Строительство »

Два позови по півмільярда: найстаріший ювелірний завод Уралу зажадали визнати банкрутом

У Єкатеринбурзі працюють п'ять фірмових магазинів

Бінбанк подав до Арбітражного суду Свердловської області дві заяви про визнання банкрутом одного з найстаріших підприємств Єкатеринбурга - ВАТ «Ювеліри Уралу». В одному сума боргу становить 543 мільйони рублів, у другому - 517 мільйонів.

У банку відмовилися коментувати претензії до компанії, в приймальні «Ювелірів Уралу» сказали, що на цю тему потрібно розмовляти тільки з директором, але зв'язатися з нею не вдалося. У відкритих джерелах інформації відомостей про непогашені кредити «Ювелірів Уралу» немає.

За даними СПАРК, підприємство на 49% належить дочці колишнього депутата Держдуми Валерія Язєва - Світлані (вона ж є директором), 28% - самому Язєв, 23% - Валерії Язєвої. З 2003 року ВАТ «Ювеліри Уралу» входить до групи компаній «Ява», співзасновником якої є Язєв.

Крім «Ювелірів Уралу» Бінбанк банкрутить ТОВ «Атоммашкомплекс УЕХК», що також входить до ГК «Ява».

До розгляду ці заяви ще не прийняті.

Зараз в арбітражі на різних стадіях розгляду знаходяться заяви про банкрутство та інших структур Валерія Язєва: спостереження введено в ТОВ «Керуюча компанія« Ява »» і в ТОВ «Ява-холдинг». Також банкрутами просять визнати дочка і дружину Язєва, які виступали поручителями за кредитами для підприємств холдингу. Позов подав Сбербанк через борг майже в 170 мільйонів рублів.

Завод «Ювеліри Уралу» створений в 1896 році. За даними сайту, зараз це найбільше в Росії підприємство ювелірної промисловості, що виробляє вироби з золота 750-ї та 585-ї проб і срібла 925-ї проби зі вставками з дорогоцінних, напівкоштовних і виробних каменів, вирощених смарагдів.

На сайті підприємства зазначено, що в Єкатеринбурзі працюють п'ять фірмових магазинів «Ювеліри Уралу». Але юридично вони не мають ніякого відношення до заводу.

Через банкрутство власників в Єкатеринбурзі на продаж виставлено ТРК «Комсомолл». А в березні стало відомо про банкрутство відомого ресторатора, який відкрив в місті «Троекуров'» і «бельмеса» .