Строительство »

У Києві серед висоток і бутиків живуть кози і свині, а на Шулявці знаходиться будинок-привид

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 августа 2012, 7:30 Переглядів:

Незважаючи на те що Київ стрімко розростається, в глибині багатоповерхівок досі залишилися острівці сільській ідилії. Ми знайшли кілька таких місць у столиці.

ЙДУТЬ СУДИ. У це місце, на Позняках, серед елітних новобудов можна водити екскурсії. На садибу в глибокій ямі, в кільці висоток, зараз приходять подивитися, як в зоопарк. Але ж є на що подивитися: у одному з дворів між вулицями Ахматової і Княжий Затон, недалеко від Бориспільської траси і гілки підземки, в старому будинку з 1947 року живе велика сім'я. Вони копають город, тримають кіз, свиней, гусей, кролів і курей. Все - як у справжньому селянському дворі. За останні десятки років новобудови затиснули двір з усіх боків, жителів райського куточка стали примусово виселяти з насидженого місця. Але для виселення потрібні були підстави у вигляді згоди мешканців. А мешканці будинку на Батуринської, 12, і 63 соток землі відмовилися переїжджати. В середині 2000-х пішли в хмарочоси останні сусіди, а подвір'я Наталії Юрченко виявилося на дні котловану, на 5 метрів нижче рівня висоток. З забудовниками не вдається домовитися до сих пір: чи то високі вимоги господарів, чи то будівельні компанії занадто жадібні.

"Ось судимося. Хочемо, щоб нам дали 6 квартир для моїх дітей і купили будинок на вул. Іжевської, а до нього 20 соток землі, - розповідає господиня ділянки Наталя Дмитрівна. - Але саме через ці 20 соток сталася заковика. Забудовнику вони здалися надто дорогими, і з 2010 року компанія вже з нами не домовляється, а шукає можливість під будь-яким приводом нас звідси виселити. Виявилося, що не всі наші 63 сотки приватизовані. Зараз судимося. а тут уже інша компанія готова купити у нас ділянку вдвічі дешевше , тому що у нас суди йдуть ".

КОЗИ і кнурів. На великій ділянці колись жив дід Наталії, а зараз - 6 сімей. "Діти і родичі живуть тут, допомагають по господарству", - говорить жінка. Зовні у неї пасуться кілька кіз. "Раніше їх було багато, але вони стрибали на елітний будинок №35-а. Залазити в контейнери для сміття, все розкидали. Мешканці почали обурюватися", - розповідає Юрченко. Заходимо у двір, де маса старих речей. На передньому плані стоїть старенький " москвич ".

"У нас є колодязь, зроблений моїм дідом, але вода жестковата. Тому за питною водою раз в тиждень їздимо на "москвичі" до найближчого бювету. Завантажуємо його повністю баклажками. А ось квіткар. Влітку живемо за рахунок продажу квітів, а взимку нас годують свині. Ми їх продаємо, як і гусей з кроликами ", - хвалиться господиня. На міні-фермі, де стійкий запах тварин, 7 свиноматок, один хряк і 20 поросят!" Було 43 свинки, але частина продали, адже важко утримувати ". У цей момент підходить дівчина і просить допомогти. "Це моя дочка Таня, вона будує будиночок для індиків", - пояснює господиня. У дворі велика кількість котів. "Якби не вони - все пропало. З найближчих будинків до нас бігають зграї щурів, а коти їх ловлять ", - говорить жінка. Благий цивілізації тут практично немає." Опалення у нас на дровах. Газ до нас так і не підвели, тому користуємося балонним. Зате є теплиці, літній душ, льохи, багато фруктових дерев ", - говорить Наталя. Мешканці новобудов кажуть, що таке сусідство їх цілком влаштовує." Вони зовсім нам не заважають. А їхні тварини викликають тільки позитивні емоції. Це їх земля, і якщо їм нічого не можуть запропонувати, нехай не чіпають ", - вважає Тамара.

