Строительство »

Банкрутство в Іспанії

 1. Хто може бути оголошений банкрутом в Іспанії?
 2. Банкрутство юридичної особи в Іспанії
 3. Конкурсне виробництво і банкрутство - це одне й те саме?
 4. Основні стадії банкрутства в Іспанії
 5. Що таке черговість кредиторів при банкрутстві в Іспанії?
 6. Добровільне банкрутство в Іспанії
 7. Особливості банкрутства фізичних осіб в Іспанії

У цій статті ми розглянемо питання про банкрутство в  Іспанії

У цій статті ми розглянемо питання про банкрутство в Іспанії . Що це таке, як проводиться процедура банкрутства в Іспанії, які права кредиторів та інші супутні питання.

Хто може бути оголошений банкрутом в Іспанії?

Процедура банкрутства в Іспанії регулюється кількома правовими актами, в першу чергу Законом про конкурсний виробництві №33 від 9 липня 2003 р

Відповідно до чинного законодавством в Іспанії процедура банкрутства може бути проведена як щодо юридичних , Так і фізичних осіб. Разом з тим, якщо для юридичних осіб часто процедура банкрутства є вигідним способом закрити компанію і позбутися від накопичених боргів, то для фізичних осіб ця процедура рекомендується досить рідко, так як навіть після оголошення приватної особи банкрутом в Іспанії він продовжує залишатися боржником за всіма неоплаченими боргами. Далі розглянемо кожен з випадків більш докладно.

Банкрутство юридичної особи в Іспанії

Хто може подати заяву про початок процедури банкрутства?

Процедура банкрутства може бути відкрита по відношенню до будь-якої будь-якої компанії, зареєстрованої в Іспанії . Ініціатором може бути як сама компанія, так і її кредитори.

Якщо заяву подає сама компанія, то вона повинна підтвердити, що не здатна задовольнити вимоги кредиторів на момент подачі заяви або в найближчому майбутньому.

Кредитор може подати заяву про відкриття конкурсного виробництва, банкрутства у визначених законом випадках. Так, наприклад, через невиплату одного місяця заробітної плати не можна почати процедуру банкрутства роботодавця. Заборгованість повинна становити мінімум 3 місяці, як і в випадку з заборгованістю по оплаті податків і соціальних зборів, де кредиторами виступають відповідно Податкова інспекція та Фонд соціального страхування.

Також достатньою підставою для початку процедури банкрутства з ініціативи кредитора боржника є наявність вступило в законну силу рішення суду про стягнення з боржника грошових коштів або про видачу виконавчих листів на примусове виконання рішень суду про стягнення з боржника грошових коштів, коли боржник відмовляється погасити борг добровільно.

У будь-якому випадку коштувати мати на увазі, що процедура банкрутства в Іспанії дуже довга і неповоротка. Існує великий ризик, що до моменту початку виплат боргів у боржника не залишиться майна , Яке могло бути реалізовано в оплату боргів перед кредиторами. Тому рекомендація адвокатів в Іспанії така: вдаватися в ініціації процедури банкрутства в Іспанії тільки в крайньому випадку, коли вичерпані інші способи врегулювання ситуації, що склалася.

Конкурсне виробництво і банкрутство - це одне й те саме?

Конкурсне виробництво і банкрутство - це одне й те саме

Ми звикли до того, що конкурсне виробництво - це найактивніша частина процедури банкрутства, коли вступає в гру конкурсний керуючий, визначається конкурсна маса, кредитори, боржник оголошується банкрутом, після чого настає стадія ліквідації, коли реалізується майно, боржника, здійснюються виплати кредиторам і юридичне особа ліквідується.

В Іспанії поняття конкурного виробництва включає в себе всі стадії банкрутства, тому тут прийнято говорити, що компанія знаходиться не в стадії банкрутства, а в процесі конкурсного виробництва.

Основні стадії банкрутства в Іспанії

 1. Подача заяви про початок конкурсного виробництва в судові інстанції.
 2. Ухвалення заяви до розгляду і прийняття судом рішення у справі. Якщо заяву прийнято, то починається наступна стадія.
 3. Відкриття конкурсного виробництва і призначення конкурсного керуючого.
 4. Визначення переліку кредиторів, їх черговості, складу конкурсної маси боржника, з якої в подальшому будуть здійснюватися виплати за всіма заборгованостями.
 5. Стадія переговорів сторін, в ході якої робляться спроби «врятувати» боржника шляхом рефінансування його боргів, прощення частини боргів і т.д. Якщо не вдається дійти згоди, то настає стадія ліквідації.
 6. Стадія ліквідації, в ході якої реалізується майна боржника і виплачуються борги збанкрутілої компанії.

