Строительство »

Наслідки банкрутства фізичних осіб: що чекає банкрута і його родичів?

 1. Наслідки банкрутства фізичних осіб
 2. приховані наслідки
 3. Чи існують борги, які не можна списати?
 4. Наслідки банкрутства для боржника
 5. Негативні наслідки банкрутства
 6. Позитивні наслідки визнання неспроможності
 7. Які наслідки банкрутства передбачаються для родичів фізосіб?
 8. Чоловік або дружина боржника
 9. інші родичі
 10. Відео по темі. Соловйов: закон про банкрутство фізичних осіб

Фото: Bethany Legg  Деякі наслідки визнання  банкрутства фізичних осіб  тримаються в секреті - наприклад, наслідки, які торкнуться родичів

Фото: Bethany Legg

Деякі наслідки визнання банкрутства фізичних осіб тримаються в секреті - наприклад, наслідки, які торкнуться родичів. Якщо обмеження, які торкнуться безпосередньо самого банкрута, містяться в законодавстві, то наслідки для родичів ніде не прописані! Якими вони бувають? У цій статті ми розповімо все про те, що чекає громадян під час банкрутства, і після його визнання!

З 1 жовтня 2015 року громадяни отримали можливість в законному порядку назавжди забути про важкому борговому тягаря. Для здійснення такої процедури передбачений окремий порядок, який викладено в законі про банкрутство. І, як показує судова практика, в дійсності наслідків при банкрутстві набагато більше, ніж це описується в законодавстві. Давайте розберемося у всьому по порядку.

Наслідки банкрутства фізичних осіб

Заради чого проводиться процедура банкрутства фіз. осіб? Зрозуміло, заради списання боргових зобов'язань перед банками та іншими кредиторами! Після всіх судових слухань банки більше не має права вам пред'явити претензії. Це і є основна наслідок процедури.

До іншим юридичним наслідків процедури необхідно віднести наступне:

 • людина, по відношенню до якого здійснювалося банкрутство, не зможе знову пройти процедуру протягом 5-ти річного терміну після закінчення реалізації майна і протягом 8-ми років після закінчення реструктуризації боргів;
 • банкрут не зможе обіймати керівні посади протягом 3-х років. Таким чином, ви тимчасово не зможете бути гендиректором, значитися в раді директорів організації;
 • протягом 5-ти років ви не зможете відкрити ІП;
 • банкрут не зможе приховувати факт пройденого банкрутства, і брати на себе нові зобов'язання за позиками без попереднього повідомлення кредитної організації;
 • ваша кредитна історія буде зіпсована.

приховані наслідки

У процесі здійснення банкрутства фінансовий керуючий має право проводити перевірки вашого стану. Фактично боржник перевіряється на:

 • фіктивність банкрутства. Таке обвинувачення може виникнути, якщо керуючий упевниться, що необхідності у визнанні банкрутства не існувало.

  Приклад: ви прийняли рішення збанкрутувати через суд, але при цьому ваші фінансові справи йдуть краще, ніж ви хочете це довести. Наприклад, у вас є кругла сума на закордонному рахунку в банку, або ваш автомобіль оформлений на родича. Керуючий робить всі необхідні перевірки і з'ясовує такі обставини.

 • Неправомірні дії при банкрутстві. У це поняття входять такі дії боржника як:
  • обман арбітражного керуючого в чому-небудь, що має намір дача неправдивих відомостей;
  • твір будь-яких операцій з майном без відома керівника.
 • Навмисне банкрутство. Це може статися, якщо громадянин спеціально довів свій стан до банкрутства з метою списати борги. Важливий момент - фінуправляющій повинен довести факт навмисного банкрутства.

  Приклад. Боржник працював і отримував стабільний дохід. Взяв кілька кредитів, купив машину або квартиру і оформив придбане майно на родичів. Звільнився з роботи. Погашати кредити стало нічим, боржник вирішив почати процедуру банкрутства.

Якщо по відношенню до фізичної особи буде доведено факт фіктивного чи навмисного банкрутства, а також неправомірних дій при банкрутстві, борги залишаться за боржником.

Чи існують борги, які не можна списати?

Багато ЗМІ подають неправдиву інформацію про те, що в результаті процедури спишуться абсолютно всі борги. Це не зовсім так. Є заборгованості, що не підлягають списанню у разі банкрутства. До них відносяться:

 • аліменти, призначені для утримання чоловіка або дітей.

  Приклад: у вас був шлюборозлучний процес з дружиною, яка перебуває в декретній відпустці з дитиною. За рішенням суду вам призначено виплачувати аліменти в розмірі 15 000 рублів щомісяця для утримання дружини (до закінчення декрету) і дитини (до повноліття). Відповідно, заборгованість по аліментах не спишеться в результаті визнання вашої неспроможності;

 • компенсація за заподіяння шкоди майну, здоров'ю або життю потерпілого.