ПРОТЕСТ з поросятами. Тим часом Наталія Юрченко збирається пікетувати Київраду, щоб депутати дозволили приватизацію землі. Адже її вартість, враховуючи, що в сусідніх районах просять за сотку $ 7-20 тис., Доходить до $ 1 млн. Вона збирається принести на Хрещатик, 36, парочку свинок. "Коз не повіз - вони великі. А ось свинки маленькі. Минулого разу я приїжджала, там ще якийсь пікет був, купа міліції, а тут мої поросята почали землю рити під ялинками." Беркут "підбігає і мало не на колінах благає забрати свиней ", - згадує жінка.

Правнучка Кобзаря: "Тут особлива аура"

На Виноградарі, на вул. Брюсова, серед багатоповерхівок 1980-х дивом збереглися три стародавні будинки. В одному з них живе Софія Красицька - внучка українського художника Фотія Красицького, внучатого племінника Тараса Шевченка. "Дід купив цей будинок ще в 1905-му, недобудованим, упорядкував. Зараз в ньому його будинок-музей, але він на ремонті. А ось цей сарай - ХVІІ століття, він колись був 2-поверховим будинком, в якому жили багаті купці ", - показує Софія Казимирівна на стара будівля. Вона згадує, що замість пр. Правди, колись був глибокий яр, куди було страшно спускатися, на дні його протікала річечка. Потім тут вирощували виноград, звідки і пішла назва масиву.

"Мій будинок визнаний пам'ятником архітектури і охороняється законом. Мерія хотіла прийняти його на баланс. Але я боюся, що це може закінчитися його знесенням і новим будівництвом, тому оформила власність на себе. Охочі купити цю землю часто приходять. Але до офіційних пропозицій не дійшла . Але я хочу, щоб тут жили мої внуки і правнуки. Тут особлива аура, з вулиці сюди повертаєшся, як ніби-то з іншого світу ", - каже господиня. А ось господиня сусіднього будинку рік тому померла. "Племінники хочуть продати місце під будівництво. Можливо, вже скоро над музеєм буде чергова висотка", - стурбована Софія Красицька. Ніякого господарства вона не веде. Колись у неї було 10 курочок, але їх потруїли. А зараз залишився фруктовий сад.

Лук'янівка: козак, фазани та історія

Невеликий двоповерховий будинок на Лук'янівці колись намагалися відвоювати комуністи, а зараз його намагаються відхопити різні будкомпанії - адже місце то ласе. У 4-квартирному дореволюційному будові за кінотеатром "Київська Русь" живе інженер і потомствений козак Юрій Руголь з сім'єю. Нещодавно праворуч від його будинку ввели в експлуатацію елітну новобудову, а зліва забудовники вже міряють територію, де поставити паркан для нової висотки. Будинок на вул. Коперника, 7, відомий своїм зоопарком: тут живуть десятки рідкісних фазанів, папуг, павичів, журавлів, диких гусей, качок і птахів. "Птахів я почав збирати з 15 років. До мене на екскурсії школи дітей приводять. Я не відмовляю", - розповідає Руголь. Іноді птиці ночами видають крики, схожі на сирену. Мешканці висоток спочатку обурювалися, але потім змирилися зі співом. Будинок, оточений новобудовами, просочений історією. "Мій дід був козаком в Чернігівській губернії. У нього було 4 дітей, в 1913 році він купив цю землю з хатиною, зніс її і збудував будиночок на 4 квартири, - розповідає Юрій Борисович. - Потім будинок перейшов у володіння мого батька, від нього мені. До речі, у мене також 4 дітей ". У радянські часи будинок хотіли знести. "Я сказав, що не хочу. Суд не допоміг. І я написав главі Президії ВР УРСР Валентини Шевченко. На подив, вона викликала мене до себе в кабінет, набрала Івана Плюща і сказала: знайти місце або не чіпати. І все затихло", - каже козак. У наш час Юрію Руголь багато разів пропонували продати цю землю. "Пропонували обміняти на квартири, продати, але я завжди відмовляв. Намагалися на мене тиснути через прокуратуру і податкову, доводячи, що будинок - не мій. Але все марно", - говорить Руголь.

