Строительство »

Права нового зразка, отримати водійські права, автошкола (Україна, Київ)

В Україні почали видавати водійські посвідчення нового зразка. У них стало набагато більше категорій (14) і з'явилася графа «Дійсні до ...». Навіщо їх ввели? Невже всім доведеться відправитися на перездачу? З цими питаннями ми звернулися до заступника начальника Управління Департаменту ДАІ МВС України полковнику міліції Василю Зайченко.

Василь Зайченко: Хочу відразу заспокоїти всіх автолюбителів - поки термін дії водійських посвідчень не обмежений і графа «Дійсні до ...» ще не заповнюється. Відкривати будуть тільки ті категорії, які передбачені чинним законодавством: «А», «В», «С», «D», «E». Для того щоб ввести в дію дев'ять нових категорій, а також встановлювати термін дії кожної з них, належить розробити Відповідне законодавчу базу, внести ряд змін до чинних нормативно-правові акти. На все це може знадобитися від одного до трьох років.

«Автоцентр»: З якою метою введені нові «права»?

В. З .: У деяких країнах (Франції, Австрії) не визнають українські водійські посвідчення чинного зразка, в інших державах «права» служать ідентифікаційним документом, а наші таким бути не можуть. Нові посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів відповідають стандартам Євросоюзу і вимогам міжнародної Конвенції про дорожній рух.

«АЦ»: Але ж і колишні бланки водійських посвідчень відповідали міжнародній Конвенції «Про дорожній рух» ...

В. З .: Так, Конвенції вони відповідають, але сучасним вимогам, чинним в країнах Євросоюзу, - немає. Адже європейські стандарти передбачають обмеження терміну дії «прав» і категорій, а також перелік категорій. При підготовці цього нововведення ми вивчили цілий ряд документів, прийнятих в Німеччині і ряді інших європейських держав, і з'ясували, що майже у всіх європейських країнах введені водійські посвідчення нового зразка. До речі, єдина відмінність наших нових «прав» від європейських - відсутність на них значка Євросоюзу.

«АЦ»: Чому ж в новому національному водійському посвідченні з'явилося 14 категорій, в той час як в міжнародному збереглося 5?

В. З .: Дійсно, міжнародна Конвенція «Про дорожній рух» визначає 5 категорій транспортних засобів. У той же час в ній сказано, що кожна країна може додавати і свої підкатегорії. Міжнародне посвідчення водія діє у всіх країнах, які підписали Женевську Конвенцію, а нові національні «права» відповідають розширеним європейським вимогам, які поки визнають не всі держави.

«АЦ»: А навіщо потрібні ще й міжнародні «права», якщо національні відповідають вимогам ЄС?

В. З .: Посвідчення міжнародного зразка, перш за все, необхідні професійним перевізникам, які часто роблять закордонні рейси. А от усім іншим водіям для поїздки за кордон досить буде і нових національних посвідчень.

«АЦ»: Де видаються нові «права» і чи всі водії можуть їх отримати?

В. З .: Ці документи зможуть отримати особи, які успішно склали іспити в МРЕВ, а також автомобілісти, які потребують заміни «прав» через зношування або втрати. Поки посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів нового зразка можуть отримати тільки столичні водії. Протягом 2006 року нові документи будуть видавати паралельно зі старими (на паперовій основі), що викликано нестачею коштів для обладнання МРЕВ відповідною технікою та навчання працівників. Технологія їх виробництва дещо відрізняється від існуючої раніше. Якщо посвідчення старого зразка роблять безпосередньо в кожному МРЕВ, то нові випускають централізовано, на єдиному державному підприємстві МВС України, яке займається також виготовленням паспортів. На виготовлення нових «прав» потрібно від двох до чотирьох днів.

«АЦ»: З введенням нових водійських посвідчень власників старих зобов'яжуть замінити «права»? Тоді в МРЕВ виникнуть кілометрові черги ...

В. З .: Швидше за все, на обов'язкову заміну існуючих посвідчень відведуть років п'ять - сім. І весь цей час старі документи будуть діяти нарівні з новими.

«АЦ»: Скільки коштують «права» нового зразка?

В. З .: Бланк нових пластикових «прав» приблизно на 100 грн. дорожче посвідчень, виготовлених на паперовій основі. Подорожчання пов'язане з підвищенням ступеня захисту від підробок: в документі застосовані мікротекст, написи, виконані фарбою, яка читається тільки при ультрафіолетовому світлі, фонові антисканерні сітки, що перешкоджають зняттю копій.

«Потенціал» нових посвідчень

Постановою Кабінету міністрів України від 30.11.2004 року № 1615 затверджено зразки не тільки нових національних, а й міжнародних водійських посвідчень, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів нового зразка і ін. Але поки не розроблена законодавча база щодо видачі та дії нових водійських посвідчень, вони будуть рівнозначні паперовим. Адже в нових «правах» графа «Дійсні до ...» не заповнена, а це значить, що вони поки не мають терміну дії. Коли відповідним законом або постановою Кабміну буде встановлений період обов'язкової заміни старих посвідчень, обміну підлягатимуть і нові - адже в них повинні бути вписані терміни дії кожної з категорій. Тому поспішати обзаводитися новими «корочками» безглуздо - їх все одно згодом можуть замінити.

Завдяки обмеженню терміну дії посвідчень вітчизняна ДАІ планує суттєво підвищити безпеку руху. Наприклад, виявляти людей, які багато років після закінчення автошколи не сідали за кермо транспортного засобу відповідної категорії. Крім того, часта заміна «прав» дозволить використовувати їх в якості документа, що ідентифікує особу, - адже фото власника буде змінюватися раз на кілька років, а не служити весь час, як зараз. Сьогодні ДАІ розробляє правила дії нових категорій і механізми заміни посвідчень. Є припущення, що ці терміни будуть відрізнятися (наприклад, одна категорія буде відкриватися на 3 роки, інша - на 5, третя - на 7 і т. Д.). Швидше за все, після закінчення терміну дії кожної категорії водій, який регулярно експлуатує ТЗ даного типу, автоматично отримає право на її продовження. А для відкриття нової доведеться складати іспит.

А для відкриття нової доведеться складати іспит

<< Назад

Навіщо їх ввели?
Невже всім доведеться відправитися на перездачу?
«Автоцентр»: З якою метою введені нові «права»?
«АЦ»: Чому ж в новому національному водійському посвідченні з'явилося 14 категорій, в той час як в міжнародному збереглося 5?
«АЦ»: А навіщо потрібні ще й міжнародні «права», якщо національні відповідають вимогам ЄС?
«АЦ»: Де видаються нові «права» і чи всі водії можуть їх отримати?
«АЦ»: З введенням нових водійських посвідчень власників старих зобов'яжуть замінити «права»?
«АЦ»: Скільки коштують «права» нового зразка?