Строительство »

"Балтійська перлина": вибирайте квартиру

Один з найгучніших петербурзьких проектів в сфері нерухомості, нарешті, стартував - в «Балтійської перлині» почалися продажі квартир. Поки покупцям пропонується тільки житло економ-класу в четвертому корпусі кварталу «Перлова прем'єра» - в восьмиповерховому цегляно-монолітному будинку з паркінгом. Вартість нових квартир трохи нижче середньої вартості житла в Красносельском районі. Один з найгучніших петербурзьких проектів в сфері нерухомості, нарешті, стартував - в «Балтійської перлині» почалися продажі квартир

stroymoda.ru

Один з найгучніших петербурзьких проектів в сфері нерухомості, нарешті, стартував - в «Балтійської перлині» почалися продажі квартир. Поки покупцям пропонується тільки житло економ-класу в четвертому корпусі кварталу «Перлова прем'єра» - в восьмиповерховому цегляно-монолітному будинку з паркінгом. Вартість нових квартир трохи нижче середньої вартості житла в Красносельском районі - від 70 000 рублів за квадратний метр. Всього в продаж надійшла 121 квартира, в черзі на покупку - близько 1300 осіб.
На думку експертів, житло в новому кварталі буде користуватися попитом. «В цілому затребуваність житла в Красносельском районі невисока. Але з урахуванням розкрученості проекту, піару, який був проведений, і з урахуванням хорошої маркетингової та архітектурної концепції, вартість житла може бути навіть вище, ніж в середньому по району, і скласти близько $ 3200 за квадратний метр », - прокоментував подію« Фонтанці »Андрій Тетиш, голова ради директорів Агентства розвитку і досліджень нерухомості (АРИН). Для порівняння: на сьогодні вартість житла в цьому районі становить близько $ 2900 за квадратний метр, для житла економ-класу - близько 73 000 рублів за квадратний метр, вартість житла економ-класу в середньому по місту - близько 93 000 за квадратний метр.
Генеральний директор ЦРП «Петербурзька Нерухомість» Ілля Єременко вважає, що проект «Балтійська перлина» цілком перспективний. «Сьогодні це флагман проектів комплексного освоєння територій, що має відносно високу стадію готовності, вдалий з точки зору планувальних рішень», - заявив він. Однак слабким місцем проекту, на думку Єременко, може виявитися відсутність ефективного механізму продажу - ця проблема може бути вирішена шляхом залучення в якості партнера проекту професійної брокерської фірми, вважає він. Відзначимо, що продажами ЗАТ «Балтійська перлина» має намір займатися самостійно, не вдаючись до послуг ріелторських компаній.
Проект пройшов довгий і звивистий шлях. Продажі в новому житловому мега-комплексі повинні були початися ще на початку літа, але, як пояснював на презентації будівництва губернатору Петербурга голова ради директорів Шанхайської індустріально-інвестиційної корпорації Тен Ілун, терміни були перенесені у зв'язку з тим, що компанія повинна була узгодити необхідні для початку продажів документи. Існувала і неофіційна версія затримки здачі проекту - джерело в ЗАТ «Балтійська перлина» пояснив кореспонденту «Фонтанки» перенесення термінів тим, що «у керівництва свої погляди на введення житла в продаж, і воно не поспішає відбивати вкладені кошти». Фахівці ринку нерухомості пов'язували зміна планів з реконцепцію комплексу (збільшенням площі планованої до введення комерційної і житлової забудови) або - як варіант - з нестачею коштів для реалізації проекту.
Нагадаємо, спочатку на території площею 205 га, розташованої в південно-західній частині Петербурга і обмеженою Петергофським шосе, Південно-Приморським парком і акваторією Фінської затоки, планувалося звести близько мільйона квадратних метрів житла і 621 414 квадратних метрів комерційної нерухомості, а також порядку 260 тисяч квадратних метрів було відведено під об'єкти соціальної інфраструктури. Загальна площа забудови повинна була складати близько 1760000 квадратних метрів. Після проведеної реконцепції щільність забудови була трохи підвищена.
За пропозицією компанії Knight Frank площа житла на території комплексу була збільшена до 1,1 мільйона квадратних метрів, а ділянка, відведена під комерційну нерухомість, - до 800 тисяч квадратних метрів. На думку Андрія Тетиш, голови ради директорів Агентства розвитку і досліджень нерухомості »(АРИН), площа майбутнього комплексу цілком дозволяє безболісно підвищити щільність забудови і збільшити коефіцієнт використання території. Однак доцільність характеру подібних змін викликала у експерта деякі сумніви.

