Строительство »

Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи? Ціна банкрутства в 2019 році

 1. Витрати при подачі заяви в суд на банкрутство
 2. Сума винагороди фінансового керуючого
 3. Різні процедури в 1 справі про банкрутство
 4. Витрати в процедурі банкрутства фізичної особи
 5. Публікація інформації про банкрутство в газеті «Коммерсант»
 6. Публікація в Єдиному Федеральному Реєстрі Відомостей про Банкрутстві
 7. Решта витрат по справі про банкрутство
 8. Середня ціна банкрутства в 2019 році - загальні витрати

Коли неспроможний позичальник виявився в борговій ямі, з якої самостійно вибратися він не в силах, йому залишається варіант оголосити себе банкрутом . Але навіть в цій ситуації боржнику доведеться платити! Але скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи в 2019 році? У цій публікації ми розберемося з алгоритмом оголошення фізичної особи банкрутом, вартістю цієї процедури і всі підводні камені банкрутства за новим законодавством.

Само по собі банкрутство фізичної особи означає, що боржник буквально неспроможний в фінансовому плані, тобто у нього вже кілька місяців немає коштів на погашення прострочених платежів по кредиту, по кишені йому буде ця процедура? Давайте розберемося, яка ціна банкрутства в 2019 році і які статті витрат вона включає в себе, а також на чому можна заощадити фізособі, визнаному судом банкрутом.

І так, ви подаєте в суд заяву про визнання вас як боржника неспроможним, тобто банкрутом - скільки вам доведеться витратити на всю процедуру банкрутства фізичної особи в судовому порядку?

Витрати при подачі заяви в суд на банкрутство

Згідно з пунктом 5 статті 333.21 Податкового Кодексу Російської Федерації при подачі в суд заяви про банкрутство оплачується держмито в розмірі 300 рублів для фізичних осіб (для юросіб державне мито за банкрутство становить 6000 рублів).

Згідно з пунктом 4 статті 213.4 Закону № 127-ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)», боржник зобов'язаний внести депозит у розмірі 25 000 рублів на рахунок Арбітражного суду, ці кошти в майбутньому підуть на оплату послуг фінансового керуючого банкрутством.

Грошові кошти на виплату винагороди фінансового керуючого в розмірі, рівному фіксовану суму винагороди фінансового керуючого за одну процедуру, яка застосовується в справі про банкрутство громадянина, вносяться в депозит арбітражного суду. За клопотанням громадянина арбітражний суд має право надати громадянину відстрочку внесення коштів на виплату винагороди фінансового керуючого строком до дати судового засідання з розгляду обґрунтованості заяви про визнання громадянина-підприємця банкрутом.

Сума винагороди фінансового керуючого

Послуги фінансового керуючого оплачуються згідно з пунктом 3 статті 20.6 Федерального Закону № 127-ФЗ «Про банкрутство» в розмірі 25 000 рублів (за кожну процедуру):

 • Мирова угода - 25 000 руб.
 • Реалізація майна боржника - 25 000 руб.
 • Реструктуризація боргів - 25 000 руб.

При реалізації майна фінансовому керуючому дістаються не тільки 25 000 рублів винагороди (внесеного на депозит арбітражного суду при подачі заяви), але і 7% від суми майна боржника, з коштів, виручених від його продажу.

Крім стандартного винагороди, банкрут повинен буде сплатити 7% від суми виплат кредитору (кредиторам) при реструктуризації боргів . Наприклад, якщо реструктуризується борг в 980 000 рублів, то, крім 25 000 рублів фінансової винагороди за операцію реструктуризації, ви повинні будете заплатити фінансовому керуючому 7% від реструктуризованих суми 980 тисяч рублів, то є 68 600 рублів, разом у сумі разом з винагородою - 93 600 рублів.

Наприклад, якщо реструктуризується борг в 980 000 рублів, то, крім 25 000 рублів фінансової винагороди за операцію реструктуризації, ви повинні будете заплатити фінансовому керуючому 7% від реструктуризованих суми 980 тисяч рублів, то є 68 600 рублів, разом у сумі разом з винагородою - 93 600 рублів

Таким чином, ціна банкрутства фізичних осіб знаходиться в фіксованих рамках, встановлених чинним законодавством, а фінансовий керуючий не має право самостійно встановлювати вартість процедури банкрутства фізособи, тобто будь-які вимоги керуючого заплатити за «доп послуги» будь-які гроші - незаконні!

