Строительство »

Як відрізнити батарейку від акумулятора за маркуванням

 1. вартість
 2. пояснювальні написи
 3. Тип джерела живлення
 4. Корисні поради
 5. Значення номіналу (В)

Питання викликаний тим, що батарейки та акумулятори візуально (за формою, габаритами, кольорового оформлення корпусу) в більшості своїй практично ідентичні Питання викликаний тим, що батарейки та акумулятори візуально (за формою, габаритами, кольорового оформлення корпусу) в більшості своїй практично ідентичні. Але різниця-то є, і в першу чергу, в плані довговічності. Ось і розберемося, за якими параметрами (ознаками, критеріями) можна відрізнити звичайну батарейку від акумулятора (або перезаряджається батарейки, як часто називають подібні міні-акумулятори).

 • Батарейка. Незалежно від виробника, розмірів, ємності і так далі вони одноразового застосування. Після вироблення ресурсу відновленню не підлягає і утилізується.
 • Акумулятор. Елемент багаторазового використання. При дотриманні правил експлуатації витримує значне число циклів розряду / заряду.

Знаючи принципову різницю між елементами живлення, нескладно визначити, що саме лежить на вітрині магазину.

вартість

Найпростіший спосіб визначення, що це - акумулятор або батарейка. Ціна останньої в кілька разів (а то і на порядок) нижче.

Батарейки літієві коштують досить дорого, хоча вони, як і всі аналоги - вироби одноразового використання. Тому орієнтуючись лише на ціну, можна помилитися. Якщо на корпусі елемента є маркування «lithium», але коштує він високо, то, швидше за все, це і є літієва батарейка, без можливості багаторазової дозарядки.

пояснювальні написи

Вони наносяться на корпус елемента і чітко видно.

Тип джерела живлення

 • «Rechargeable» - перезаряджається. Отже, це міні-акумулятор.
 • «Do not recharge». Навіть людині, який не володіє англійською, зрозуміло, що заперечення ( «do not») свідчить про неможливість відновлення працездатності. Значить - батарейка. Все дуже просто.

енергоємність

Позначається «m / Ah». Якщо такий напис на корпусі є, то однозначно - це АКБ. Для батарейок дана характеристика не вказується.

Є і ще ряд відмінностей, але вони більш зрозумілі фахівцям, так як багато залежить від виробника елемента живлення. Автор вважає, що викладеної інформації цілком достатньо, щоб не сплутати батарейку з акумулятором.

Автор вважає, що викладеної інформації цілком достатньо, щоб не сплутати батарейку з акумулятором

Корисні поради

Буває, що пояснювальна маркування важко розрізняються - стертість написів, погане освітлення, дефекти зору і так далі. Відрізнити нову батарейку від акумулятора нескладно по «вольтажу» за допомогою мультиметра . Для вимірювання напруги потрібно правильно вибрати положення перемикача, встановити необхідну межу і докласти щупи до висновків елемента.

Значення номіналу (В)

 • Батарейка - 1,6.
 • Акумулятор - 1,2.

Відробила термін батарейку не слід відразу ж викидати. Якщо вона вже не підходить для забезпечення нормального функціонування одного зразка побутової техніки, то можливо (а це саме так часто і виходить) вона ще якийсь час прослужить після установки на інший прилад, меншої потужності.