Процедура банкрутства в Іспанії гарантує кредитору виплату боргу?

Ні, процедура банкрутства в Іспанії не є гарантією того, що компанія, яка заборгувала вам велику суму, врешті-решт виконає своє зобов'язання. Все залежить від того, в якій черзі кредиторів ви перебуваєте, і від наявності у боржника достатнього майна, щоб «вистачило всім».

Що таке черговість кредиторів при банкрутстві в Іспанії?

Відповідно до загальносвітової практики, яка знайшла відображення в законодавстві різних країн, в тому числі країн Європи, США, Росії та багатьох інших, всім кредиторам, які заявили про себе конкурсному керуючому, визначається відповідна чергу.

Закон про конкурсний виробництві в Іспанії встановлює наступні черги кредиторів:

 1. Перша черга: вимоги про оплату праці осіб, які працюють або працювали (після дати прийняття заяви про визнання боржника банкрутом) за трудовим договором, вимоги про виплату вихідної допомоги.
 2. Друга черга: вимоги про оплату заборгованостей перед публічними кредиторами, до яких відносяться податкові органи, Фонд соціального страхування, регіональні та місцеві органи влади.
 3. Третя черга: кредитні та фінансові організації.
 4. Четверта черга: залишилися кредитори.

Добровільне банкрутство в Іспанії

Добровільне банкрутство в Іспанії

Добровільним є банкрутство з ініціативи самого боржника. Багато компаній вибирають шлях добровільного банкрутства, щоб піти від виплат за зобов'язаннями. Так, наприклад, компанії виводять зі своїх активів більшу частину майна, звільняють поступово весь персонал, пояснюючи це фінансовою скрутою і бажанням залишитися «на плаву». Деякі компанії дійсно намагаються вижити в умовах фінансової кризи, однак багато хто використовує законодавство в своїх цілях. Процедура добровільного банкрутства в Іспанії набагато простіше, ніж за заявою кредиторів.

Не варто забувати, що за фіктивне банкрутство встановлена ​​в тому числі кримінальна відповідальність, однак довести фіктивність банкрутства в Іспанії дуже складно.

Особливості банкрутства фізичних осіб в Іспанії

Мабуть, головною відмінністю банкрутства фізичних осіб від банкрутства юридичних осіб в Іспанії є те, що для юридичної особи банкрутство означає закінчення всіх зобов'язань, так як компанія ліквідується, а засновники не відповідають за зобов'язаннями компанії своїм особистим майном. Для фізичної особи банкрутство не означає ліквідацію боргів. Будь-яка фізична особа відповідає перед кредиторами усім своїм майном.

Єдиним плюсом процедури банкрутства в Іспанії для приватної особи є те, що при початку ліквідаційної процедури припиняється розрахунок відсотків по кредитах і розрахунок пені по неоплачених боргах, а крім того, на розгляд заяви про банкрутство повинні з'явитися всі кредитори, що дає можливість боржникові домовитися про розстрочку по оплаті боргів, прощення частини боргів і т.д. Під впливом судових органів багато кредиторів можуть піти назустріч боржнику, в першу чергу кредитні організації.

Процедура банкрутства в Іспанії має свої особливості. Для вивчення питання ми рекомендуємо звернутися до фахівця. Наша компанія працює з кращими юристами в даній сфері, ми організуємо зустріч з адвокатом і надамо кваліфікованого перекладача для зустрічі з ним. Телефонуйте нам за телефонами, вказаними на сайті.

Потрібна допомога в Іспанії? Центр послуг «Іспанія по-російськи» - це понад 100 найменувань послуг російською мовою в будь-якому регіоні Іспанії.

Стаття виявилася корисною?

Так

() ()

Хто може бути оголошений банкрутом в Іспанії?
Хто може бути оголошений банкрутом в Іспанії?
Конкурсне виробництво і банкрутство - це одне й те саме?
Процедура банкрутства в Іспанії гарантує кредитору виплату боргу?
Що таке черговість кредиторів при банкрутстві в Іспанії?
Потрібна допомога в Іспанії?
Стаття виявилася корисною?