Строительство »

Як буде працювати дешева іпотека від Азарова

13:12

Програма доступного житла заробила з 15 травня. Забудовники почали пропонувати квартири.

Програма доступного житла заробила з 15 травня. Забудовники почали пропонувати квартири.

Її учасниками зможуть стати не тільки черговики. Про це повідомив міністр регіонстроя і ЖКГ Анатолій Близнюк.

Згідно з цією програмою, населенню будуть видаватися кредити на покупку житла під 3% річних у гривні терміном на 10-15 років. Видавати такі кредити буде Ощадбанк. 13 травня банк опублікують список необхідних для оформлення кредиту документів.

Анатолій Близнюк зазначив, закладеної в бюджет суми в 1 млрд грн вистачить, щоб компенсувати відсотки по кредитах 30 тисячам сімей. Квартиру можна буде купити в будь-якому регіоні країни, незалежно від місця реєстрації потенційного позичальника. Під іпотеку підпадає тільки нове житло в недобудованих будинках, правда, економ-класу: у Києві - максимум 7 тисяч грн за кв. м, в регіонах - 4 тис. грн. Але треба відразу внести до 25% вартості (40-70 тис. Грн), і виплати по кредиту не повинні перевищувати 40% доходу сім'ї (мінімальна плата - 700-1200 грн на місяць, що посильно для багатьох).

«Очевидно, що головною перешкодою стане перший внесок, через що багато, хто роками чекає від держави безкоштовного житла, навряд чи зможуть скористатися програмою, тому влада заявила, що працюватимуть і не з черговиками. Взагалі проект більше політичний, адже 30 тисяч квартир на мільйон бажаючих - це мізер », - говорить фінансовий аналітик Ігор Шевченко.

А ось незалежний експерт ринку житла Зоя Федорова впевнена - це перший крок для зменшення кварточереді: «Спекулянтів такі« нью-хрущовки »навряд чи зацікавлять, їм простіше відразу купити житло на вторинному ринку і здавати його в оренду, зате серед мільйона черговиків напевно знайдеться 30 тисяч, кого влаштують умови держави ». Влада обіцяє: якщо процес піде, програму продовжать і на 2013 рік.

На сайті Мінрегіонбуду є пропозиції від будівельників, але поки тільки з регіонів, київських немає: квартири в Запоріжжі та Мелітополі по 4800 грн / кв. м, Рівне - по 5000, Івано-Франківську - по 5200-6200. Найдешевші - в Полтаві, по 4500.

«Це дорожче, ніж в постанові Кабміну, але напевно сторгуються, - вважає Шевченко. - Гірше, що може постраждати якість житла, наприклад, будівельники використовують погані оздоблювальні матеріали, поставлять дешеву пожежонебезпечну електропроводку, яку доведеться переробляти мешканцям ».

За матеріалами: dengi.ua