Строительство »

Яна Рудковська не з'явилася до суду

Музичний продюсер Яна Рудковська була викликана сьогодні в Гагарінський суд Москви для надання свідчень у справі свого колишнього чоловіка, бізнесмена Віктора Батурина. Але свідок до суду не з'явилася, повідомивши, що підтверджує свідчення, які вона давала на слідстві Музичний продюсер Яна Рудковська була викликана сьогодні в Гагарінський суд Москви для надання свідчень у справі свого колишнього чоловіка, бізнесмена Віктора Батурина

Яна Рудковська. Фото: РИА Новости

Музичний продюсер Яна Рудковська була викликана сьогодні в Гагарінський суд Москви для надання свідчень у справі свого колишнього чоловіка, бізнесмена Віктора Батурина. Очікувалося, що вона виступить як свідок по епізоду про шахрайському розкраданні 250 тисяч рублів в 2011 році у підприємця Станіслава Іосільзона. Однак до суду Рудковська не з'явилася, надіславши до суду заяву, в якому просила оголосити показання, які вона давала на досудовому слідстві.

Свою неможливість бути присутнім на процесі Яна Рудковська пояснила тим, що вона знаходиться у відпустці по догляду за новонародженим сином (його Рудковська народила в шлюбі зі своїм другим чоловіком, фігуристом Євгеном Плющенко).

Вона вказала, що повністю підтверджує свідчення, які давала на досудовому слідстві. Вони є в матеріалах справи. Як заявила представляє інтереси свідка адвокат Тетяна Акимцева, в зв'язку з цим суд повинен оголосити показання її клієнтки.

Однак адвокати Віктора Батурина проти цього категорично заперечують. На їхню думку, догляд за дитиною - це нешаноблива причина для неявки до суду. «У дитини є тато і бабуся, яка сидить з усіма дітьми», ⎯ заявив BFM.ru адвокат підсудного Ігор Шабанов. Він повідомив, що захист наполягатиме на особистій присутності Яни Рудковської на процесі. А в разі якщо Рудковська проігнорує виклики до суду, то може бути оформлений її привід.

«Так, Бог з нею! У мене ніколи не було до неї ніяких претензій. Всі претензії були до мене. Вона живе на мої гроші, ⎯ заявив знаходиться під арештом Віктор Батурин, коментуючи неявку колишньої дружини в суд, - Напевно, вантаж гріхів він тисне, не можна позбутися того, що ти робила щось недобре ».

Згідно фабулі справи, в квітні 2011 року Віктор Батурин зайняв у підприємця Станіслава Іосільзона, з яким він колись навчався в інституті, 250 тисяч євро. Натомість він передав потерпілому право вимоги до компанії «Інтеко» на приміщення під салон краси в житловому комплексі «Шуваловский» на Мічурінському проспекті. Слідство вважає, що юридичні права на це приміщення належали Яні Рудковської. У червні 2011 року вона вже отримала за салон краси 15 млн рублів від «Інтеко», тому надана Батурином комерсанту папір виявилася недійсною. Ці дії Віктора Батурина слідство кваліфікувало як шахрайство (ч. 4 ст. 159 КК). Крім того, підсудному інкримінували два епізоди замаху на шахрайство (ч. 3 ст. 30 і ч. 4 ст. 159 КК).

Слідство стверджує, що підприємець намагався перевести в готівку підроблені векселі компанії «Інтеко». В ході судового процесу, який розпочався 28 січня цього року, Батурин провину не визнав.

Читайте також: Батурин готовий доводити невинність «аж до Верховного суду»

На думку юриста Рудковської Тетяни Акимцевої, розтративши взяті в борг 250 тисяч євро, Батурин тепер «спробував всю провину звалити на плечі своєї колишньої дружини». «Власне, ми до цього вже звикли, це не в перший раз вже робиться. Батурин ввів всіх в оману, а пан Іосільзон, розуміючи, що Віктор Миколайович Батурин його обдурив, подав заяву в правоохоронні органи і домігся порушення кримінальної справи, а потім він став говорити, що нібито не має претензій до Батурина », - сказала BFM.ru адвокат.

Вона нагадала, що восени минулого року Іосільзон подавав до Яни Рудковської позов в Пресненський районний суд про її необгрунтоване збагачення, «але благополучно його програв».

Читайте також: Суд не стягнув з Яни Рудковської 15,5 млн рублів

«Мабуть, Іосільзон просто якимось чином хотів повернути кошти - з Віктора Миколайовича ж їх не отримаєш, він у в'язниці», - припустила Акимцева. За її словами, потім Іосільзон поміняв свою позицію. На останньому засіданні в Гагарінському суді він заявив, що не має претензій до Батурина.

«Тоді абсолютно незрозуміло, чому даний пан, якщо вважає, що Віктор Миколайович йому повинен (а той це визнає і борг йому повертає), подає позов щодо Яни Рудковської ?! По-моєму, людина повністю заплутався », - вважає юрист.

Адвокат Батурина: «Він подав заяву перш, ніж розібрався в ситуації»

Адвокат Віктора Батурина Ігор Шабанов розповів BFM.ru, чому Станіслав Іосільзон в суді фактично відмовився від своїх претензій до підсудного.

