Строительство »

На Малишева на старовинному "військовому" будинку відновлюють башточки початку минулого століття

На Малишева, 22 відновлять історичний вигляд парапету.

У Єкатеринбурзі на вулиці Малишева цього літа почали реставрацію будівлі за адресою Малишева, 22 / Хохрякова, 10. У цьому році у нього відремонтують покрівлю, відновивши історичну балюстраду, а в наступному році на фасаді з'являться балкони, як на початку століття.

Старовинний будинок, в якому, наприклад, базується ФКУ "Центральне окружне управління матеріально-технічного постачання МВС Росії" і "Управління державної фельд'єгерської служби РФ по УрФО", є пам'ятником історії і пам'ятником архітектури. Фасади Г-образного будівлі, що виходять на Хохрякова і на Малишева, рясно прикрашені фігурної цегляною кладкою, типовою для архітектури еклектики.

Офіційна назва пам'ятника - "Будинок управління Тюмень-Омської залізниці з магазинами". Воно будувалося в 1910-х роках як прибутковий будинок. Спочатку тут розташовувалося управління Тюмень-Омської залізниці, після революції будинок націоналізовано. Тут з 1918 по 1943 роки розміщувалися і формувалися військові частини армій, і зараз його теж займають установи військового відомства.

Зараз фасад будівлі - під характерною зеленої "сіточкою", а на даху парапетні стовпчики поступово перетворюються в своєрідні "башточки", що помічають городяни. Таким чином будівлю повертають до історичного вигляду.

Таким чином будівлю повертають до історичного вигляду

"Дахи" башточок важко не помітити навіть на землі: це каркас одного з них, висотою майже в людський зріст.

Дахи башточок важко не помітити навіть на землі: це каркас одного з них, висотою майже в людський зріст

Багато з них вже встановлені на парапетні стовпчики. Багато з них вже встановлені на парапетні стовпчики А по Хохрякова їх навіть доробили.

- Це об'єкт культурної спадщини регіонального значення, і він дуже цікавий своїм архітектурним стилем. Компанія "Юнівест-буд", підрядна організація, отримала дозволу на ремонт і реставрацію фасадів - це заміна віконних і дверних блоків, відтворення парапетного огорожі покрівлі у вигляді балюстради, дозвіл дійсно до 20 серпня - до цього часу всі роботи повинні бути завершені, - розповіли Е1.RU в Управлінні держохорони об'єктів культурної спадщини Свердловської області.

Фото 1910 року - з балконом і з башточками. Зверніть увагу: багато дверей тут перетворилися згодом у вікна. Фото 1910 року - з балконом і з башточками Фото 2014 року. Фрагмент проекту реставрації: що було втрачено у старовинної будівлі.

Фрагмент проекту реставрації: що було втрачено у старовинної будівлі

Ескізи з проекту реставрації.

Коли у будівлі відновлять історичну дах та віконні прорізи, роботи не закінчаться, тому що на 2017 рік заплановано другий етап робіт - біля будівлі знову з'являться, як було історично задумано, балкони з дерев'яними огорожами, будуть замінені водостічні труби і відреставрована цегельна кладка фасадів.

Городянам цікаво, що роблять зі старовинним будинком. Городянам цікаво, що роблять зі старовинним будинком

Городянам цікаво, що роблять зі старовинним будинком

Текст: Олена Баталова
Фото: Управління по держохороні ОКН Свердловської області; Руслан Шарафутдинов / Е1.RU