Строительство »

Як вибрати хорошу автошколу в Москві?

  1. Теоретичне навчання водінню
  2. Навчання на автотренажері
  3. Водіння на автодромі
  4. Їзда в місті з інструктором
  5. Оплата і вартість навчання в автошколі

Спеціально для наших читачів ми постараємося розібратися, як зробити правильний вибір автошколи для проходження навчання в ній.

За останні роки кількість автошкіл різко збільшилася. Але кожна автошкола в Москві має як плюси, так і мінуси: всі вони пропонують неоднакові програми навчання, створюють різні умови, в тому числі і різні навчальні автомобілі. Серед такого різноманіття особливо важко стало вибирати найбільш підходящу автошколу. Стаття покликана допомогти в правильному виборі цього закладу, щоб не зіткнутися з неприємними сюрпризами.

Навчання в будь-який автошколі обов'язково включає чотири компоненти:

• теоретичний курс;
• навчання на тренажері;
• практичне водіння на автодромі;
• практичне водіння по місту.

Розглянемо всі ці етапи докладніше.

Теоретичне навчання водінню

Теоретичне навчання водінню

Теоретичне навчання може відбуватися як в групі, так і індивідуально. Так, в першому випадку набирається певна група, всі члени якої в строго відведений час ходять на лекції кілька разів на тиждень. Термін навчання у всіх єдиний і в середньому становить 1,5-2,5 місяці.

При індивідуальній підготовці навчання ведеться комп'ютерною програмою. Слухач вмощується за комп'ютер, читає на ньому тексти лекцій, проходить тести, там же вирішуються екзаменаційні квитки. В даному випадку, відвідувати теоретичні заняття можна, звичайно, в будь-який час, а термін навчання залежить від здібностей учня. Деяким може вистачити і трьох днів, а у інших це розтягується на півроку.

Є й інші способи теоретичної підготовки. Це слід враховувати при виборі автошколи і вибирати найбільш зручний для себе спосіб навчання. Корисно уточнити місце занять теорією, щоб не їздити занадто далеко.

Навчання на автотренажері

Навчання на автотренажері

Тренажер - частина нутрощів машини, яка допомагає учневі навчитися натискати педалі, крутити кермо, перемикати передачі, а також засвоїти основні принципи водіння. Деякі тренажери забезпечені моніторами, які працюють у взаємодії з вузлами управління і віртуально відтворюють перед учнем картинку, як у комп'ютерній грі.

Роль тренажера не слід занадто переоцінювати. Небезпека цих віртуальних гонок в тому, що потім недосвідчений водій може недооцінювати при реальному водінні роль факторів небезпеки. Легко звикнути до вседозволеності, що допускається іграми, чому важче буде перейти до реалій сьогодення водіння. Для тренажера зазвичай досить педалей і керма, а навчитися водити на ньому неможливо - для цього потрібна справжня машина.

Поцікавтеся, де розташовується тренажер, і не турбуйтеся особливо, якщо він знаходиться занадто далеко. На ньому досить буде провести пару занять. Бажано уточнити час занять там, щоб воно не наклалося на важливі справи.

Водіння на автодромі

Водіння на автодромі

Автодром - це майданчик, підготовлена ​​для стандартних вправ: естакади, змійки, розвороти, паркування заднім ходом і заїзду в гараж заднім ходом.

Потрібно також уточнити місцезнаходження автодрому і як дістатися до нього. Дуже часто такі майданчики для водіння знаходяться на околицях населених пунктів, і добиратися до них не так просто. Тому на вибір автошколи істотний вплив може надати саме розташування її автодрому. Хоча деякі автошколи самостійно перевозять учнів до майданчика і назад. Це потрібно обов'язково уточнити заздалегідь, щоб не їздити туди на таксі. Бажано поцікавитися, які автомобілі задіяні на автодромі і при здачі внутрішнього іспиту, і іспиту в ГИБДД. Адже якщо навчання проходить на мікролітражці, а іспит здається на довгому універсалі, то можуть виникнути серйозні проблеми при його здачі.

Їзда в місті з інструктором

Їзда в місті з інструктором

До цього етапу найбільшу кількість питань, розглянемо їх по порядку.

Треба уточнити:

• Яка машина запропонована для навчання і чи є в учня можливість її вибору.
• На якому автомобілі треба буде здавати іспит. Найчастіше говорять, що іспит складають на машині для навчання, хоча це не завжди так. Іспит здає велика група, де кожен навчався на своєму авто, а даішник заради кожного учня точно не буде пересідати.
• Час керування (в тому числі і на автодромі) призначається або учень може його вибрати сам.
• Чи можна перенести заняття з водіння або в разі пропуску воно анулюється.
• Поцікавтеся місцем, звідки починається водіння.

Порада: якщо вам дісталася автошкола, де можна вибрати машину самостійно, то краще вибирати екземпляр поновей, оскільки їх довіряють найдосвідченішим інструкторам. А такий інструктор зможе більшого навчити і вкаже на типові помилки.

Оплата і вартість навчання в автошколі

Цей пункт є найважливішим критерієм, що впливає на вибір автошколи. Якщо за все навчання автошкола вартість призначає фіксовану, то уточніть, скільки в неї включено годин водіння на автодромі і по місту, чи можна і як дорого оплатити додаткові години. Іноді іспити в ГИБДД організовуються набагато пізніше, ніж час закінчення навчання в автошколі (деколи доводиться чекати півроку), тому перед іспитом непогано буде освіжити отримані навички.

Часто пропонується оплачувати теорію і практику окремо, тоді слід уточнити мінімум годин, проведених в місті і на автодромі, який необхідно буде оплатити. До речі, корисно уточнити, що мається на увазі під поняттям «час»: академічні 45 хвилин або повноцінні 60.

Слід прикинути, який інтервал часу вийде між закінченням навчання і здачею іспиту в ГИБДД. Чекати півроку не всім до смаку. Можна уточнити, скільки коштує іспит в ГИБДД, і в який день проходить. Зазвичай на час іспиту машина оплачується.

Розпитайте знайомих і друзів про тих автошколах, де вчилися вони. Вони можуть поділитися з вами фактичними подробицями, можуть порекомендувати хорошого інструктора.

Краще вибирати автошколи з усталеною репутацією, не надто довіряючи нововиявленими. Робіть вибір ретельно, і не звертайтеся в першу-ліпшу автошколу. Це важливо, в першу чергу, саме для вас.