Строительство »

Яку квартиру можна купити в Мінську, продавши свою в Барановичах

Житло в Мінську в цьому році дешевшає швидше, ніж у нашому місті. Тому, продавши свою квартиру в Барановичах, городяни цілком можуть обзавестися столичної. І навіть вибрати район.

Падіння рівня доходів і недоступні кредити викликали обвал цін на нерухомість в Білорусі. У Мінську, де ринок житла більше, а значить, конкуренція вище, продавці охоче знижують ціни.

Сьогодні на сайтах нерухомості можна знайти 2-кімнатну квартиру за 38 тисяч доларів. Нехай всього 30 квадратних метрів і в непрестижному Заводському районі. Або троячку в Курасовщіна за 45 тисяч доларів. І хоча в більшості своїй квартири знаходяться на околиці Мінська і в старому фонді, ще недавно таких варіантів не було.

Чекати сенсу немає

РЕКЛАМА

Ріелтор Людмила Семенова каже, що в Мінську затребуване недороге житло. Квартири купують для дітей-студентів. Зараз розкид цін і великий вибір квартир. Ціни залежать від розташування метро. Найдешевшу квартиру можна придбати за 35 тисяч доларів. Але, швидше за все, це буде старе, малогабаритне житло в Заводському районі або навіть в передмісті.

Хороша однокімнатна квартира буде коштувати не менше 40 тисяч доларів.

Заступник директора агентства нерухомості ТОВ «ЦТН« Пакодан »м Барановичі Олег Мелешко розповідає, через агентство регулярно купують житло в Мінську. Найчастіше барановічане продають трикімнатні квартири і купують в столиці однокімнатні. Нещодавно однокімнатну в Мінську купили за ціною двокімнатної в Барановичах.

- Якщо людина хоче переїхати до Мінська, чекати сенсу немає. Зараз хороший час для таких угод, - зазначає Олег Мелешко.

Поради при покупці квартири в столиці

РЕКЛАМА

• Якщо хочете заощадити гроші, проводите операцію самостійно. Якщо для вас важливіше заощадити час і нерви, звертайтеся до ріелтору. Ви можете неправильно оцінити інфраструктуру району, не розібратися, які будинки йдуть під знос або заплутатися в документах.

• Дізнайтеся, хто господар квартири: чим він займається, чому хоче продати нерухомість. Це допоможе зрозуміти, чи варто укладати угоду з цією людиною.

• Якщо квартира перепродували часто і за короткий термін, це привід задуматися.

• Зверніть увагу на стан квартири. Подивіться, чи справні розетки, електропроводка, сантехніка, труби. Навіть якщо ви плануєте робити ремонт, після покупки може з'ясуватися, що електрику замикає, труби - гниють, а підлога - провалюється.

• Перевірте, чи є у господарів заборгованість по квартплаті та комунальним послугам, а також справність приладів обліку.

• Велика кількість власників або користувачів має насторожити. Серед власників можуть виявитися мертві душі або люди, які не бажають продавати квартиру. Отримати такі дані можна по виписці з будинкової книги.

• Запитуйте про недоліки квартири всіх - продавця, сусідів або дільничного. Про сусідів поцікавтеся теж.

• Будьте уважні з документами. Приділіть особливу увагу документам, що стосуються угоди. Перевіряйте документи, що підтверджують права власності на квартиру, а також договір купівлі / продажу.

Ольга, мешканка м Барановичі: «Я все роблю сама»

- Нещодавно я продала в Барановичах двокімнатну квартиру. Обставини змусили: чоловік - мінчанин, і я працюю в Мінську. Зараз ми шукаємо трикімнатну квартиру. Для моєї родини основний критерій - це розвинена інфраструктура і молодий район. За троячку в хорошому районі продавці просять близько 65 тисяч доларів.
Я все роблю сама, не готова віддати агентству 5% від вартості квартири. Сьогодні в інтернеті можна знайти і пропозиції, і документацію, і підказки. Набридають агенти, які дають оголошення про продаж під виглядом власника. Операцію вони не супроводжують, а тільки шукають клієнтів. Платити кілька тисяч у.о. тльки за те, що мені знайшли квартиру?

тільки за те, що мені знайшли квартиру

Де купити?

Центральний район вважається найпрестижнішим. Найбільш популярні його мікрорайони: Сторожевка, Немиті, проспект Переможців, Троїцьке передмістя. Вартість квартир тут висока, але покупець отримує багату інфраструктуру, простору й комфортабельну квартиру.

РЕКЛАМА

Радянський район - вартість нерухомості в Радянському районі трохи нижче, ніж в Центральному. На відміну від Центрального району, що вважається елітним, тут в більшості проживають представники бізнес-класу. Найбільшу популярність отримала малоповерхова цегляна забудова в районі вулиць Широка, Собінова, Ізмайлівська і багатоповерхівки в районі вулиць Богдановича - Некрасова.

Первомайський район - ріелтори радять звернути увагу на квартири в будинках, розташованих уздовж проспекту Переможців. Будинки хоч і 50-х років, але просторі і з високими стелями.

Ленінський район вважається найбільш вигідним районом в плані купівлі житла. Ленінський район не такий жвавий, як Центральний, але теж відрізняється розвиненою інфраструктурою.

Стандартне район - відмінний економваріант. На його території розташовується безліч заводів і виробничих підприємств, що теж не може не вплинути на його популярність. Також багато будинків економ-класу у Фрунзенському, Московському і Партизанському районах.

Автор: Тетяна Некрашевич

?льки за те, що мені знайшли квартиру?
Де купити?