Строительство »

Як заробити на торгах з питань банкрутства: покрокове керівництво

 1. Суть і варіанти заробітку
 2. Як проходять аукціони
 3. Де вибирати об'єкти для покупки
 4. Основні агрегатори торгів з питань банкрутства:
 5. Як вибирати лоти
 6. Що потрібно для участі в торгах з питань банкрутства?
 7. Навчання заробітку на банкрутство

Щоб заробляти гроші на торгах з питань банкрутства потрібно вивчити законодавство, придбати цифрову електронний підпис, визначитися з видом заробітку, навчиться аналізувати лоти.

За даними досліджень Центру макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування (ЦМАКП) в Росії щомісячно проводиться більше 1 тис. Банкрутств юридичних осіб.

Майно підприємств-банкрутів: транспорт, нерухомість, дебіторську заборгованість, обладнання, спецтехніку, цінні папери продають на спеціалізованих аукціонах (торгах) з питань банкрутства. Ціни на таке майно нижче ринкових.

Щоб заробити на торгах з питань банкрутства, потрібно знати механізм і умови проведення та участі в них. Перед вами докладний посібник-введення в дану тему з прикладами, посиланнями і поясненнями.

В інтернеті повно реклами різних курсів, автори яких обіцяють навчити заробляти на банкрутство, купуючи майно за 1% від ринкової вартості. Обережно, такі заяви не відповідають дійсності.

Суть і варіанти заробітку

Суть заробітку - участь в аукціонах з питань банкрутства та покупка майна за ціною нижче ринкової. Законодавча база: Федеральний закон №127-ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)».

Плюси такого заробітку в тому, що починати можна з невеликих вкладень, купувати, наприклад, офісну техніку або меблі.

Варіантів, за допомогою яких можна заробляти на купівлі майна на аукціонах з питань банкрутства кілька, ось основні з них:

 • Купувати з метою отримання прибутку (майно купується дешевше, продається дорожче).
 • Заощаджувати на покупці майна для особистого користування (так можна придбати автомобіль, меблі або квартиру за ціною нижче ринкової).
 • Набувати майно для бізнесу (наприклад, купити приміщення за ціною значно нижче ринкової і здавати його в оренду або відкрити магазин госптоварів або будь-який інший і не платити за оренду).
 • Купити транспорт або нерухомість, відремонтувати і продати за значно вищою ціною, як варіант купувати старі автотранспортні засоби для продажу на запчастини.
 • Придбати транспорт для бізнесу (наприклад, для роботи в таксі або для організації транспортної компанії по організації вантажоперевезень);
 • Купити виробниче обладнання і продати його дорожче або зайнятися бізнесом з виробництва відповідного товару.
 • Придбати квартиру і здавати в оренду подобово .
 • Ще один вид заробітку на банкрутство - це організація платних навчальних курсів, семінарів, присвячених вибору і аналізу лотів і участі в торгах.
 • Купувати ресурси - пісок, вугілля, земельні ділянки, які згодом можна буде продати дорожче.
 • Інвестувати гроші в відновлення підприємств-банкрутів з подальшим отриманням прибутку.
 • Працювати менеджером (агентом) по банкрутству: заробляти на відсотках від угод.

У 2015 до Цивільного кодексу внесена норма (ст. 25) про банкрутство фізичних осіб, так що майно визнаних банкрутами громадян також може продаватися на торгах.

Як проходять аукціони

Торги по банкрутству проводяться в електронній формі. Процедура їх проведення регламентована наказом № 495 від 23 липня 2015 року, затвердженим Міністерством економічного розвитку і торгівлі РФ, а також Законом №127-ФЗ.

Етапи аукціону з питань банкрутства. Джерело: блог Вадима Кукліна

Спочатку проводяться первинні торги, де майно виставляється на продаж за цінами, які приблизно дорівнюють ринковим. На вторинних торгах (вони проводяться, якщо первинні не відбулося) ціна знижується на 10%.

