Строительство »

Переробка батарейок в Одесі і області

  1. У 2013 році одесити зібрали як мінімум 562,8 кг батарейок, що становить близько 6% обсягу зібраного...
  2. У 2014 році одесити і жителі області зібрали як мінімум 4497,3 кг батарейок, що становить близько 24%...
  3. У 2015 році одесити і жителі області зібрали як мінімум 1108,6 кг батарейок, що становить близько 5%...
  4. У 2016 році одесити і жителі області зібрали як мінімум 1280,7 кг батарейок, що становить близько 6%...
  5. Можна констатувати що ДП «Аргентум» де-факто в односторонньому порядку припинив прийом батарейок від...
  6. Ми бачимо два варіанти вирішення цієї проблеми:

Дочитайте до кінця, нам потрібно Ваша допомога в спонуканні держави до заняття своїми обов'язками по збору відпрацьованих батарейок і акумуляторів

Дочитайте до кінця, нам потрібно Ваша допомога в спонуканні держави до заняття своїми обов'язками по збору відпрацьованих батарейок і акумуляторів!

Передісторія:

На відміну від Західних країн, в Україні ніколи не існувало державної програми збору відпрацьованих батарейок і акумуляторів у населення, як наприклад в Європейському союзі. Але так як «Там [у Одесі] все Європою дихає, віє» (А. С. Пушкін) одесити не можуть дивитися на те, як небезпечні для здоров'я речовини викидаються разом зі звичайним сміттям і потрапляють на полігони побутових відходів та просто закопуються в землю , отруюючи все живе.

Тому в 2012 році ми організували ініціативу, яка в якості «милиці» допомагала державі і суспільству хоч якось знизити негативні наслідки такої практики.

Як це все було:

Все почалося з простої теми на Одеському форумі . Одесити почали збирати батарейки своїми силами і відправляти зібрані батарейки з волонтерами до Львова на завод «ДП Аргентум» . В цьому ж році був створений сайт інформаційний сайт pererabotka.od.ua, який допомагав координувати волонтерів під своїм «брендом». При цьому найсмішніше це те, що займатися цим всім волонтери могли завдяки недосконалості законодавства: збір і транспортування відпрацьованих батарейок до 7 А * год не потребує ліцензування! :)

На кінець 2012 року у нас було 10 постійних точок збору в м Одеса.

Про нашу ініціативу вже говорять на національних і регіональних каналах:

а) « Новий »канал, програма« РЕПОРТЕР »06.02.2013

б) Канал «Нова Одеса», програма «Інша політика» 06.03.2013

в) Телеканал «Здоров'я», програма «Здорові думки» 17.09.2013

г) «Третій цифровий» 19.11.2013

д) Канал «Моя Одеса», випуск новин 20.11.2013

В середині 2013 року ми зібрали і відправили на переробку як мінімум 226 кг батарейок.

Це був прекрасний час, коли государсва в особі ДП «Аргентум» оплачувало доставку відпрацьованих батарейок на завод за свій рахунок (!). Волонтери йшли в відділення «Нової Пошти», відправляли коробку з батареям за рахунок одержувача.

Також в цьому ж році нами були переведені витяги з директиви ЄС «Про батареях» Directive 2006/66 / EC , Де описується якими принципами керується Європейський Союз під час збирання і утилізації батарейок, а також волонтери взяли участь у кількох виставках і заходах, роздаючи брендовані календарики і проводячи «просвітницьку роботу» :)

В кінці 2013 року держава в особі Міністерства екології та природних ресурсів пообіцяло організувати комплексну систему збору та утилізації відпрацьованих акумуляторів і батарей

«Крім цього програма« Викидай правильно! »Також передбачає зберігання і утилізацію зібраних батарейок в відповідно до екологічних норм ЄС і буде діяти на постійній основі.»

також міністр О. Поскуряков заявив, що:

«В Україні вже давно назріла проблема безпечної утилізації використаних акумуляторів та батарейок ... Цю проблему не вдається вирішити без добре відпрацьованої системи збору, логістики та утилізації. Тому, по суті, це перший такий проект на території України »

Станом на кінець 2013 початок 2014 року у нас було близько 25 постійно діючих точок збору

У 2013 році одесити зібрали як мінімум 562,8 кг батарейок, що становить близько 6% обсягу зібраного в усій Україні.

У початку 2014 року Міністерство Екології знову зробило гучну заяву :

"Три-чотири мільйони елементів живлення в рік утилізується на наших потужностях, а щось ми будемо вивозити за кордон», - сказав він.

Однак подальші події показали, що слова Міністра екології та природних ресурсів були пилом в очі і держава не зробила нічого з того, що обіцяв.

З 31 березня 2014 року ДП «Аргентум» перестало оплачувати доставку використаних батарейок та акумуляторів. З цього моменту кожен з наших волонтерів «обслуговуючих» точку збору став перед вибором: або припинити збір батарейок або продовжити, але оплачувати їх відправку зі своєї кишені.

Але руку допомоги подали підприємці, для яких збір батарейок і супутні витрати були частиною іміджу і позитивної реклами.

17 квітня 2014 до нас приєднаються магазини «КАНЦКОРАЛИ». Волонтери-фізичні особи також не кинули суспільство в біді взявши фінансовий тягар відправки на себе.

26 квітня 2014 року, наші точки збору з'явилися в додатку 2GIS , Що дуже полегшило навігацію для одеситів, бажаючих здати батарейки.

