Строительство »

Торги по банкрутству, як відбувається продаж майна банкрутів

 1. Порядок реалізації майна фізичної особи, визнаної банкрутом
 2. Торги по банкрутству проходять в три етапи:
 3. Реалізація арештованого майна боржника
 4. Реалізація іпотечного житла

Реалізація майна громадянина-банкрута - процедура, яка вводиться постановою арбітражного суду при процедурі неспроможності. Мета - за допомогою продажу майна боржника пропорційно задовольнити вимоги кредиторів. Наші клієнти на консультації часто задають питання: чи можлива реалізація майна, банкрутство громадянина, якщо у власності у громадянина нічого немає? Таких прикладів більш ніж достатньо в судовій практиці. Детально ця тема розкрита в окремій статті .

Банкрутство фізичної особи проходить за встановленим законодавством Російської Федерації регламенту. Обов'язковий порядок проведення процедури передбачає після визнання громадянина неспроможним введення в його відношенні або реструктуризації боргів, або реалізації майна.

При процедурі реструктуризації кредитори повинні піти на зниження відсотків по кредитах боржника, переглянути терміни їх погашення. При цьому консенсус необхідно досягти не тільки кредиторам і позичальнику, але й позикодавців між собою. План реструктуризації в банкрутство фізосіб затверджується тільки за умови, що за нього проголосують всі кредитори.

Реалізація майна громадянина-банкрута - процедура, яка вводиться постановою арбітражного суду при процедурі неспроможності

гендиректор НЦБ

Дмитро Токарев

Порядок реалізації майна фізичної особи, визнаної банкрутом

Відповідальність за проведення процедури реалізації майна лежить на арбітражного керуючого, якого призначає суд в рамках першого засідання.

Від виду майна залежить, яким способом пройде його реалізація в ході банкрутства: торги це будуть або публічне пропозицію. Реалізація рухомого майна може проходити як публічна пропозиція, торги з продажу майна банкрутів обов'язкові для нерухомості.

 1. Керуючись у своїй діяльності принципом розумності, арбітражний керуючий при вартості майна нижче 100 тисяч рублів вправі звернутися до суду з клопотанням провести прямий продаж такої власності боржника. Мова про розміщення оголошень про продаж на відкритих майданчиках, таких як Авито, ціан.
  Оцінку майна в рамках банкрутства фізичної особи роблять арбітражні керуючі. Залучення фахівців-оцінювачів можливо, вимагає підтвердження судом такої необхідності, оплата додаткових послуг лягає на боржника.

 2. Продаж нерухомості пов'язана з реалізацією майна банкрутів на торгах. Порядок, терміни і спосіб реалізації затверджується судом на підставі пропозицій арбітражного керуючого. Він також є організатором торгів.

Торги при банкрутстві проходять на електронному майданчику. Тут можуть бути реалізовані цінні папери, земельні ділянки, житлове майно. Арбітражний керуючий купує лот, подає відомості про майно боржника - ціну і порядок участі в торговельному майданчику. Для участі електронних торгах, фізичним і юридичним особам треба отримати електронний підпис (ключ), що ідентифікує особу. Разом з тим необхідна реєстрація на зазначеному лоті і внесення обов'язкової суми. Розмір варіюється в діапазоні 5-10% від суми проданого майна. Засоби стягуються для підтвердження фінансової спроможності громадянина. Якщо він буде визнаний переможцем, але при цьому не зможе внести всю суму протягом 30 днів, ті фінанси будуть включені до складу ліквідаційної маси.

Якщо він буде визнаний переможцем, але при цьому не зможе внести всю суму протягом 30 днів, ті фінанси будуть включені до складу ліквідаційної маси

гендиректор НЦБ

Дмитро Токарев

Торги по банкрутству проходять в три етапи:

 1. Початкова ціна встановлюється арбітражним керуючим і відповідає ринковій вартості майна.

 2. Якщо лот не продається протягом місяця, призначаються повторні торги. На другому щаблі проведення торгів ціна знижується на 5-10%.

 3. Публічними торгами називається третій етап реалізації майна. У його початку ціна знову встановлюється на рівні ринкової вартості. Але кожні кілька днів вартість падає до досягнення 50% від початкової суми.

Відомості та інша інформація, пов'язана з реалізацією майна боржника, публікується на сайті Єдиного федерального реєстру відомостей про банкрутство. Крім «реєстру відомостей», публікації робляться і в газеті «Коммерсант».

Процедура реалізації майна триває 6 місяців. Заявки на участь в аукціоні приймаються протягом місяця, на кожен з етапів торгів відводиться по 30 днів. Між їх проведенням також витримується термін на місяць.

Переможець торгів переводить залишилися 90-95% коштів, арбітражний керуючий підписує акт прийому-передачі майна від особи боржника. Чи не реалізована в ході третє торгів нерухомість залишається у власності боржника.

Виручені від реалізації майна кошти йдуть на погашення заборгованості перед кредиторами. У конкурсну масу для задоволення кредиторських вимог також направляються фінанси, витребувані по дебіторської заборгованості. Мова про борги третіх осіб перед що банкрутують громадянином.

Реалізація арештованого майна боржника

Виконавче провадження у справі боржника, як правило, припиняється до входження в реалізацію арештованого майна через торги по банкрутству.

Якщо арешт майна накладено судовими приставами, обмеження знімаються автоматично після повідомлення служби про визнання громадянина-підприємця банкрутом. З арештованого майна за рішенням суду зняття обмежень проходить за клопотанням арбітражного керуючого. Суд призначає засідання, на якому і виноситься ухвала про зняття арешту. Рішення суду направляється в реєстраційну палату.

гендиректор НЦБ

Дмитро Токарев

Реалізація іпотечного житла

В ході банкрутства не можна реалізовувати єдине житло боржника. Однак на заставне майно це правило не поширюється. Реалізація заставного арештованого майна проходить за описаним вище порядку.

З докладним описом проведення процедури банкрутства іпотечних позичальників пропонуємо ознайомитися в відповідному матеріалі .

гендиректор НЦБ

Дмитро Токарев

Наші клієнти на консультації часто задають питання: чи можлива реалізація майна, банкрутство громадянина, якщо у власності у громадянина нічого немає?