Як правило, на перших двох етапах угоди відбуваються рідко. На третьому етапі - він називається «публічна пропозиція» - проводяться торги, при яких ціна знижується через певні проміжки часу. Саме на цьому етапі найчастіше купують «найсмачніші» лоти.

Де вибирати об'єкти для покупки

Щоб купити майно, потрібно вибрати лот. Повний перелік торговельних майданчиків зібраний в Єдиному Федеральному реєстрі відомостей про банкрутство, його ще називають «Федресурс». Посилання на реєстр з переліком торгових майданчиків - http://bankrot.fedresurs.ru/TradePlaceList.aspx

Дивіться відео-інструкцію, як шукати лоти на сайті «Федресурс»

На «Федресурсе» зібрана інформація по всіх проходять торгів. Крім цього ресурсу і безпосередньо самих торгових майданчиків, офіційним джерелом інформації є паперове (суботні випуски) і он-лайн видання газети «Комерсант».

На фото: Червоною стрілкою відзначений розділ з інформацією про банкрутство в онлай-газеті «Комерсант»

Вибирати потрібну інформацію у величезних масивах даних не дуже зручно. Є спеціальні сервіси, які називаються агрегаторами торгів з питань банкрутства. За допомогою агрегаторів значно простіше знайти і проаналізувати інформацію по потрібних параметрах.

Основні агрегатори торгів з питань банкрутства:

 • tbankrot.ru;
 • bankrot-pro;
 • bankrot-spy.ru;
 • probankrot.ru.

Приклад лота: скрін з сайту tbankrot.ru. За дебіторську заборгованість на суму 2 млн. 902 тис. 827 руб. 86 копійок встановлена ​​ціна 143 тис. 447 рублів з кроком в 7 тис. 172 руб. 35 копійок.

Як вибирати лоти

Однак недостатньо просто вибрати найвигідніший на перший погляд лот. Щоб вибрати лот для покупки, його необхідно проаналізувати на предмет законності і комерційної привабливості: запросити у організатора торгів фотографії, додаткові документи, вивчити звіт оцінювача (його можна знайти на «Федресурсе» по конкретному лоту), оглянути майно особисто.

Щоб навчитися аналізувати лоти експерти радять пройти навчання або довірити цю роботу професійному аналітику. Якщо ви вирішите займатися цим самостійно, то краще починати з недорогих лотів, щоб зрозуміти весь процес зсередини і не прогоріти.

Після аналізу лота, необхідно оцінити його ліквідність. Порівняти пропоновану ціну з ринковою вартістю і визначити попит.

Процес вибору і аналізу лота - дуже трудомісткий. Це пов'язано з тим, що є безліч нюансів і підводних каменів, таких як: приховані лоти, несумлінність арбітражних керуючих, шахрайські дії, відсутність лота в натурі, обтяження і маса інших моментів. Це мінуси такого бізнесу. Але в інтернеті є маса платних і безкоштовних матеріалів, які докладно розповідають про всі нюанси.

Що потрібно для участі в торгах з питань банкрутства?

Як проходять аукціони, і де вибирати лоти ми розібралися. Тепер перейдемо безпосередньо до покупки лота на торгах. Тут можна виділити кілька етапів:

 1. Оформлення електронного цифрового підпису (ЕЦП).

  Це обов'язкова умова для участі в електронних торгах. Закон N 63-ФЗ «Про електронний підпис».

  Електронний підпис можна придбати в засвідчувальному центрі. Перелік акредитованих центрів, що засвідчують є на сайті Міністерства зв'язку і масових комунікацій Росії (Минкомсвязь Росії). Знайти його можна за посиланням http://minsvyaz.ru/ru/activity/govservices/certification_authority/.

  Увага! Вартість, терміни і питання оформлення заявки на електронний підпис встановлюються засвідчують центрами самостійно. Тому ціни різні. Щоб не переплачувати, проаналізуйте пропозиції кількох центрів і виберіть оптимальне. Також перевірте на сайті Мінзв'язку, чи має центр акредитацію.