  Приклад: ви по необережності затопили квартиру сусідів, і тепер ви повинні компенсувати збитки на суму 60 000 рублів. Цей борг також необхідно закрити;

 • невиплачені вихідну допомогу для співробітників і заробітні плати.

  Приклад: ви мали статус ІП, в результаті банкрутства ви не змогли розрахуватися зі своїми працівниками до кінця. Після банкрутства цей борг все одно залишиться за вами.

Наслідки банкрутства для боржника

Наслідки для боржників поділяються на 2 групи:

 • ті, які наступають і тривають лише в ході банкрутства;
 • ті, які наступають після банкрутства;

Давайте розглянемо наслідки, які настають у період визнання банкрутства.

Негативні наслідки банкрутства

Незалежно від того, яким чином здійснюється процедура, для банкрута настає ряд правових наслідків:

 • неможливість подарувати активи або внести їх до статутного капіталу ТОВ;
 • обмеження на виїзд за кордон (якщо судом буде прийнято таке рішення);
 • неможливість використовувати майно в якості застави;
 • будь-які дії щодо реєстрації або перереєстрації майна можуть проводитися виключно фінуправляющім;
 • рахунки в банку, депозити, карти переходять у розпорядження керівника;
 • операції з придбання майна на одноразову суму більше 30 000 рулів в рамках реструктуризації боргів проводяться позичальником тільки з відома керуючого, в рамках реалізації - виключно керуючим;
 • неможливість здійснювати операції з купівлі-продажу часток у капіталі юросіб і акцій;
 • не можна виступати в якості гаранта, поручителя, здійснювати купівлю-продаж боргів.

Позитивні наслідки визнання неспроможності

Процедура неспроможності для громадянина передбачає і позитивні наслідки:

 • сума боргу погашається не відразу, а поступово, з урахуванням інтересів обох сторін;
 • будь-які претензійні позови направляються в той же суд, де здійснюється розгляд справи про неспроможність фіз. особи;
 • по відношенню до боржників призупиняється виконавче провадження;
 • сума заборгованості фіксується без урахування штрафів, відсотків.

Які наслідки банкрутства передбачаються для родичів фізосіб?

Процес банкрутства громадянина, так чи інакше, буде мати відношення і до його близьким родичам. Давайте розглянемо, в чому полягає ризик.

Чоловік або дружина боржника

 1. Процедура реструктуризації боргів.

  В даному випадку подружжя ніяк не постраждають, адже суд може призначити план з погашення платежів тільки, якщо громадянин має стабільним доходом.

 2. Процедура реалізації майна.

  Оскільки, відповідно до положень № 127-ФЗ «Про банкрутство фізичних осіб», при введенні реалізації передбачається вилучення майна для подальшого продажу і задоволення вимог кредиторів, тут можуть порушуватися інтереси подружжя.

  Це відбувається наступним чином:

  • вилучення спільно нажитого майна.

   Наприклад, у подружжя є автомобіль, придбаний в шлюбі. В рамках банкрутства фінуправляющій має право вилучити авто для подальшого продажу, оскільки воно наполовину належить боржнику. Чоловік / дружина банкрута отримує решту грошей після продажу, однак в дійсності грошових коштів на це часто не вистачає.

  • оспорювання угод, що стосуються спільного майна.

   Якщо боржником укладалися угоди з майном за 3 роки до процедури, вони можуть оскаржуватися керуючим. Наприклад, продаж нерухомості, здійснена рік тому за символічною вартістю, викликає здорові підозри. Швидше за все, керуючий її оскаржить.

   Незважаючи на те, що нерухомість була набута в шлюбі, в першу чергу після продажу нерухомості погашаються вимоги кредиторів. Далі, якщо залишаться кошти, вони виплачуються другому чоловікові.

інші родичі

Інтереси інших родичів можуть бути порушені тільки в таких ситуаціях:

 1. Проблема часткової власності.

  Наприклад, боржник має будинок, який наполовину належить його сестрі. У разі реалізації майна будинок буде наполовину проданий новому власнику.

 2. Матеріальні угоди з родичами.

  Наприклад, за рік до банкрутства боржник уклав угоду про продаж автомобіля свого брата. У разі, якщо угода буде оскаржена керуючим, авто вилучається і продається для задоволення вимог кредиторів.

Наслідки банкрутства досить серйозні, але не лякають. Здебільшого вони припускають тільки тимчасові обмеження, але при цьому ви отримуєте списання кредитів та інших безнадійних боргів. У 2017 році - це єдина законна можливість закрити погану кредитну історію і почати все з нуля.

Відео по темі. Соловйов: закон про банкрутство фізичних осіб

(5

оцінок, середнє: 5,00 з 5)
оцінок, середнє: 5,00 з 5)  Завантаження Завантаження ...

Якими вони бувають?
Осіб?
Чи існують борги, які не можна списати?