Строительство »

Банкрутство фізичних осіб: як оголосити себе банкрутом

  1. Прийнято новий закон про банкрутство фізичних осіб
  2. Положення закону про банкрутство фіз. осіб
  3. Що говорить ФЗ про банкрутство фізичних осіб про визнання громадянина-підприємця банкрутом. Процедура...
  4. Визнання банкрутом фіз. особи. Чи може фізична особа оголосити себе банкрутом, або як оголосити себе...
  5. Якщо фізична особа визнана банкрутом
  6. Чи дозволяє закон про банкрутство фіз. особи визнати його таким без його бажання
  7. Як стати банкрутом індивідуального підприємця
  8. Чи може фізична особа оголосити себе банкрутом самостійно

Банкрутство фізичних осіб стало реальним після підписання федерального закону, що допускає дану процедуру. Про банкрутство фізичних осіб йдеться давно, але про те, який механізм використовується для визнання боржника банкрутом, можна з упевненістю говорити тільки зараз. У цій статті ми обговоримо те, що слід знати про нюанси, пов'язані з цією процедурою.

Прийнято новий закон про банкрутство фізичних осіб

Положення закону про банкрутство фіз. осіб

Що говорить ФЗ про банкрутство фізичних осіб про визнання громадянина-підприємця банкрутом. Процедура банкрутства фізичної особи

Визнання банкрутом фіз. особи. Чи може фізична особа оголосити себе банкрутом, або як оголосити себе банкрутом

Якщо фізична особа визнана банкрутом

Чи дозволяє закон про банкрутство фіз. особи визнати його таким без його бажання

Як стати банкрутом індивідуального підприємця

Чи може фізична особа оголосити себе банкрутом самостійно

Прийнято новий закон про банкрутство фізичних осіб

Закон про банкрутство фіз. осіб обговорювалося задовго до його прийняття і викликав безліч суперечок. З одного боку, новий закон дозволяє людям, які опинилися в складній життєвій ситуації, розправитися з непомірно великими боргами, з іншого - все майно громадянина продається в ході судової процедури.

Закон про банкрутство фізичних осіб прийнятий і підписаний в грудні 2014 року. Нового закону про банкрутство в 2019 році (як і в період з грудня 2014 року до 2019 року) не прийнято.

Положення закону про банкрутство фіз. осіб

ФЗ про банкрутство фізичних осіб закріплює право кожного громадянина, чиї борги перевищують півмільйона рублів, а достатній дохід для їх погашення відсутня, звернутися із заявою до суду для визнання його банкрутом. В якості альтернативи закон пропонує укладення мирової угоди між боржником і кредитором або реструктуризацію боргу.

Закон про банкрутство фіз. особи поширює свою дію в тому числі і на громадян, зареєстрованих в якості індивідуальних підприємців. При цьому звернутися із заявою про банкрутство фізичної особи може як сам боржник, так і кредитор. Обов'язковою умовою при цьому є прострочення платежів не менше 3 місяців.

Якщо говорити про те, як оголосити себе банкрутом, то перш за все необхідно вибрати місце для звернення. Відповідно до прийнятого закону, процедура банкрутства фіз. осіб здійснюється судами загальної юрисдикції, якщо громадянин не здійснює підприємницьку діяльність. Якщо ж особа зареєстрована як індивідуальний підприємець, то справа про банкрутство фізичної особи розглядається арбітражним судом.

Що говорить ФЗ про банкрутство фізичних осіб про визнання громадянина-підприємця банкрутом. Процедура банкрутства фізичної особи

Отже, з прийняттям закону про банкрутство фізичних осіб розібралися, тепер докладніше поговоримо про те, що взагалі мається на увазі під цим формулюванням.

Банкрутство фізичної особи означає визнання державою і кредиторами громадянина неплатоспроможним і припинення відносно нього переслідування з вимогою виконання ним боргових зобов'язань після прийняття встановлених законом заходів для максимально можливого їх задоволення.

Визнання банкрутом фіз. особи. Чи може фізична особа оголосити себе банкрутом, або як оголосити себе банкрутом

Як оголосити себе банкрутом фізичній особі? Справа про банкрутство фіз. особи порушується на підставі письмової заяви. Передбачена і можливість визнання банкрутства громадянина після його смерті: в цьому випадку звернутися до суду мають право кредитори і спадкоємці померлого.