  Щоб отримати кваліфікаційний сертифікат ЕЦП фізичній особі потрібно: особиста присутність, паспорт, СНІЛС. Юридичній особі - установчі документи, ІПН, виписка з ЕГРЮЛ.

  Сертифікат та ключі електронного підпису запишуть на сертифікований носій - флешку або електронну карту. Так само в засвідчувальному центрі дадуть інструкції по налаштуванню програмного забезпечення на комп'ютері та встановлення необхідних сертифікатів.

 2. Реєстрація (акредитація) на торговому майданчику.

  Зареєструватися на торговому майданчику не складно. На їх сайтах інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і є всі необхідні інструкції. З документів потрібні: копії всіх сторінок паспорта, СНІЛС, ІПН (їх потрібно підписати ЕЦП і прикріпити в систему). Інструкції, як це зробити є на сайтах торговельних майданчиків.

 3. Оплата завдатку.

  Для участі в торгах потрібно сплатити завдаток за вказаними реквізитами. Завдаток повертається в 100% розмірі, якщо ви не перемогли в торгах. Якщо здобута перемога, то сума завдатку враховується в загальній вартості лота. Задаток не повертається, якщо переможець не став оформляти угоду.

 4. Підготовка пакету документів.

  Знадобиться заявка на участь в торгах, копія всіх сторінок паспорта, завірена у нотаріуса копія ІПН, документ про оплату завдатку, згода дружини / чоловіка.

 5. Подача документів на електронному майданчику, участь в торгах, укладення договору, повна оплата лота (у разі перемоги).

Навчання заробітку на банкрутство

В інтернеті безліч пропозицій навчальних курсів. Експерти радять: перш ніж платити гроші за той чи інший курс, самостійно вивчити законодавчу базу - «Закон про неспроможність (банкрутство)».

Розглянемо кілька пропозицій по навчанню.

Вадим Куклін, проводить безкоштовні вступні та платні майстер-класи, продає покрокові керівництва. Проводить огляди аукціонів і надає інформацію, пов'язану з заробітком на банкрутство.

Таблиця 1. Платні курси від Вадима Кукліна

Найменування курсу

Ціна

Майстер-клас «Отримуємо КЕП для торгів 2.0»

940 руб.

Покроковий план для старту на торгах з питань банкрутства (відео-курс)

570 руб.

Майстер-клас «Застави і податки на торгах з питань банкрутства»

4 500 руб.

Інтенсив «Швидкий старт в роботі з дебіторською заборгованістю»

14 500 руб.

Відео-гід «Працюємо з інвестором і в якості агента»

3 490 руб.

Три курсу в одному: дебіторка, інвестор-гід, оптимум голд

38 900 руб.

Тетяна Корянова, посилання на ютуб-канал: https://www.youtube.com/user/tatyanakoryanova

Тетяна Корянова - засновник проекту «Інвестораньтье». У мережі її негласно називають першовідкривачем бізнесу, пов'язаного з заробітком на банкрутство. На своєму ютуб-каналі Тетяна пропонує безкоштовну передплату на 30 уроків-инсайтов, навчальних всім премудростям торгів з питань банкрутства. Вона вчить інвестування, проводить платні оф-лайн тренінги щодо інвестування і заробітку на банкрутство.

На тематичних форумах люди, що проходили навчання на різних курсах розповідають, що всю інформацію можна знайти у вільному доступі: закони, відео, блоги інвесторів. Однак на пошук і систематизацію такої інформації з подальшим застосуванням її на практиці йде дуже багато часу і сил. Тут питання пріоритетів: вивчати все самому довго, безкоштовно і вчитися на своїх помилках або вчитися у практиків за гроші.

В результаті висновок: заробляти покупкою майна на торгах з питань банкрутства можна, але це кропітка і складна робота, а не «чарівна кнопка», натиснувши на яку можна відразу стати мільярдером.

Що потрібно для участі в торгах з питань банкрутства?