Строительство »

Торги по банкрутству: аукціони з питань банкрутства, список майданчиків, офіційний державний сайт, як брати участь

 1. Як виплачуються борги
 2. продаж майна
 3. Де почати торги

Що таке аукціони з питань банкрутства, розберемо докладніше в нашій статті.

Банкрутство - це неприємна для багатьох підприємців ситуація, потрапити в яку, втім, може хто завгодно.

Компанії, а з 2015 року і фізичні особи, можуть бути визнані фінансово неспроможними або банкрутами.

Як виплачуються борги

Якщо боржник взяв велику суму (понад півмільйона рублів) не може розплатитися з кредитором (пройшло більше 3 місяців з моменту остаточного розрахунку), кредитор має право подати до суду і вимагати будь-яким способом повернути йому гроші Якщо боржник взяв велику суму (понад півмільйона рублів) не може розплатитися з кредитором (пройшло більше 3 місяців з моменту остаточного розрахунку), кредитор має право подати до суду і вимагати будь-яким способом повернути йому гроші.

До суду також може звернутися сам боржник, якщо він розуміє, що вибратися з ситуації, що склалася він не може.

Після розгляду справи суд може прийняти один з 3 варіантів рішення:

 1. Сторони укладуть мирову і самі визначать умови для виплати боргу. При цьому процес призупиняється, але може бути знову збуджений, якщо боржник не буде виконувати умови та затримає виплату.
 2. Буде призначена реструктуризація боргу, тобто суд продовжить виплату на деякий термін. При цьому виплачувати суму все одно доведеться, але вже в добровільно-примусовому порядку.
 3. Якщо боржник ніяк не може виплатити взяту суму, частина його речей конфіскується і продається на аукціоні для відшкодування збитків кредиторові. При цьому вилучається практично будь-яке майно, крім особистих речей і нагород.

Останній варіант називається конкурсне виробництво, їм займається арбітражний керуючий. У його завдання входить:

 • перепис майна боржника;
 • його оцінка;
 • виставлення на торги і подальший продаж.

продаж майна

На аукціонах можуть бути виставлені найрізноманітніші предмети: нерухомість, автомобілі, обладнання, техніка, акції і навіть чиїсь борги, за якими покупець зможе отримати гроші з боржника На аукціонах можуть бути виставлені найрізноманітніші предмети: нерухомість, автомобілі, обладнання, техніка, акції і навіть чиїсь борги, за якими покупець зможе отримати гроші з боржника.

Покупець може як використовувати куплений лот, так і перепродати після в первісному вигляді або відремонтувавши його.

Найчастіше торги проходять в електронному вигляді.

Сама процедура досить проста. Покупець повинен:

 1. Пройти реєстрацію або увійти в особистий кабінет. При реєстрації потрібно електронний цифровий підпис, яку необхідно оформити заздалегідь.
 2. Вибрати цікавить його лот і подати заявку на участь в боротьбі за нього.
 3. На рахунок арбітражного керуючого цим лотом перераховується завдаток в розмірі 20% від вартості.
 4. У разі перемоги покупець виплачує решту суми і отримує документи купівлі-продажу.
 5. У разі програшу сума повертається на рахунок покупця.

Самі подумайте перед тим, як вибрати лот, необхідно перевірити його «прозорість»: наприклад, якщо мова йде про квартиру, варто переконатися, що в ній не прописаний неповнолітній дитина або за нею не значаться комунальні заборгованості.

Ціна на лоти встановлюється в 3 етапи:

Ціна на лоти встановлюється в 3 етапи:

 1. Спершу цінник відповідає ринковій ціні, від якої йде поступове підвищення в процесі торгів - йде аукціон на підвищення.
 2. Якщо лот не знайшов жодного покупця, ціна знижується на 10-30% і знову виставляється на торг.
 3. Якщо майно знову виявилося незатребуваним, проводиться аукціон на пониження або публічна пропозиція: ціна лота регулярно знижується на кілька відсотків, і майно отримує перший зробив ставку.

Якщо під час торгів покупець помітить, що торг йде неправильно або арбітражний керуючий хитрує, він може подати скаргу, яка буде розглянута.

Де почати торги

Існує кілька сайтів, на яких організовані аукціонні майданчики.

На сьогоднішній день затребувані наступні ресурси: На сьогоднішній день затребувані наступні ресурси:

 1. Єдиний федеральний Реєстру відомостей про банкрутство (Федресурс): державний і найбільший сайт для аукціонів. Має приємний і зрозумілий інтерфейс, а також заздалегідь повідомляє користувачів про швидке виставленні цікавлять їх лотів. Це дозволяє зібрати необхідні дані і переконатися, що лот дійсно потрібен.
 2. «Фабрикант»: один з найбільш популярних і зручних аукціонних порталів. Пропонує продажу на будь-який смак.
 3. «Центр Реалізації» і «Російський аукціонний дім»: два великих сайту, на яких представлені лоти по різним категоріям.
 4. «Сбербанк» : Тут виставляється майно тільки боржників однойменного банку. Це робить майданчик трохи менше, але все окупається надійністю ресурсу. До того ж варто пам'ятати, що «Сбербанк» є найбільшим банком, а тому і боржників у нього досить багато.
 5. «ЕлектроТоргі»: це нова, але перспективна майданчик, яка швидко розвивається і росте. Має простий і зрозумілий інтерфейс.

Зверніть увагу: перед початком торгів необхідно ретельно перевірити всі дані на лот (його місце розташування, стан, можлива реалізація і т.д.), а також визначитися з підсумковою сумою.

Викупити лот необхідно досить швидко, а значить, варто мати під рукою всю суму відразу. Найкраще, якщо покупець має уявлення про те, що він бере і є фахівцем у цій галузі. Це дозволить оцінити всі нюанси і не переплатити. В інших випадках можна скористатися допомогою професіоналів.

Аукціони з питань банкрутства допомагають відразу всім сторонам: боржники-банкрути отримують можливість виплатити свій борг, кредитори отримують самі гроші. Покупці ж можуть придбати будь-яку річ за нижчою ціною, ніж вона представлена ​​на ринку.

Дивіться відео, в якому фахівець роз'яснює нюанси участі в аукціонах з питань банкрутства: