Строительство »

Віктор Батурин зустріне Новий рік у СІЗО

Тверський суд Москви сьогодні санкціонував арешт Віктора Батурина, бізнесмена і шурина екс-мера Москви. Йому інкримінується спроба шахрайства з підробленими векселями «Інтеко». Юрій Лужков бачить в цьому арешт тиск на себе і свою дружину Тверський суд Москви сьогодні санкціонував арешт Віктора Батурина, бізнесмена і шурина екс-мера Москви

Фото: РИА Новости

Тверський суд Москви в середу санкціонував арешт бізнесмена Віктора Батурина. За версією слідства, він намагався уявити до оплати підроблений вексель компанії «Інтеко» на суму 10,8 млн рублів. Сам обвинувачений в суді заявив, що це його «обікрали». Він стверджує, що слідчі вилучили у нього справжню цінний папір і позбавили його можливості отримати по ній гроші.

У суді бізнесмен стверджував, що в його арешті матеріально зацікавлені заступник прокурора Москви Олександр Козлов та колишній начальник ГСУ МВС по Москві, генерал-майор Іван Глухов.

Він вважає, що його арешт вигідний новому керівництву «Інтеко», щоб не розраховуватися з ним за рахунками.

Кримінальну справу стосовно Віктора Батурина Головне слідче управління ГУ МВС по Москві порушило 28 листопада по заявою нинішнього президента ЗАТ «Інтеко» Олега Солощанского. За словами Солощанского, в понеділок Батурин пред'явив до оплати підроблений вексель компанії «Інтеко» на суму 10,8 млн рублів.

29 листопада Батурину звинуватили в замаху на шахрайство в особливо великому розмірі (частина 3-я статті 30-й і частина 4-я статті 159-ї КК). У цей день ГУ МВС РФ по Москві повідомило, що слідство має намір звернутися до суду з клопотанням про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Через деякий час розміщена на сайті відомства інформація була дещо підкоригувати. Слідчі поінформували про бажання укласти Батурина під варту.

Гроші в обмін на вексель

«Коли я прийшов в« Інтеко », то був затриманий і, пардон, посаджений у в'язницю!» - обурено розповідав Батурин в залі суду. Він пояснив, що 28 листопада приїхав в офіс будівельної корпорації на вулиці Садова-Спаська для того, щоб «скористатися своїм правом» погашення векселя. «Це те ж саме, якщо ви прийшли з розпискою вимагати у боржника гроші і замість цього вас посадили в буцегарню», - продовжив він.

Адвокати обвинуваченого Ігор Шабанов та Володимир Журавльов пояснили, що кілька років тому компанія «Інтеко-Чесс», якою керував Батурин, перерахувала корпорації «Інтеко» за договором позики 10,8 млн рублів.
«Інтеко» мала повернути гроші не пізніше серпня 2010 року, проте вільних коштів у компанії Олени Батуріної не знайшлося і за кілька днів до погашення позики Віктору Батурину видали вексель на 10,8 млн рублів, який той повинен був пред'явити до оплати не раніше 1 березня 2011 року.

«На момент видачі векселя я був 50-процентним власником акцій ЗАТ« Інтеко », - нагадав Віктор Батурин, який займав до 2005 року в корпорації посаду віце-президента. - Я не міг діяти собі на шкоду. Я не порушив закон ні на йоту. А взагалі, чи був хлопчик ?! ».

Адвокати надали судді копію договору позики і попросили долучити його до матеріалів справи. Однак цьому чинив слідчий Денис Чиликин і бере участь у справі прокурор Гаяне Григорян. Вони заявили, що представлений документ не має відношення до засідання, і в підсумку суд його відкинув.

Батурин пояснив, чому ховався в туалеті

Добиваючись про укладення Віктора Батурина під варту, слідчий стверджував, що, перебуваючи на волі, обвинувачений може сховатися від слідства і суду, загрожувати свідкам і іншим способом перешкодити провадженню у кримінальній справі.

Чиликин повідомив, що за місцем реєстрації - в місті Еліста, республіка Калмикія - Батурин не проживає, а фактичне місце проживання бізнесмена наслідок встановити не змогло. «Батурин повідомив слідству завідомо недійсний адресу, а також намагався чинити опір при затриманні», - говорилося в клопотанні слідчого.

Згідно з представленими до суду документами, при затриманні Батурин влаштував скандал. Він відмовився пройти з оперативниками в дорадчу кімнату в офісі «Інтеко», вилаяв їх нецензурними словами і півгодини ховався в туалеті. Потім все-таки вийшов звідти і чекав приїзду слідчих біля стійки адміністратора. слідчі пообіцяли порушити проти Батурина ще одну кримінальну справу, за статтею 319 КК ( «Образа представника влади»).

