Строительство »

На скільки подорожчає бензин в Росії, якщо нафта стане безкоштовною?

У Росії впали ціни на бензин. Масштаб «обвалу» склав менше 10 копійок за літр, хоча одночасно з цим світові ціни на «чорне золото» впали відразу на кілька доларів за барель.

За минулий тиждень світові нафтові ціни гримнув відразу на кілька доларів і продовжують це робити зараз. Як зазвичай буває на тлі стали регулярними панічних обвалів на нафтових біржах світу, ціна бензину в Росії продемонструвала лише лінивий «ворушіння вниз». Поки бочка нафти на біржах стрімко дешевшала з 38 $ до 36 $, за даними ІА «Кортес» з 14 по 18 грудня роздрібні ціни на самі популярні сорти бензину АІ-92 і АІ-95 в середньому по Росії знизилися до 34,24 і 37,03 рубля за літр - на 9 і 7 копійок відповідно. Що в черговий раз викликало втомлено-здивовані запитання до російського «ціноутворення». Адже на оптовому російському ринку паливо середнє здешевлення літра бензину склало в 10 разів більше: бензин «Регуляр-92» втратив за тиждень понад 1 рубля за літр - з 23,6 до 22 руб / літр.

на цінниках АЗС , Як бачимо, це не позначилося взагалі ніяк. А тим часом генеральний директор «Газпром нафти» Олександр Дюков «обрадував», що «Навіть в умовах низьких цін видобуток для нас все рано є рентабельною. І при ціні в 15 $ за барель, видобуток на наших традиційних облаштованих родовищах все одно триватиме, і буде приносити прибуток ».

31440

31440

Радість за прекрасні перспективи одного з головних нафтових монополістів. Парадокс в тому, що наші нафтовики прекрасно себе почувають взагалі при будь-яких розцінках на світовому нафтовому ринку. Так, при ціні нафти в 100 $ за барель і курсі долара в районі 30 рублі, за продану за кордон Росії бочку нафти умовний російський нафтової монополіст отримував 3000 рублів. Зараз барель нафти коштує близько 37 $, а курс російської валюти - 71 рубля за долар. І зараз за кожен імпортований барель наш монополіст отримує 2630 рублів. Тобто майже стільки ж, скільки і раніше.

Держава ж взагалі вважає за краще не помічати того, що відбувається на АЗС країни. Дійсно, на що там дивитися, коли понад 65% від роздрібної ціни палива йде у вигляді усіляких акцизів і податків в бюджет, а частка в цьому ціннику від собівартості нафти не перевищує 7%? Тому вже зараз можна абсолютно точно сказати, що буде, якщо нафта стане абсолютно безкоштовною: бензин при цьому якщо і подешевшає, то не більше ніж на 2,5 рубля за літр.

44601

44601