Різні процедури в 1 справі про банкрутство

Банкрутство фізичної особи в деяких випадках має на увазі кілька процедур в одній справі, що розглядається судом. Наприклад, якщо не було подано клопотання про введення процедури реалізації майна неспроможного боржника, то за замовчуванням запускається процедура реструктуризації боргів банкрута. Ця процедура починається навіть не дивлячись на факт того, що реструктуризація для боржника може виявитися нездійсненна. Через 5 - 6 місяців, коли стане ясно, що план реструктуризації скласти неможливо, буде запущена процедура реалізації майна боржника . Виходить, що в одній справі використовувалися дві процедури, і в такій справі оплата послуг фінансового керуючого покладається за кожну процедуру, тобто 50 000 рублів сумарно.

Оплата винагороди фінансового керуючого (за одну процедуру) провадиться за рахунок коштів, внесених на депозит суду при подачі заяви.

Витрати в процедурі банкрутства фізичної особи

Крім вищезгаданих витрат, в процедурі банкрутства існують і інші обов'язкові витрати. Дані витрати оплачуються за рахунок банкрута, кошти на оплату беруться з конкурсної маси, як називають дохід, отриманий від реалізації майна банкрута:

Публікація інформації про банкрутство в газеті «Коммерсант»

У газеті Комерсант (а також на офіційному сайті ) Повинні в обов'язковому порядку публікуватися відомості про:

 1. Визнання громадянина-підприємця банкрутом, а також про введення процедури реструктуризації його боргів.
 2. Визнання громадянина-підприємця банкрутом і введення процедури реалізації майна громадянина, визнаного неспроможним;

Зверніть увагу, що кількість публікацій в газеті Комерсант повинна відповідати кількості процедур у справі про банкрутство. Наприклад, якщо громадянин подає клопотання про введення відносно нього процедури реалізації майна, і якщо це клопотання буде визнано обгрунтованим, процедура реалізації буде введена. Відповідно, і публікація буде всього одна.

Якщо ж клопотання про введення процедури реалізації відразу не подано, то в справі про банкрутство буде дві процедури - реструктуризації та реалізації майна. Публікацій в газеті буде теж дві.

Яка вартість публікації в газеті «Коммерсант»? Вона залежить від площі, яке займає оголошення, в квадратних сантиметрах. З лютого 2019 року один квадратний сантиметр публікації в друкованій версії газети оплачується за тарифом 225 рублів 54 копійки (включаючи ПДВ 20%). Якщо оцінити майбутні витрати виходячи з середньої вартості публікації у справі про банкрутство в газеті «Коммерсант», потрібно орієнтуватися на суму 10 - 11 тис. Руб.

Публікація в Єдиному Федеральному Реєстрі Відомостей про Банкрутстві

Усі значимі події в справі про банкрутство фізичної особи повинні бути опубліковані на офіційному сайті єдиного федерального реєстру відомостей про банкрутство - bankrot.fedresurs.ru . Особливості справи про банкрутство визначать кількість необхідних публікацій в реєстрі.

Публікація відомостей про банкрутство відповідно до ст. 213.7 Федерального закону №127-ФЗ від 26.10.2002 р «Про неспроможність (банкрутство)» оплачується в розмірі 402 рубля 50 копійок за кожну публікацію. На ресурсі публікуються такі відомості:

