Строительство »

Банкрутство фізіческіx осіб в 2018 році: як оформити згідно закону

 1. Закон про банкрутство фізичних осіб в 2018 році: свіжі новини і зміни
 2. Коли можна подати на банкрутство
 3. Як оформити банкрутство фізичної особи: покрокова інструкція
 4. Завантажити заяву про банкрутство фізичної особи, зразок 2018 року
 5. Необхідні документи
 6. Вартість банкрутства в 2018 році
 7. тривалість процедури
 8. Перелік майна, яке можуть вилучити
 9. Причини відмови в банкрутство
 10. Які наслідки чекають боржника
 11. Чи може кредитор оскаржити банкрутство боржника
 12. Федеральний реєстр банкрутств: офіційний сайт
 13. Юрист з питань банкрутства фізичних осіб

Банкрутство фізичних осіб в 2018 році не зазнало істотних змін. Закон, прийнятий кілька років тому, регламентує особливості процедури визнання фінансової неспроможності та визначає список осіб, які можуть вдатися до банкрутства.

Закон про банкрутство фізичних осіб в 2018 році: свіжі новини і зміни

Хоча закон про банкрутство був прийнятий порівняно недавно, необхідність в ньому зріла не один рік. На початку двохтисячних економічний спад вплинув на більшість російських підприємців. багатьом довелося закрити бізнес в зв'язку з великими збитками. Однак розплатитися з кредитами, які видавалися для відкриття своєї справи, змогли не всі.

Розробкою законопроекту про неспроможність боржників депутати Держдуми зайнялися в 2012 році. Визначили порядок процедури банкрутства і встановили, хто повинен вести справи. Цю функцію не стали покладати на суди загальної юрисдикції. Справами про банкрутство фізичних осіб займається арбітражний суд.

Остаточно законопроект «Про неспроможність № 127-ФЗ» вступив в силу в наприкінці 2015 г. Його суть в тому, щоб визнати фінансово неспроможними тих жителів країни, які не можуть оплачувати кредити і виконувати інші боргові зобов'язання перед фінансовими організаціями.

Основні поправки в законопроект, які пішли в наступні роки, стосувалися зміни вартості процедури. У 2018 року ніяких значимих правок не було.

У 2018 року ніяких значимих правок не було

Коли можна подати на банкрутство

Обов'язковою умовою, без якого процедура банкрутства не може бути схвалена, є наявність боргу в розмірі не менше півмільйона рублів перед офіційно зареєстрованими компаніями. У суму входить не тільки заборгованість по кредиту, іпотеки, але і прострочення по послугах ЖКГ, штрафи в ГИБДД . Оплата повинна бути затримана не менше ніж на 3 місяці.

Скористатися правом на банкрутство можуть фізичні особи, індивідуальні підприємці, якщо вони не в змозі оплачувати взятий кредит.

Необхідно пред'явити докази неплатоспроможності. При розгляді справи в суді будуть розглянуті можливості відновлення платоспроможності. Якщо її не можна відновити, суд визнає людину банкрутом.

Приклад: громадянин оформив кредити в декількох банках для відкриття власної справи. З бізнесом не склалося, і людина не може далі перераховувати кошти за позиками, оскільки не може влаштуватися на роботу і не має майна.

Звернувшись до суду і пред'явивши докази неплатоспроможності, громадянин має право отримати статус банкрута, а борг буде реструктуровано.

Ініціювати процедуру може сам боржник або фінансова організація, яка видавала кредит.

Як оформити банкрутство фізичної особи: покрокова інструкція

Якщо ви задумалися про те, як оформити фінансову неспроможність, в першу чергу переконайтеся в тому, що у вас є всі необхідні документи.

Перелік включає безліч довідок та виписок, тому уважно поставтеся до збору пакету документів. Коли на руках виявиться повний комплект, можна звернутися за визнанням банкрутства. Заява подається в арбітражний суд.

C 2018 року, окремі багатофункціональні центри надають допомогу і сприяння громадянам в даній процедурі, наявність даної послуги уточнюйте за телефонами гарячої лінії МФЦ .

Покрокова інструкція включає наступні кроки:

 1. Складання заяви, яке надається в суд з пакетом документів. Його непросто заповнити самостійно, оскільки воно повинно містити всі відомості про раніше невиплачених кредитах (в кожної фінансової організації, куди звертався громадянин), про реалізований за останні 3 роки майно. Також потрібно вказати, чому ви не в змозі далі оплачувати позики, і яка організація надасть вам фінансового керуючого.
 2. Наступним кроком необхідно оплатити всі витрати, пов'язані з веденням справи. Це держмито і послуги фінансового керуючого. На рахунок арбітражного суду вноситься певна сума. Квитанція додається до пакету документів. Якщо ви додатково скористалися юридичною консультацією, включіть її в остаточну вартість.
 3. Далі можна подавати заяву. Це можна зробити особисто, відправивши документи поштою або надіславши їх на електронну адресу арбітражного суду.
 4. Після цього залишається чекати рішення судового органу. У разі схвалення заявки громадянина визнають банкрутом.

