Строительство »

Закон про банкрутство фізичних осіб в 2019 році: що не врахували законодавці?

 1. Як працює законодавство про банкрутство?
 2. Федеральний Закон про банкрутство фізичних осіб: чинна редакція зі змінами на 2019 рік
 3. Закон про неспроможність (банкрутство): які зміни плануються в найближчому часі?
 4. Відео по темі. Соловйов: закон про банкрутство фізичних осіб

В Закон про банкрутство фізичних осіб в 2019 році було внесено низку змін і поправок, завдяки яким банкрутство стало ще доступнішим для простих людей
В Закон про банкрутство фізичних осіб в 2019 році було внесено низку змін і поправок, завдяки яким банкрутство стало ще доступнішим для простих людей. Не секрет, що за 2 роки дії закону громадяни не поспішали з визнанням неспроможності, незважаючи на багатотисячні, а часом і мільйонні борги перед банками. Людей відлякувала, перш за все, вартість і складності процедури банкрутства фіз. осіб - це основні недоробки закону, які проявили себе вже на практиці. Зараз в № 127-ФЗ від 1 жовтня 2015 року багато чого змінилося, і законодавці не планують зупинятися на досягнутому! Отже, що буде в законодавстві в самому найближчому часі? Які зміни є актуальними на даний момент?

Як працює законодавство про банкрутство?

Російські законодавці вирішили не відставати від розвинених країн Заходу, і в 2015 році в силу вступили нові положення Закону про неспроможність (банкрутство) в частині особистого банкрутства громадян. Така практика давно існує в цивілізованих країнах - якщо людина потрапила в скрутну фінансову ситуацію, і не має можливості своєчасно розрахуватися з кредиторами, він має право визнати себе банкрутом, в результаті чого суд списує безнадійні борги.

Отже, ФЗ про банкрутство громадян вступив в силу 2 роки тому. Положення закону передбачають, що банкрутом може стати кожен громадянин - фізособа, яка має утворився борг в розмірі від 500 тисяч рублів і прострочення (навіть по одному з кредитів) терміном від 3-х місяців.

Законодавство також передбачає можливість подати заяву, якщо боржник передбачає швидке настання банкрутства. Яскравим прикладом такої ситуації є втрата роботи або тривала хвороба, в зв'язку з чим утворилася скрутне фінансове становище. Так, в суді боржник повинен довести, що незабаром йому нічим буде розплачуватися з банками.

Відповідно, банкрутство можна визнати, навіть якщо борг набагато менше встановленої планки 500 тисяч рублів.

Банкрутом можна стати тільки через суд. На банкрутство може подати кожна зацікавлена ​​сторона:

 • сам боржник;
 • кредитори (банки, МФО, ФНС).

Також зацікавлена ​​сторона оплачує всі судові витрати. Подаючи документи, потрібно сплатити:

 • винагороду для фінансового керуючого, яке складе 25 тисяч рублів;
 • держмито, яка складе 300 рублів.

Далі призначається дата проведення судового засідання, де суд вирішує, яку процедуру буде проходити боржник. Всього під час банкрутства фізичних осіб законом від 2015 року передбачено 2 процедури: реструктуризація боргів і реалізація майна. Якщо перша процедура практично не призначається (вона вводиться тільки в 20% випадків), то реалізація користується куди більшою популярністю.

Вона полягає в реалізації майна , Що належить боржнику в рахунок погашення вимог кредиторів. Здійснюється оцінка майна, потім - його продаж. Якщо залишаються вільні кошти - вони повертаються банкруту. Якщо залишиться борг - він буде списаний.

Банкрутство фізичних осіб є для кожного - включаючи тих громадян, які не мають майна. Не обов'язково мати автомобіль, квартиру і земельні ділянки, щоб вас визнали банкрутом - достатньо законних підстав, передбачених федеральним законом!

Повну версію закону про банкрутство фізичних осіб (Закон № 127-ФЗ в редакції від 15.10.2015) ви можете скачати безкоштовно на нашому сайті .

Для успішного завершення банкрутства велике значення має вибір правильного фінуправляющего. Саме він здійснює всі судові заходи - в його повноваження:

 • проводити збори кредиторів,
 • подавати клопотання і заяви в суд,
 • перевіряти майно боржника,
 • контролювати надходження і витрати на рахунках боржника,
 • проводити опис майна,
 • організовувати торги з продажу майна боржника.

Це особа, яка звітує перед судом за всю виконану роботу. Як показує практика, від правильного вибору фінуправляющего залежить, наскільки довго триватиме суд, і ряд інших чинників.