 • Відомості про те, що заява громадянина про визнання його банкрутом визнається обгрунтованим і про введення процедури реструктуризації його боргів - публікуються тільки відомості про введення процедури реструктуризації боргів, 1 публікація.
 • Відомості про те, що громадянин визнається банкрутом і щодо нього вводиться процедура реалізації майна - публікується інформація про введення процедури реалізації майна, 1 публікація.
 • Відомості про ознаки навмисного фіктивного банкрутства (про наявність або про відсутність таких ознак) - 1 публікація.
 • Відомості про те, що фінансовий керуючий отримав вимоги кредитора (кредиторів) про включення до реєстру - кількість публікація відповідає числу кредиторів у справі про банкрутство.
 • Відомості про те, що провадження у справі про банкрутство громадянина припинено - публікується, якщо справа про банкрутство припинено, наприклад, за відсутністю у громадянина достатніх коштів для фінансування процедури банкрутства.
 • Відомості про зміни в положенні фінансового керуючого: про затвердження, відсторонення або звільнення його від ведення справи - 1 публікація спільно з публікацією про введення відносно керуючого однієї з процедур
 • Відомості про те, що план реструктуризації боргів громадянина було затверджено - 1 публікація.
 • Відомості про початок торгів для продажу майна банкрута - якщо майно є, для процедури реалізації майна проводиться 1 публікація.
 • Відомості за результатами проведених торгів з продажу майна - якщо майно є, для процедури реалізації майна проводиться 1 публікація.
 • Відомості про збори кредиторів - найчастіше проводиться одні збори кредиторів, відповідно - 1 публікація.
 • Відомості про те, що стосовно боржника не може бути застосоване правило про звільнення від виконання зобов'язань - 1 публікація. Має місце при недобросовісності банкрута.
 • Відомості про завершення кожної процедури: процедури реалізації майна та реструктуризації боргів громадянина - по кожній завершеною процедурою - 1 публікація.

Зазвичай в справі про банкрутство робиться від 6 до 7 публікацій в єдиному федеральному реєстрі, відповідно, середні витрати на публікації в Реєстрі складуть від 2415 до 2818 рублів.

Решта витрат по справі про банкрутство

Крім витрат на фінансового керуючого і публікації в газеті і на офіційному сайті Реєстру, у справі про банкрутство виникають додаткові витрати, наприклад:

 • Оплата послуг банку;
 • Оплата витрат з проведення торгів з продажу майна боржника;
 • Оплата послуг пошти по відправці рекомендованих листів в Арбітражний суд і кредиторам. 60 рублів за один лист.

В середньому варто розраховувати додаткові витрати в межах 2 000 рублів.

Середня ціна банкрутства в 2019 році - загальні витрати

Які підсумкові витрати належить понести в справі про банкрутство визначено в Законі № 127-ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)». Загальний рівень витрат залежить від того, які процедури будуть введені в рамках провадження справи про банкрутство фізичної особи.

Так, в 2019 році при введенні процедури реструктуризації боргів базова вартість банкрутства складе приблизно 45 000 рублів + 7% від суми, яка виплачується кредиторам.

А ось при введенні процедури реалізації майна можливі вже 2 варіанти:

 1. При відсутності у боржника офіційного доходу, а останнім часом, згідно судовій практиці, і при наявності у боржника доходу, розміри якого не дозволяють затвердити план реструктуризації боргів, боржник може клопотати в Арбітражному суді про введення процедури реалізації майна без процедури реструктуризації боргів - в цьому випадку середня вартість справи про банкрутство складе близько 45 000 рублів.
 2. Якщо клопотання про введення щодо боржника процедури реалізації майна не було направлено до Арбітражного суду або ж, якщо суд не задовольнив це клопотання, то ціна банкрутства фізособи буде близько 80 000 рублей.

Майте на увазі, що в більшості випадків фінансові керуючі не хочуть вести справи про банкрутство за мінімальну винагороду в 25 000 рублів, встановлене в федеральному законі про банкрутство, що викликає певні складнощі в процедурі банкрутства фізичних осіб з недостатніми засобами для фінансування необхідних процедур. Процедура банкрутства має набагато більше шансів на успіх, коли у боржника в наявності достатньо майна, від реалізації якого фінансовий керуючий отримає додаткові 7% до мінімальних 25 тисячам рублів, що є для нього додатковою мотивацією.

Але скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи в 2019 році?
І так, ви подаєте в суд заяву про визнання вас як боржника неспроможним, тобто банкрутом - скільки вам доведеться витратити на всю процедуру банкрутства фізичної особи в судовому порядку?
Яка вартість публікації в газеті «Коммерсант»?