Сам Батурин не був згоден з формулюванням про те, що він чинив опір співробітникам поліції. «Я вважав, що це співробітники охорони ЗАТ« Інтеко »», - пояснив в суді бізнесмен.

Денис Чиликин звернув увагу суду, що затриманий вже має судимість. Його підтримала прокурор, яка підкреслила, що Батурин не тільки вже притягувався до кримінальної відповідальності за шахрайство, але і вчинив злочин в період випробувального терміну - в червні цього року за вироком Пресненського суду Москви бізнесмен отримав 3 роки умовно за подвійну перепродаж приміщення на 2-й Тверській-Ямській вулиці.

Адвокати Батурина заперечували проти арешту. Вони назвали доводи слідства голослівними і попросили обрати їх клієнту запобіжний захід, не пов'язаний з позбавленням волі: підписку про невиїзд, застава на суму 10,8 млн рублів або домашній арешт. Захисники заявили, що осудна Батурину злочин було скоєно в сфері підприємницької діяльності, а закон забороняє в цьому випадку арешт.

«Які у вас є об'єктивні дані, що Батурин продовжить займатися злочинною діяльністю?» - поставив запитання слідчим адвокат Ігор Шабанов.

«Батурин виходив з вимогою щодо оплати чотирьох векселів, а пред'явив вимоги по одному, - заявив Денис Чиликин. - Решта векселі можуть бути знищені. З ними все що завгодно може бути ».

Шабанов спробував переконати суд в тому, що його клієнт не намагався заплутати слідство, а просто повідомив всі свої можливі адреси, включаючи фактичне місце проживання: житловий комплекс «Росинка» в селі Ангелово Красногорського району Підмосков'я. Там, згідно переданої суду довідці, Батурин проживає з двома синами - 10-річними Андрієм і 9-річним Миколою. Його трирічна дочка Тамара живе з дружиною Батурина Ілоною Зразкової в селі Усово Одінцовського району Підмосков'я.

Батурин: «Мене пограбували і оббрехали!»

Віктор Батурин, в свою чергу, заявив, що в даний час намагається оскаржити вирок Пресненського суду, а також наполягав на фальсифікації свого другого кримінальної справи. Він вважає, що Олег Солощанскій його «обмовив». Для цього, як вважає бізнесмен, у нинішнього глави «Інтеко» є свої причини: «За фактом розкрадання їм у мене майна зараз проводиться слідство», - сказав Батурин.

Бізнесмен поскаржився на те, що якщо він залишиться за гратами, то буде позбавлений можливості отримати гроші за векселем, так як закінчиться термін його дії. У зв'язку з цим він зажадав, щоб ЗАТ «Інтеко» поклало на рахунок суду гроші в розмірі 10,8 млн рублів, щоб він надалі зміг їх вимагати.

Пробувши в нарадчій кімнаті близько години, суддя Олексій Криворучко санкціонував арешт бізнесмена до 28 січня 2012 року.

«Формально він міг прийняти таке рішення, тому у мене немає до нього жодних претензій, - заявив Батурин перед тим, як його забрав конвой. - Я все одно виграю цю справу, і вони (представники «Інтеко» - BFM.ru) мені заплатять гроші ».

Захисники сказали BFM.ru, що мають намір оскаржити рішення суду, але зізналися, що шанси домогтися скасування арешту «мінімальні».

Екс-мер Москви Юрій Лужков вважає, що російська влада використовує підприємця Віктора Батуріна в кампанії, спрямованої проти нього і його сім'ї.

«Віктор Батурин, незважаючи на те, що є братом моєї дружини, ніякого відношення ні до її бізнесу, ні до нашої сім'ї не має. Відносин з ним ми не підтримуємо », - заявив Лужков. За його словами, в 2005 році Віктор Батурин звільнився з компанії «Інтеко» в зв'язку з претензіями до нього, пов'язаними з недобросовісністю його дій. Лужков нагадав, що всі суди до «Інтеко» Батурин програв. Він також додав: «Сумно, що цей нездоровий, на мій погляд, в психічному плані людина була активно використаний владою і ЗМІ в кампанії по цькуванню екс-мера і його дружини».

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

А взагалі, чи був хлопчик ?
«Які у вас є об'єктивні дані, що Батурин продовжить займатися злочинною діяльністю?
Ru в ваші джерела новин?