Новий закон про банкрутство затверджує порядок дії суду і сторін спору. Процедура банкрутства фізичної особи починається з оцінки його платоспроможності. Суд повинен з'ясувати, чи є у боржника власність, яка може бути реалізована з метою погашення боргу, або можливість отримання доходу, частина якого може йти в рахунок сплати. В цей же час вживаються заходи щодо забезпечення збереження майна боржника і призначається тимчасовий керуючий. Крім цього, про початок процедури банкрутства повідомляються всі відомі кредитори, які протягом 2 місяців можуть пред'явити до боржника свої вимоги.

Якщо фізична особа визнана банкрутом

На етапі, про який згадано вище, може бути прийнято одне з трьох рішень: укладення мирної угоди, реструктуризація боргу або організація торгів.

Згідно із законом про банкрутство фізичних осіб мирова угода може бути укладена у випадку, якщо сторони змогли домовитися про компромісний варіант вирішення спору. Тобто коли кредитор може прийняти в якості задоволення зобов'язання деяке майно боржника або ж певну грошову суму (навіть якщо таке майно або грошова сума менше, ніж заявлена ​​сума боргу).

Реструктуризація боргу можлива у випадках, коли у боржника є якийсь дохід. При цьому суд визначає розмір обов'язкової суми, яка повинна залишатися боржнику для проживання, а також суму щомісячного платежу, яка вноситься в рахунок сплати боргу. Однак термін, протягом якого боржник повинен виконати вимоги кредиторів, не може перевищувати 3 років.

У разі якщо заробітку у боржника немає і мирової угоди укладено не було, керуючий складає опис всього майна боржника, яке може бути реалізовано на торгах, і організовує такі торги. Виручена від продажу майна сума розподіляється між кредиторами пропорційно сумі боргу перед ними.

Важливо також сказати, що визнання банкрутом фізичної особи є підставою для призупинення застосування щодо нього штрафних санкцій, пені, неустойок і т. П. При цьому громадянин буде вважатися банкрутом і протягом наступних 5 років з моменту винесення щодо нього відповідного рішення суду.

Чи дозволяє закон про банкрутство фіз. особи визнати його таким без його бажання

Банкрутство фізичних осіб стало реальним після підписання федерального закону, що допускає дану процедуру

Бланк заяви кредитора про визнання

боржника неспроможним (банкрутом)

Як визнати фізичну особу банкрутом, якщо сам боржник відмовляється від порушення процедури банкрутства? Як вже було сказано вище, визнати боржника банкрутом можна також за заявою кредитора. При цьому заява в суд подає кредитор, в іншому ж процедура нічим не відрізняється від тієї, яка описувалася вище.

Як стати банкрутом індивідуального підприємця

Як стати банкрутом громадянину, зареєстрованому як індивідуального підприємця? Порядок розгляду справи буде точно таким же, як і у випадку з фіз. особами, які не здійснюють підприємницьку діяльність. Єдиною відмінністю є те, що розглядати справу про банкрутство ІП буде арбітражний суд (Детальніше див. Яка процедура банкрутства ІП (індивідуальний підприємець)? ).

Тут необхідно уточнити, придбав громадянин борги в зв'язку зі здійсненням підприємницької діяльності або вони пов'язані з діяльністю, яка не має стосунку до з професійної. Наприклад, якщо борг виник у зв'язку з придбанням дорогого авто для особистих потреб громадянина - це справа про визнання банкрутом громадянина, а якщо кредит брався на розвиток бізнесу - банкрутом буде визнаватися індивідуальний підприємець. І це важливо визначити для того, щоб правильно вибрати суд, уповноважений розглядати справу про банкрутство в кожному конкретному випадку.

Чи може фізична особа оголосити себе банкрутом самостійно

Чи може фізична особа оголосити себе банкрутом, не звертаючись в судові інстанції? Ні не може. Визнання боржника банкрутом завжди проводиться судом у відповідності зі строго визначеною процедурою. Суд в даному випадку є гарантом дотримання прав обох сторін і законності прийнятого рішення.

Виходячи з усього вищесказаного, слід зробити висновок, що закон про визнання фізичної особи банкрутом є своєчасним і важливим кроком, який сприяє врегулюванню фінансових суперечок і дозволяє боржникові вирватися з економічної кабали, нехай і з деякими жертвами.

Ще більше матеріалів по темі в рубриці: " Кредити і борги ".