйте sim-карту mt: s і насолоджуйтеся Белградом з повним комфортом.

Для пошуку корисної інформації на нашому сайті користуйтеся « путівником »