Строительство »

«Паніка, все кричать»: начальник загиблих пожежників розповів про трагедію

У частині, де служили хлопці, сьогодні день жалоби

Як розповів «МК» начальник загону Сергій Гаврилін, хлопці встигли витягти з вогню всіх мешканців будинку, але коли взялися за ліквідацію полум'я, раптовий вибух стекол буквально розкидав їх, не залишивши шансу вижити.

Як розповів «МК» начальник загону Сергій Гаврилін, хлопці встигли витягти з вогню всіх мешканців будинку, але коли взялися за ліквідацію полум'я, раптовий вибух стекол буквально розкидав їх, не залишивши шансу вижити

-В квартирі була велика горюча завантаження, - пояснив Сергій Гаврилін. - В одній з кімнат стіни були заставлені стелажами з книгами, тому полум'я було сильним і поширювалося швидко. У певний момент, коли хлопці зайшли в приміщення для гасіння, скла не витримали різниці температур між жаром всередині будинку і на вулиці і лопнули. Різке надходження кисню породило спалах і найсильніший тепловий удар, пожежних збило з ніг і розкидало по кімнаті.

- Зрозумійте, хоча наші костюми і витримують до 400 градусів нагріву, а шоломи захищають від частин меблів, падаючих зверху, це все абсолютно марно навіть при такому рядовому пожежі, - говорить старший пожежний ПЧ №41 Роман Пушкін, який пропрацював пліч-о-пліч із загиблими майже 15 років. - У господаря квартири часто може бути прихований де-небудь балон з горючою речовиною. Уявіть: паніка, всі кричать, йдеш в диму, нічого не видно на відстані 20 см, навпомацки. Бавовна, температура піднімається за мить. Їх могло просто оглушити на кілька хвилин, але цього часу все одно не вистачило б, щоб кинутися хлопців і тим більше виявити їх в квартирі при відсутності видимості.

фото: Катерина Степанова

... Зараз в частині панує атмосфера скорботи. У кількох місцях стоять лампадки, рамки з фотографіями героїв, лежать квіти. У кімнаті відпочинку ідеально заправлені ліжка вогнеборців, на вішалці залишилися висіти бушлати «Фомін» і «Драевскій», а під нею стоїть взуття пожежників.

фото: Катерина Степанова

- Це були чуйні, мужні і добрі хлопці, - з гіркотою в голосі говорить Гаврилін, якому особисто довелося повідомляти сумну звістку родичам. - На стінах досі висять плакати з ними, усміхненими на фото. Михайло брав призові місця на всіх наших лижних змаганнях, отримав медаль «За відвагу на пожежі», за те, що витягнув двох вагітних жінок з страшної пожежі на Зої і Олександра Космодем'янських, а Олександр збирав антикваріат, власноруч робив ремонт у своїй новій квартирі, ростив дочка. Для нас це велика втрата. Ми будемо надавати допомогу сім'ям, а самі загиблі посмертно будуть представлені до урядових нагород. Прощання проходитиме тут, в пожежній частині. Хлопців поховають в парадній формі.

фото: Катерина Степанова

Для пожежного гарнізону цей трагічний випадок - серйозна втрата. Вогнеборці, які цілими діб перебувають разом, допомагають один одному на ЧС - це одна сім'я, тому смерть колеги сприймається, як смерть одного, брата.

Читайте матеріал: Кинув професію юриста заради МНС: рідні згадують загиблих московських пожежних