За версією його клієнта, Батурин дійсно зайняв у Іосільзона гроші і хотів з ним розрахуватися з коштів, які планував виручити від продажу нежитлового приміщення в комплексі «Шуваловский». Шабанов стверджує, що свого часу Яна Рудковська поступилася Віктору Батурину права вимоги на нежитлове приміщення. Однак вона не повідомила про це компанію «Інтеко», яка і викупила його у Рудковської за 15 млн рублів.

Шабанов впевнений, що «Інтеко» було вигідно віддати Рудковської 15 млн рублів, а не платити Батурину 90 млн рублів - саме до такої ціни зросла вартість приміщення за кілька років. Пізніше приміщення було продано третім особам, які стали добросовісними набувачами майна.

«Коли Іосільзон все це дізнався, він зрозумів, що Вітя не винен. Він подав заяву про порушення справи перш, ніж розібрався в ситуації », - сказав Шабанов.

Адвокат каже, що його клієнт намагався повернути Іосільзону позичені гроші: 2 млн рублів він виплатив йому готівкою ще до того, як минав термін позики, ще частина боргу Батурин повернув товарами народного споживання на суму понад 2 млн рублів. Це спростовує версію про шахрайство.

Що ж стосується Яни Рудковської, то розраховувати, що вона заступиться в суді за колишнього чоловіка, не варто. Її розлучення з швагром колишнього мера Москви Юрія Лужкова в квітні 2008 року супроводжувався гучним розділом майна і битвою за дітей. Їх Рудковська змогла повернути тільки, коли її екс- чоловіка помістили в СІЗО в листопаді 2011 року. У телевізійних інтерв'ю продюсер не раз говорила: вона боїться колишнього супутника життя.

Варто відзначити, що неприємності у Віктора Батурина (він до 2006 року обіймав в «Інтеко» посаду віце-президента) почалися після продажу компанії у вересні 2011 року новим власникам. Після того, як Батурин став оскаржувати продаж фірми в арбітражі, вимагати повернути йому борги, він і потрапив в СІЗО.

Заява про порушення кримінальної справи в правоохоронні органи написав нинішній президент «Інтеко» Олег Солощанскій, звинувативши в Батурина в спробах махінацій з векселями компанії «Інтеко».

Йдеться про три векселі компанії, які Батурин намагався перевести в готівку восени 2011 року. Це два векселі «Інтеко-Агро» (на 900 млн рублів і 3,1 млрд, а також прострочення платежу по ним на загальну суму в 1,6 млрд рублів) і вексель ЗАТ «Інтеко» вартістю 10,8 млн рублів.

Чи мав Батурин право підпису?
Слідство вважає, що цінні папери ніколи не випускалися і були підробленими. За цим епізодом суд сьогодні допитав як свідка заступника фінансового директора ЗАТ «Інтеко» Тамару Беликову. Її допит тривав три години.

Свідок розповіла, що в грудні 2011 року на прохання співробітників юридичного департаменту компанії перевіряла, чи були відображені в бухгалтерських документах три векселі, які Батурин пред'явив для погашення. «Зазначених векселів в обліку відображено не було. Я не пам'ятаю цих векселів і того, щоб вони в період мого виконання обов'язків головного бухгалтера вони проходили (по документам) », - заявила Бєлікова, до січня цього року працювала в« Інтеком »головним бухгалтером.

Відповідаючи на запитання учасників процесу, вона пояснила, що раніше не бачила на векселях ЗАТ «Інтеко» підписи Віктора Батурина, а такі документи підписувала зазвичай його сестра, колишній президент компанії «Інтеко» Олена Батуріна.

Сам підсудний намагався переконати суд, що також міг візувати векселі. Всього ж в період його роботи до 2006 року на посаді віце-президента «Інтеко» він підписав близько 400 векселів. Підсудний запевняв, що володів правом підпису фінансових документів, зокрема, підписував чеки на виплату зарплати всім співробітникам фірми.

«Я не можу зрозуміти, чому все (співробітники« Інтеко ») так бояться визнати те, що знає вся Москва! - обурювався Батурин, пред'являючи співробітниці компанії копії фінансових документів. - Цей вексель мною підписаний? Тут уже й важко заперечувати! ».

Але та тримала оборону: «Тут немає жодного векселя, тут акт прийому-передачі. Я не бачу векселі, тому не знаю ким підписувався документ », - йшла Бєлікова від відповіді.

«Але чек це цінний папір? Якщо на ньому стоїть підпис, це означає, що право підпису векселів теж належало мені? »- наполягав Батурин.

Однак колишній головбух з ним так і не погодилася.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

«Тоді абсолютно незрозуміло, чому даний пан, якщо вважає, що Віктор Миколайович йому повинен (а той це визнає і борг йому повертає), подає позов щодо Яни Рудковської ?
Чи мав Батурин право підпису?
Цей вексель мною підписаний?
«Але чек це цінний папір?
Якщо на ньому стоїть підпис, це означає, що право підпису векселів теж належало мені?
Ru в ваші джерела новин?