Строительство »

Віктор Батурин засуджений до 7 років колонії загального режиму

Бізнесмен визнаний винним в спробі провернути аферу з векселями компанії «Інтеко» вартістю кілька мільярдів Бізнесмен визнаний винним в спробі провернути аферу з векселями компанії «Інтеко» вартістю кілька мільярдів   Бізнесмен Віктор Батурін (в центрі) під час оголошення вироку в Гагарінському суді Москви, який визнав його винним в спробі афер з векселями компанії «Інтеко»

Бізнесмен Віктор Батурін (в центрі) під час оголошення вироку в Гагарінському суді Москви, який визнав його винним в спробі афер з векселями компанії «Інтеко». Фото: РИА Новости

Гагарінський суд Москви в п'ятницю засудив шурина колишнього мера Москви Юрія Лужкова, бізнесмена Віктора Батуріна до 7 років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Він був визнаний винним в трьох епізодах шахрайства, два з яких - з векселями компанії «Інтеко» вартістю понад 5 млрд рублів.

Тим часом, в дебатах сторін прокурор просив для Батурина дещо більший термін - 8 років позбавлення волі і штраф в розмірі 300 тис. Рублів.

стриманий оптимізм

На оголошення вироку 58-річного Віктора Батурина доставили із запізненням на годину. Разом з конвоїрами і приставами в залі був присутній спецназ. Підтримати підсудного приїхали його третя дружина Ілона Образцова і теща.

«Як вас утримують у СІЗО?», - атакували Батурина журналісти.

«Відповідно до закону», - була відповідь. Помітно постройневшей підсудний сказав, що на здоров'я не скаржиться, а від суду чекає тільки виправдувального вироку.

«А якщо він виявиться обвинувальним, і ви сядете на реальний і досить тривалий термін?», - не здавалися репортери.

«Скажімо спасибі Богу і будемо оскаржувати», - не втрачав оптимізму підсудний.

Що знаходиться під вартою бізнесмен заявив, що тепер хоче тільки одного: щоб його сестра Олена Батурина, яка раніше була президентом «Інтеко», віддала йому те, «чим незаконно заволоділа».

Шерше ля фам

Варто відзначити, що ще на початку процесу, який стартував 28 січня, підсудний вініл у всіх своїх бідах сестру . У вересні 2011 року Олена Батурина продала «Інтеко» разом з 25% акцій, які, як стверджував бізнесмен, належали йому. Незадовго до свого арешту Віктор Батурин намагався оскаржити в столичному арбітражі продаж компанії. Після його арешту процес забуксував, а в лютому 2012 року позов Батурина відхилили . Його адвокати тоді говорили про те, що за допомогою кримінальної справи Батурина хотіли «прибрати» з арбітражного процесу і посадили в тюрму, щоб не розплачуватися за векселями.

Віктора Батурина затримали 28 листопада 2011 року в офісі «Інтеко», розташованому на вулиці Садова-Спаська. Бізнесмен пред'явив до оплати вексель компанії на суму 10,8 млн рублів. У співробітників «Інтеко» виникли підозри щодо автентичності цінних паперів і вони викликали співробітників поліції. Затримання бізнесмена супроводжувалося скандалом: Батурин обрушився на правоохоронців нецензурною лайкою і півгодини ховався в туалеті. Було порушено кримінальну справу, а 30 листопада суд санкціонував його арешт .

В ході слідства Батурину додали ще два епізоди.

Слідчі встановили, що в кінці вересня того ж року бізнесмен надіслав в офіс компанії «Інтеко» завідомо підроблені векселі і зажадав виплатити йому з відсотками понад 5,6 млрд рублів. З'ясувалося, що цінні папери ніколи не випускалися.

