Строительство »

Водійське посвідчення переїдуть в смартфон?

У ГИБДД хочуть повністю відмовитися від пластикових документів. А поки водійські посвідчення будуть оснащувати мікрочіпом. Чи потрібні ці нововведення самим автовласникам? У ГИБДД хочуть повністю відмовитися від пластикових документів

Фото: depositphotos.com

У ГИБДД хочуть ввести електронні водійські права, страховку і свідоцтво про реєстрацію ТЗ. Документи будуть «вшиті» в мобільний додаток на смартфоні.

Поки це лише ідея, у відомстві не називають конкретних термінів впровадження нововведення, але таким чином можна буде повністю відмовитися від пластикових документів, припустив перший заступник голови ГИБДД Володимир Швецов. За його словами, якщо технологію запустять, водій зможе докласти телефон до спеціального пристрою у інспектора, після чого на екрані з'явиться необхідна інформація, в тому числі про ДТП і порушення.

Віце-президенту Національного автомобільного союзу Антону Шапаріну така ініціатива здається міфічної:

Якщо права в смартфоні - поки тільки задумка, то права з чіпом - майже реальність. проект наказу МВС про введення таких прав і свідоцтва про реєстрацію ТЗ нового покоління вже опублікований. У мікрочіп буде вшита інформація про власника документів. На правах з'являться написи англійською та французькою мовами. Одночасно буде істотно посилено захист посвідчень від підробки.

Такі документи будуть коштувати дорожче, зокрема, держмито при отриманні нових прав збільшиться на тисячу рублів. Міняти права на нові будуть поступово, у міру закінчення терміну придатності старого посвідчення водія.

Сенс в цьому є тільки в тому випадку, якщо чіп перетворить права в універсальний документ, говорить головний редактор журналу «За кермом» Максим Кадак:

Постачальником чіпів для прав імовірно може стати підконтрольний АФК «Система» завод «Мікрон» в Зеленограді.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи потрібні ці нововведення самим автовласникам?
Ru в ваші джерела новин?