У разі схвалення заявки громадянина визнають банкрутом

Завантажити заяву про банкрутство фізичної особи, зразок 2018 року

Порожній бланк заяви можна завантажити онлайн, по посиланню нижче:

Заява про банкрутство фізичної особи в арбітражний суд, зразок 2018.doc

Заповнити документ можна за зразком:

Заповнити документ можна за зразком:

сторінка 1

сторінка 1

сторінка 2

сторінка 2

сторінка 3

Необхідні документи

У перелік документів, які знадобляться для оформлення заяви і подачі заявки, входять:

 • відомості про заборгованість (кредитний договір);
 • документи, що доводять неплатоспроможність (довідка з місця роботи, дані про стан банківського рахунку та операції за ним за 3 роки);
 • виписка з ЕГРІП (містить відомості про те, чи оформлено у людини статус індивідуального підприємця);
 • відомості про всі кредиторів;
 • дані про рухоме і нерухоме майно;
 • документи про проведені за попередні три роки операціях з нерухомістю, валютою, транспортом тощо., якщо їх сума перевищила 300 тис. руб .;
 • інформація про сплачені податки за попередні 3 роки;
 • свідоцтво ІПН , СНІЛС ;
 • якщо людина не працевлаштований, надається довідка від служби зайнятості;
 • свідоцтво про одруження і свідоцтва про народження дітей .

Вартість банкрутства в 2018 році

Уважно зважте можливі плюси і мінуси визнання неплатоспроможності. Оформлення статусу банкрута пов'язане з чималими витратами. З'ясовуючи, скільки коштує банкрутство фізичної особи, орієнтуйтеся на вартість послуг керуючого. Хоча в першу чергу доведеться сплатити держмито. Це сама суттєва частина витрат, оскільки з 2017 року суму з 6 тис. Руб. знизили до 300 руб.

Значні витрати доведеться понести при оплаті послуг фінансового керуючого, без якого не можна обійтися згідно з чинним законодавством. Кожна угода обійдеться громадянину в 25 тис. Руб. Реструктуризація боргу, реалізація майна (якщо воно є), укладення мирової угоди - за кожну з цих послуг доведеться заплатити. Таким чином сума складе вже 75 тис. Руб.

Окремо оплачується відсоток від списання заборгованості (7%). Наприклад, при борг в 1 млн. Руб. керуючому доведеться перерахувати ще 70 тис. Загальна сума може вийти досить значною.

Скоротити витрати можна, якщо проводиться спрощене банкрутство, при якому людина самостійно займається всім. Умови для цього інші. Наприклад, сума заборгованості складає від 50 до 700 тис. Руб. і немає можливості реструктуризації боргу.

тривалість процедури

Визнання фінансової неспроможності відбувається в кілька етапів:

 1. Термін до винесення судового рішення (триває від 2 тижнів до 3 місяців).
 2. Реструктуризація заборгованості (етап триває ще до 4 місяців).
 3. Реалізація майна (може зайняти 6 місяців).

Якщо вам не відразу вдалося зібрати пакет документів, термін розгляду заявки збільшується. Загальна тривалість процедури становить в середньому півроку. Відгуки же говорять про те, що вона може тривати і 9 місяців.

Перелік майна, яке можуть вилучити

Реалізації, в разі визнання людини банкрутом, підлягає наступне майно:

 • квартира (що знаходиться в іпотеці);
 • автомобіль (придбаний в кредит);
 • інше майно.

По суті, фінансовий керуючий отримує право розпоряджатися всіма грошима і речами, які є у громадянина, визнаного банкрутом. Але людину не залишать зовсім без майна. Не можна пустити з молотка такі речі:

 • квартиру, будинок (якщо це єдине житло);
 • предмети обстановки;
 • одяг, взуття та інші індивідуальні речі;
 • майно, призначене для отримання доходу (але його вартість не повинна бути вище 100 МРОТ);
 • автомобіль (якщо людина інвалід);
 • домашню худобу;
 • нагороди, відомчі грамоти та ін.

Також людині залишать кошти (якщо він працює або отримує пенсію) у розмірі прожиткового мінімуму, призначені на купівлю їжі. Якщо відбувається банкрутство подружжя, реалізується майно, що перебуває в їх спільній власності.