А в травні 2011 року Батурин зайняв у свого колишнього товариша по інституту Станіслава Іосельзона 250 тисяч євро і не повернув. Натомість він передав потерпілому право вимоги до компанії «Інтеко» на приміщення під салон краси в житловому комплексі «Шуваловский» на Мічурінському проспекті. Слідство вважає, що юридичні права на це приміщення належали колишній дружині Батурина Яні Рудковської. У червні 2011 року вона вже отримала за салон краси 15 млн рублів від «Інтеко», тому надана Батурином Іосельзону папір була недійсною. Ці дії Віктора Батурина були кваліфіковані як шахрайство (ч. 4 ст. 159 КК). А епізоди з векселями - як замах на шахрайство (ч. 3 ст. 30 і ч. 4 ст. 159 КК).

Батурин провину не визнав. Так, він стверджував, що сума в 5,6 млрд рублів, яку він вимагав, це зарплата, яку йому залишилися винні при звільненні з посади віце-президента «Інтеко» в 2006 році. А в тому, що він сам виписав один з векселів, немає нічого дивного - він мав на це повне право і раніше підписав «сотні векселів».

Читайте також: Батурин готовий доводити невинність «аж до Верховного суду»

Що ж стосується епізоду, пов'язаного з Яною Рудковської, то, за словами Батурина, він був не в курсі, що його колишня дружина вже отримала гроші. Батурин запевняв, що Рудковська була не вправі це робити, так він свого часу викупив у неї інвестиційний договір, на який було оформлено право вимоги. На його думку, Рудковська фактично скоїла злочин, підставивши його і привласнивши гроші, які їй не належали. Вчинити так у неї, за словами Батурина, були причини - адже після його арешту колишня дружина змогла забрати собі їхніх спільних дітей.

До речі, потерпілий Іосельзон в суді став на захист колишнього товариша. Він відмовився від претензій на його адресу, повідомивши, що Батурин частково повернув йому борг, а якби його не тримали в СІЗО, то він погасив би його повністю.

двічі судимий

Для того, щоб оголосити вирок, судді Оксані Кульовий знадобилося кілька годин. За цей час з знаходиться в клітці підсудного так і не зняли наручники. Суддя визнала доведеною вину підсудного за всіма трьома епізодами.

За шахрайство і замах на шахрайство вона дала Батурину 4,5 роки колонії.

Варто зазначити, що на момент скоєння злочину бізнесмен перебував на випробувальному терміні - в червні 2011 року Пресненський суд Москви засудив його до 3 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном три роки і штрафу в 300 тисяч рублів за шахрайство - подвійну перепродаж приміщення в центрі Москви.

Тому при винесенні вироку суддя скасувала умовний термін. Вона приєднала покарання, призначене за першим вироком суду, до покарання у другій справі і визначила остаточний термін у вигляді 7 років позбавлення волі. В якості додаткового покарання Батурину був призначений штраф в розмірі 700 тис. Рублів.

плани захисту

Адвокати заявили, що не згодні з вироком суду і мають намір його оскаржити в Мосміськсуді. «Доказів, представлених держобвинуваченням, було недостатньо для винесення обвинувального вироку», - заявив BFM.ru адвокат Батурина Георгій Левчук. Він вважає, що «вся ситуація, пов'язана з боргами, і з векселями, відноситься до підприємницької діяльності» і всі виниклі проблеми потрібно було вирішувати в цивільно-правовому, а не в кримінальному порядку. Адвокат вважає, що якщо дії Батурина і потрапляють під дії кримінального кодексу, то їх слід було кваліфікувати за менш тяжкою статтею, як «шахрайство, вчинене в сфері підприємницької діяльності» (ст.159.4 КК РФ), яка не передбачає реального позбавлення волі.

Другий адвокат засудженого Ігор Шабанов зазначив, що суд поклав в основу обвинувального вироку показання Олени Батуріної і високопоставлених співробітників «Інтеко», які, на його погляд, були «зацікавленими особами». У суді ж Батурину так і не допитали, взявши у неї показання на слідстві. «Її допитали дуже поверхнево, ми просили викликати її до суду, але нам в цьому надали», - сказав захисник. Він заявив, що його клієнт не вважає себе винним і хоче, щоб його виправдали.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

«Як вас утримують у СІЗО?
«А якщо він виявиться обвинувальним, і ви сядете на реальний і досить тривалий термін?
Ru в ваші джерела новин?