«Співвідношення комерційної і житлової нерухомості становить 42 до 58, що в принципі нетипово і надлишково для проектів квартальної забудови. Якщо хоча б половина з цих 800 тис. Квадратних метрів буде розрахована на зовнішній попит, то комерційні об'єкти комплексу будуть затребувані. Але використання більшості комерційних об'єктів для задоволення внутрішнього попиту не раціонально », - попередив Андрій Тетиш.
Після візиту на будмайданчик губернатора міста Валентини Матвієнко в серпні і висловленого нею побажання «прискорити будівництво» , Подальших зволікань з проектом не виникло. На сьогодні в кварталі ведеться будівництво шести житлових корпусів і триповерхового дитячого садка. Як повідомляють в прес-службі компанії, будівництво цього кварталу завершено на 40%, всього комплексу цілком - на 17%.
Ділянка під забудову було надано ЗАТ «Балтійська перлина» в квітні 2005 року, причому абсолютно безкоштовно. Незважаючи на те, що Генплан Петербурга до цього часу був вже фактично завершено, його спішно підкоригували - з урахуванням інтересів китайських інвесторів. На замовлення КГА був спішно створений проект планування території нового житлового масиву на 35 000 жителів.

Передбачалося, що новий житловий район продемонструє петербуржцям всі досягнення сучасної архітектури. Однак першою несподіванкою став архітектурний конкурс, в якому взяли участь європейські, американські і петербурзькі архітектори - Архітектурне бюро Земцов, Кодіайн і партнери »і« Studio-44 ». Восени 2005 року ескізні варіанти п'яти проектів були представлені на огляд високих персон в готелі «Балтійська». Але ... китайська сторона подякувала учасникам за цікаві роботи, виплатила кожному конкурсанту належні за ескіз 120 тис. Доларів, після чого інвестор заявив, що не побачив жодного оригінального проекту. Тому на основі запропонованих розробок в Шанхайському університеті буде підготовлений єдиний проект, який і розгляне містобудівна рада Санкт-Петербурга.
Єдиний проект виявився власною розробкою групи китайських авторів на чолі з У Чжіцзянь, і на Містобудівній раді він був підданий жорсткій критиці. За запропонованим китайською стороною містобудівній рішенням на центральній площі «Балтійської перлини» - Південної, яка буде знаходитися якраз біля Петергофского шосе, повинен розпуститися гігантський квітка лотоса: багатофункціональні комплекси будуть стилізовані під пелюстки, а в центрі розміститься вежа. У напрямку до затоки передбачалося побудувати житлові будинки з усією інфраструктурою у вигляді шкіл, поліклінік, дитячих садів, магазинів, а на самому березі розмістити рекреаційну зону, що включає критий пляж. Домінантою кварталу повинен був стати готель заввишки 200 метрів.
Вердикт членів містобудівної ради був такий: «цей проект абсолютно не вписується в стилістику російської, тим більше петербурзької архітектури, тому« Балтійська перлина »стане« чужорідним тілом », затесався між новобудовами Красносільського району і старовинною архітектурою Стрельни і Петергофа». Крім того, як з'ясувалося, автори проекту не врахували російських нормативів, тому проект довелося адаптувати до вітчизняних умов.
В результаті ескіз першої будівлі «Балтійської перлини» - багатофункціонального офісного центру - зробили американські архітектори, проектну розробку виконала петербурзька «Архітектурна майстерня Циціна», будівництво вела петербурзька компанія. Зате звели його в непетербургскіе терміни - за три місяці. У народі цей будинок вже отримало назви «літаюча тарілка» і «китайський супутник». До слова, проект кварталу «Перлова прем'єра» виконала знову ж петербурзька організація - ЛенНІІпроект.
Довідка.
ЗАТ «Балтійська перлина» - «дочка» Шанхайської об'єднаної закордонної компанії в Санкт-Петербурзі, заснована п'ятьма найбільшими шанхайськими корпораціями. Проект «Балтійська перлина» розрахований більш ніж на 35 000 жителів. Загальна сума інвестицій в нього повинна скласти близько $ 3 млрд. Будівництво розраховане на 8 років і закінчиться до 2013 року.
У 2008 році на реалізацію проекту вже витрачено близько 600-700 мільйонів, приблизно стільки ж інвестують до кінця наступного року.
В даний час зводиться південна частина кварталу 39-1. Основні споруди північній частині кварталу будуть готові до кінця березня 2009 року. До кінця грудня поточного року планується закінчити будівлі в житловому кварталі 38-1. Будівництво обіцяють завершити у вересні 2009 року, здати в експлуатацію - в грудні.
У 2009 році почнуть зводити другу чергу житлових будинків. Після завершення будівництва будуть представлені квартири преміум і середнього рівнів (3500 квартир), в тому числі 200 котеджів преміум-класу на набережній. У наступному році також почнеться будівництво Південної площі і великих комерційних об'єктів.
Кіра Обухова,
Фонтанка.ру