У дореволюційному будинку є все: газове опалення, вода, світло, в саду фруктові дерева обвисли плодами. Правда, Руголь готується до війни з новим забудовником. "Зліва забудовник вже вбив клини для будівельного паркану. Залізли на мою територію. Виходить, що стіни нової висотки будуть перебувати на місці мого паркану. Але я буду боротися - ось главк охорони культурної спадщини взяв мій будинок на контроль. А забудовники дали розписку, що якщо піде тріщина, вони відремонтують, а якщо це буде неможливо, то вони знесуть будинок і збудують точно такий же ", - переконаний потомствений козак.

"Будинок-привид": від знесення застрахували

Цей будинок розташований на вул. Машинобудівної, між ст. м. "Шулявська" і Індустріальним мостом. Навколо триповерхового приватного будинку розташувалися панельки 1976 року. Він знаходиться всередині двору і виглядає досить дивно серед забудованої території. Історія будинку, як описують місцеві, досить цікава. "Ми його називаємо" будинок-привид ", оскільки обріс різними легендами. Коли в 70-х роках забудовували цей район, будинок дивом встояв. Пізніше ходили чутки, що будинок належить художнику, який переїхав ще за часів СРСР до Швейцарії і застрахував там його від знесення чи на 100 тис. франків, то чи на $ 5 млн. Тому, мовляв, його й не знесли - забудовники як дізнаються про страховку, дають задній хід ", - розповідає місцевий житель Олексій Колодяжний.

Будинок розташований на перепаді висот, тому, якщо дивитися знизу, це гарний 3-поверховий особняк, а якщо підходити до нього з верхньої вулиці - старенький одноповерховий будиночок. "Ви будинок купити хочете? - гукнув нас хлопець. - Не продається. Тут кожен день на кшталт вас ходять". Як виявилося, зараз там живуть квартиранти. "У них великий сад і грядка. Коли був маленьким, ми бігали туди і, зізнаюся, крали спочатку полуницю, потім груші і яблука", - говорить житель сусідньої висотки.

Влада хоче відселяти

Незважаючи на те, що більшість "хат" серед висоток знаходиться на своїх ділянках законно, влада вважає, що людей з них необхідно відселяти. "Це потрібно для поліпшення загального вигляду міста, особливо коли йде забудова кварталів. Забудовники якось намагаються домовитися з людьми, ми готові виступити посередниками. Хоча люди що тільки ні придумують, щоб отримати побільше. Нещодавно при відселенні під будівництво розв'язки на пр-ті науки за два дні в одному будинку прописалося 14 осіб, навіть не родичів. А на Позняках повинна бути школа, відчуваю - вона золотий буде, якщо ми виконаємо всі умови господарів ", - сказав нам заступник голови міськадміністрації Михайло Кучук.

Китай: будинок в котловані

На початку березня 2007 року, в Китаї, за рік до початку Олімпіади, на весь світ прославився будинок сім'ї Ян, яка мешкала в районі Цзюлунпо міста Чунцин. Тоді забудова йшла повним ходом, на місці невеликих приватних будиночків зводився торговий центр. 280 домовласників без питань продали свої ділянки. Однак родина Ян пішла проти гіганта. Щоб змусити яка не бажає переїжджати сім'ю виїхати зі свого будинку, забудовник вирив котлован під будівництво фундаменту глибиною 10 метрів, так що будинок перетворився в самотньо стоїть острів.

"Справа не в упертості чи непокори, ми просто намагаємося захистити свої права громадян", - заявляли подружжя. Навіть живучи без електрики і води, сім'я відмовлялася виїжджати. На даху будинку стояв прапор КНР. Історія відразу набула розголосу в світовій пресі і навіть отримала назву "nail house", тобто "прицвяхований будинок". Влада встали на сторону забудовника. Але все вирішилося мирно. Подружжя досягли угоди із забудовником. Їм надали квартиру в тому ж районі, а будинок знесли.

У матеріалі використані ілюстрації Григорія Салая, Олександра Яремчука та Сергія Гальченко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Києві серед висоток і бутиків живуть кози і свині, а на Шулявці знаходиться будинок-привид". інші влада дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Гальченко Сергій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Quot;Ви будинок купити хочете?