Федеральний Закон про банкрутство фізичних осіб: чинна редакція зі змінами на 2019 рік

За минулі 2 роки до закону про банкрутство фіз. осіб було прийнято низку правок і доповнень, які вносилися з метою спростити порядок особистого банкрутства.

Наприклад, однією з проблем була завищена ціна процедури. При банкрутство вартість супутніх витрат може бути досить великою, що пояснювало небажання боржників звертатися до суду. Розглянувши це питання, законодавці прийняли поправку - з січня 2017 року розміри держмита, яка обов'язково оплачується при подачі документів, значно впав. Обов'язковий платіж при подачі документів знизився з 6 тисяч до трьохсот рублів.

Також законодавці прийняли ряд інших поправок до Закону про банкрутство фізичних осіб - зокрема, були підвищені розміри винагороди для фінуправляющіх, з 10 до 25 тис. Рублів за одну процедуру.

Незважаючи на це, коментарі на спеціалізованих форумах і новинні зведення свідчать, що керуючих все одно не влаштовує такий розмір оплати - обсяг робіт дуже великий, до того ж, останні зміни до законодавства значно посилили вимоги до арбітражних керівників і підвищили рівень їх відповідальності.

Закон про неспроможність (банкрутство): які зміни плануються в найближчому часі?

Понад рік ведуться розмови про « спрощеної версії »Закону про банкрутство громадян. Що це таке? Насправді спрощена система передбачає ряд переваг для боржників, і зокрема - значне скорочення всіх витрат. Але текст закону встановлює і ряд вимог для осіб, які бажають отримати статус банкрутів в спрощеному порядку:

 • за кількістю кредиторів: до 10-ти;
 • за розмірами боргу: від 50-ти тисяч до 700 тисяч рублів;
 • за іншими критеріями: боржник не повинен міняти місце проживання за останні 4 місяці і відчужувати майно протягом останніх 3-х років на суму більше 200 тисяч рублів.

Цікаво, що спочатку розмір максимальної суми боргу становив 900 тисяч, проте в новій редакції суму знизили до 700 тисяч рублів.

Суть проекту полягає в зниженні витрат і зменшення термінів, відведених на процедуру. Зараз основна частка витрат при банкрутстві доводиться на оплату винагороди для фінуправляющего, але спрощений порядок передбачає, що судові заходи будуть здійснюватися без його участі. По термінах зараз банкрутство займає в середньому до 8 місяців, в новому форматі воно буде здійснюватися до 4 місяців.

Експерти не рекомендують чекати прийняття спрощеного банкрутства громадян. У кращому випадку він буде прийнятий в середині 2019 року, а діяти почне ще пізніше. І при наявності зростаючих відсотків по боргах очікування є недоцільним - ви просто втратите час, а відсотки і неустойки будуть рости в геометричній прогресії.

Головна особливість законопроекту полягає в тому, що подати на банкрутство в спрощеному порядку зможуть тільки особи, які мають статус бездоганних позичальників. Як працює дане визначення?

 1. Боржник, який брав кредити можна порівняти своїм доходам, і фактично не пов'язував себе борговими зобов'язаннями з МФО.
 2. Боржник, який перестав розраховуватися з боргами через настання скрутного становища: втрата роботи, втрата близької людини-годувальника і так далі.
 3. Боржник, що не відчужив майно за рік-два до процедури.

Судова практика свідчить, що таких боржників мало, в основному люди потрапляють в боргову кабалу через безліч кредитів, віддаючи більшу частину доходу банкірам. Це, власне, і змушує подати на банкрутство - послуга допомагає врятувати становище і повністю виправдати себе перед кредиторами.

При банкрутство фізичних осіб, в 2019 році, закон дозволяє позбутися від боргів незалежно, є майно чи ні. Право стати банкрутом має кожен громадянин, який повністю відповідає підставам, наданим в ч. 2 ст. 213.3 № 127-ФЗ (читати повну версію закону ви можете тут). Не варто відкладати банкрутство на потім - позовні претензії з банків і часті дзвінки від колекторів можуть значно зіпсувати нерви.

Пам'ятайте, банкрутство - це не кінець життя, а всього лише цивілізований спосіб вирішення проблеми.

Відео по темі. Соловйов: закон про банкрутство фізичних осіб

(6

оцінок, середнє: 5,00 з 5)
оцінок, середнє: 5,00 з 5)  Завантаження Завантаження ...

Як працює законодавство про банкрутство?
Отже, що буде в законодавстві в самому найближчому часі?
Які зміни є актуальними на даний момент?
Як працює законодавство про банкрутство?
Закон про неспроможність (банкрутство): які зміни плануються в найближчому часі?
Що це таке?
Як працює дане визначення?