Причини відмови в банкрутство

Законом не передбачена відмова у визнанні людини фінансово неспроможним. На практиці таке відбувається часто. Найбільш поширена ситуація, в якій відмова слід через неточності або помилки в поданих документах.

Це виправити неважко - досить усунути помилки. Інша справа, що в такому випадку знадобиться заново складати заяву, що загрожує тимчасовими витратами.

Зустрічається формулювання відмови, при якій суд погоджує з кредитором новий графік платежів (зменшення щомісячної суми, збільшення терміну виплати кредиту). У цьому випадку не відбувається списання боргу і його як і раніше необхідно гасити, але на нових умовах.

Прецедентом можна вважати випадок з жителем Новосибірська, який набрав кілька позик, але не зміг їх виплачувати. Суд визнав, що чоловік знав про свою неплатоспроможність і навмисно брав кредити. Спочатку йому відмовили в банкрутство, але згодом схвалили заявку. Однак з чоловіки не зняли боргові зобов'язання.

Які наслідки чекають боржника

Не слід думати, що після визнання банкрутства людина зможе зітхнути вільно. Законом передбачені наслідки для боржника після закінчення процедури:

 • повторно претендувати на визнання банкрутом людина може не раніше ніж через 5 років;
 • протягом ще 5 років людина зобов'язана повідомляти в фінансові організації, куди звернеться за позиками, про те, що визнаний банкрутом;
 • накладено обмеження на можливість займати деякі посади. 5 років не можна працювати на керівній посаді в НПФ або фірмі, що надає мікропозики, 10 років - в банку і 3 роки - в інших компаніях;
 • ще 5 років не можна буде оформити статус підприємця.

У той час, коли йде реалізація майна, заборонено:

 • використовувати банківські рахунки або здійснювати перекази з валютою;
 • продавати або купувати рухоме / нерухоме майно;
 • брати участь в укладанні кредитних угод (в тому числі виступати поручителем).

Поки не буде завершена процедура, зарплата або пенсія перераховується на рахунок фінансового керуючого.

Чи може кредитор оскаржити банкрутство боржника

Само по собі банкрутство оскаржити не можна. А ось подати заяву про перегляд угод, укладених боржником, кредитор має право. Для цього необхідно дотримати певні умови:

 • з усіма угодами, про оскарження яких йде мова, повинні бути здійснені після 1 жовтня 2015 р .;
 • угоди, проведені до цього терміну, оскаржуються лише в тому випадку, якщо у людини в момент укладення договору було оформлено статус ВП.

Суд може скасувати угоду при дотриманні всіх наступних пунктів:

 • вона здійснена протягом 3 років до визнання людини банкрутом;
 • 2 сторона - це хтось із близьких друзів або родичів боржника;
 • під час укладення договору людина вже був неплатоспроможний;
 • кредитори понесли збитки (наприклад, якщо майно було реалізовано за вартістю нижчою за ринкову).

У міру збільшення терміну, що пройшов після укладення угоди, знижується ймовірність того, що суд схвалить її оскарження.

Федеральний реєстр банкрутств: офіційний сайт

Існує інформаційний портал bankrot.fedresurs.ru, на якому зберігаються відомості про всі проведені процедури. На ньому можна перевірити банкрутство тієї чи іншої особи, в тому числі містяться відомості про юр. особах та ВП. Інформація включає:

 • дату появи в реєстрі;
 • відомості про проведені етапах визнання банкрутства;
 • дані про боржника.

Якщо наведена інформація про юридичну особу, додаються відомості про організацію (податкові, юридичні дані).

Юрист з питань банкрутства фізичних осіб

Для тих, хто не готовий пройти всю процедуру самостійно, юридичні фірми пропонують послуги із супроводу банкрутства. Фахівці будуть повністю вести процес, починаючи від подачі заявки і до безпосереднього списання боргів.

Для отримання безкоштовної консультації про процедуру банкрутства, скористайтеся формою онлайн консультанта на сайті, або телефонами:

 • для жителів Москви і Московської області: 84957777777
 • для жителів Санкт-Петербурга і Ленінградської області: 88125739060
 • для інших регіонів Росії: 88001007010 .

для жителів Москви і Московської області:  84957777777  для жителів Санкт-Петербурга і Ленінградської області:  88125739060  для інших регіонів Росії:  88001007010

Визнання фінансової неспроможності сьогодні можуть отримати практично всі, хто звернувся до суду жителі РФ. Однак потрібно враховувати особливості і наслідки процедури. У деяких випадках вони можуть виявитися для боржника не менш серйозними, ніж вирішення питання з кредиторами.