04 травня 2014 ми взяли участь у фестивалі «Гешефт», інформуючи населення про необхідність збору батарейок, ось як виглядав наш столик.

07 липня 2014 року, наші точки збору почали з'являтися в Одеській області, все почалося з м Подольськ (колиш. Котовськ)

На кінець вересня 2014 року у нас було 30 точок збору в м.Одесі та області.

08 жовтня 2014 роки ми зробили «краудфандінг». Зібралися всі разом і колективно відправили партію батарейок в 396 кг (!), Поділивши витрати на доставку між собою. Нам дуже допомогло Вам доведеться принести німецький еко-побутової хімії «FROSCH» - надавши вантажний автомобіль і розділивши з нами витрати по відправці. За що їм велике спасибі!

Восени 2014 роки ми звернулися до Міністра екології та в Одеську міську раду з проханням посприяти і взяти ініціативу в свої руки. На що отримали серію «відписок».

У 2014 році одесити і жителі області зібрали як мінімум 4497,3 кг батарейок, що становить близько 24% обсягу зібраного в усій Україні.

18 вересня 2015 про нас зняв репортаж «Перший міський» .

16 жовтня 2015 року учні «Чорноморського ліцею» зібрали 129 кг батарейок . Місцеве представництво компанії «FROSCH» знову допомогло з відправкою батараек на завод до Львова.

04 грудня 2015 року страхова компанія «Княжа» допомогла з «експансією» в область, приєднавшись до ініціативи і відкривши 8 точок збору в містах та селищах Одеської області.

У 2015 році одесити і жителі області зібрали як мінімум 1108,6 кг батарейок, що становить близько 5% обсягу зібраного в усій Україні.

23 березня 2016 ми у випуску новин на каналі «GNews»

08 квітня 2016 року Таврія В показала приклад поганого СММ і на наше зауваження що ми вже чотири роки збираємо батарейки і здати їх можна не тільки (!) в магазин Таврія В - навіть не виправили свій пост . Прикро-с. Але в будь-якому випадку, ми з ними на одній стороні і спасибі їм за збір!

влітку 2016 учні школи №13 зібрали 147 кг батарейок, а ми допомогли їх відправити.

24 вересня 2016 року ми створили петицію про «Створення державної програми утилізації відпрацьованих батарейок та акумуляторів» на сайті КМУ України, але на жаль, вона не отримала належної підтримки.

У 2016 році одесити і жителі області зібрали як мінімум 1280,7 кг батарейок, що становить близько 6% обсягу зібраного в усій Україні.

На початку 2017 року нами за свій рахунок було відправлено ще одна велика партія в 148 кг на завод Аргентум.

20 березня 2017 року багато Одесити і наші волонтери допомагали ліквідувати наслідки «батарейковому катастрофи» між 7км і Сухим Лиманом. Нами було зібрано 22 пакета батарейок.

21 березня 2017 року «Перший міський» зняв про нас черговий репортаж

Подій було не так багато, але це не заважало нам методично збирати батарейки і відправляти на переробку.

За станом на липень 2018 роки ми досягли позначки в 100 (сто) точок в Одесі і області. Achievement unlocked!

У вересні 2018 року надійшла перша насторожує звістка. Державне підприємство «Аргентум», з яким ми співпрацювали з 2012 року, з самого початку ініціативи стартувала - оголосило про тимчасове припинення прийому батарейок від волонтерів в зв'язку з «реоргінізаціей» до жовтня 2018 року. Потім вони продовжили термін до кінця 2018 року.

Судячи з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і відкритими даними - щодо ДП «Аргентум» було відкрито 119 виконавчих проваджень, свідоцтво платника ПДВ анульовано ... Судячи з усього «реоргінізація» пов'язана саме з цим.

Ми намагалися з ними зв'язатися і обговорити проблему, але все було безуспішно. їх вебсайт недоступний , А в минулому відповідальні контактні особи більше на заводі не працювали і повідомили, що завод фактично більше не приймає і не переробляє батарейки.

Погані новини!

Можна констатувати що ДП «Аргентум» де-факто в односторонньому порядку припинив прийом батарейок від населення (!)

Ми розуміємо, що множетсво наших волонтерів зіткнулися з проблемою вже накопичених «на руках» батарейок, які за станом на сьогодні немає фізичної можливості переробити в нашій країні.

Ми бачимо два варіанти вирішення цієї проблеми:

1. Спробувати здати накопичені обсяги в торгові мережі, які мають з ДП «Аргентум» прямі домовленості щодо утилізації: наприклад Watsons , Таврія В і ін, «умити руки» і перестати збирати батарейки.

2. Зберігати батарейки у себе до кращих часів (коли держава нарешті виконає свої обіцянки і створить механізм збору та утилізації батарейок без волонтерських «милиць»). І завалити Міністерство екології хвилею обурення - https://menr.gov.ua/content/electronne_zvernennya.php - до вимог створення програми утилізації і збору батарейок або принаймні відновлення збору та утилізацію батарейок від волонтерів силами Державного Підприємства «Аргентум».

На жаль, в Україні немає інших підприємств, які можуть утилізувати батарейки. Нас просто застали зненацька не попередивши заздалегідь і не давши можливість заздалегідь припинити збір.

У будь-якому випадку, навіть якщо це «кінець» і нам не вдасться достукатися до держави - це були прекрасні 7 років, спасибі всім велике за витрачені зусилля! Ми зібрали більше 7 тонн батарейок за ці 7 років і не дали їм потрапити в землю! :)

Просто, на жаль, держава в черговий раз нас всіх підставило.