Строительство »

Поділ ринку "Барабашово": плани і переваги

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 квітня 2017, 8:10 Переглядів: 14 квітня 2017, 8:10 Переглядів:   ТЦ «Барабашово»

ТЦ «Барабашово». Частина торгових об'єктів можуть перейти в комунальну власність. Фото: abcnews.com.ua.

У Харкові може з'явитися два ринки "Барабашово" і знаходитися вони будуть зовсім поруч. Плани зі створення комунального підприємства " ринок "ТЦП" ( "Торговий центр Барабашово") озвучили в міськраді. Багато підприємців цю ідею підтримують, сподіваючись, що вартість оренди торгових місць знизиться. "Сегодня" з'ясовувала подробиці непростих ринкових справ.

Все почалося з електронної петиції, опублікованої в кінці березня на сайті міськради. Її автор, один із керівників громадської організації "Самооборона", Володимир Цимбалюк запропонував міськраді узаконити торговельні місця біля станції метро "Академіка Барабашова", створивши на їх базі комунальний ринок з пайовою участю кожного підприємця, який купив магазин або павільйон. Мовляв, такий механізм прописаний у постанові Кабміну №868 від 2009 року і дозволяє органам місцевого самоврядування при виявленні незаконно зведених об'єктів робити з них комунальний ринок. Правда, всього на три роки і з подальшими громадськими слуханнями, на яких буде вирішена доля об'єктів.

"Ми довгий час думали, як зробити так, щоб підприємці отримали захист на законодавчому рівні. Всім відомо, що магазини на території ринку будувалися за їхні гроші, але документи про те, що вони є власниками, так і не були їм видані. Ми зіткнулися з тим, що договори оренди, які є на руках у підприємців, у великій мірі стосуються тих торгових площ, які за документами не було введено в експлуатацію. А в районі кола тролейбуса близько трьох гектарів землі не один десяток років самозахвачени, і на них побудовані комплекси двоповерхових магазинів ", - розповів нам Володимир Цимбалюк.

У тому, що підприємцям буде краще під крилом міськради, впевнений ще один активіст з "Громадської самооборони" Віталій Тропачов, мовляв, зараз договір оренди торговці підписують всього на два місяці. Це дозволяє адміністрації ТЦ тримати їх в їжакових рукавицях, відмовляючи незадоволеним в продовженні договору.

Слідом за петицією питання про створення КП "Ринок" ТЦП "включили і в проект порядку денного сесії міськради, призначеної на 19 квітня. У мережі також з'явилася карта з передбачуваної територією майбутнього комунального ринку на 3,5 га. Днями питання про створення комунального підприємства з порядку денного сесії виключили. "Ми подивимося економічну складову, все повинно бути ретельно опрацьовано, питання з землею, питання до підприємців, потрібно зрозуміти, чия там власність, що закладено в банках. Коли ми зрозуміємо, що є доцільність у створенні такого КП, винесемо питання на широке обговорення ", - пояснив нам перший віце-мер Ігор Терехов.

Коли ми зрозуміємо, що є доцільність у створенні такого КП, винесемо питання на широке обговорення , - пояснив нам перший віце-мер Ігор Терехов

У прес-службі торгового центру питання поки не коментують, а ось підприємці сподіваються, що в КП вартість оренди торгових місць знизиться. "Це дасть переваги не тільки нам, підприємцям, а й додаткові надходження в скарбницю міста. Зараз оренда торгового місця площею 18" квадратів "коштує близько 10 000 грн", - розповіла підприємниця Людмила.

КОНФЛІКТ І ДОХОДИ

Багато хто говорить про конфлікт між мером Геннадієм Кернесом і нардепом Олександром Фельдманом. Однак політолог Валерій Дудко пояснив, що частина ТЦ контролюють донецькі бізнесмени і люди, близькі до екс-регіоналам, а мер ж хоче повернути частину землі місту і отримати доходи в казну.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Поділ ринку" Барабашово ": плани і переваги". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Макаренко Ганна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