Строительство »

Як проходить водійська медкомісія на права в 2019 році

 1. Коли і навіщо потрібна медкомісія
 2. Законодавча база
 3. Обов'язкова медкомісія на підприємствах
 4. Нововведення в законодавчій базі
 5. Порядок проходження медкомісії
 6. Необхідні документи
 7. Види і періодичність огляду
 8. Огляд перед рейсом
 9. Де потрібно проходити
 10. Яких лікарів потрібно відвідати
 11. Хто не пройде медкомісію
 12. Вартість проходження медкомісії
 13. Що загрожує за відсутність документа

Управління автотранспортним засобом вимагає від водія не тільки підвищеної уваги. Сідати за кермо може тільки людина, яка має певні показники здоров'я. Тому водійська медкомісія виступає важливою умовою для отримання або заміни прав.

Коли і навіщо потрібна медкомісія

Коли і навіщо потрібна медкомісія

Огляд лікарями в медустанові потрібно в цілому ряді випадків. У 2019 медкомісія на водійські права необхідна тим, хто:

 • маючи посвідчення водія, перехворів серйозним захворюванням, яке накладає обмеження на водіння автотранспорту;
 • приходить в МРЕВ ДАІ для заміни водійського посвідчення, яке вже не є дійсним через проходження терміну давності;
 • був позбавлений посвідчення водія і звернувся в поліцію для відновлення документів;
 • надходить в автошколу для навчання водінню;
 • пройшов перепідготовку на іншу категорію;
 • бажає працювати шофером (для працевлаштування).

При наявності ряду захворювань водієві доведеться регулярно проходити лікарське огляд При наявності ряду захворювань водієві доведеться регулярно проходити лікарське огляд. Довідка про пройдену медкомісії в даному випадку повинна бути у людини як підтверджуючий відвідування лікарів документа. Її можуть запросити інспектори ДІБДР. Інші випадки, коли може знадобитися документ, в законодавстві не перераховані. Так що можна з упевненістю дати негативну відповідь на питання, наприклад, про те, чи потрібно проходити медкомісію на права при зміні прізвища.

Законодавча база

Законодавство суворо регламентує проходження огляду водієм на медкомісії. Окремі нюанси з даного питання можна дізнатися в наступних правових документах:

Перераховані акти вказують на необхідність проходження лікарів з метою медичного забезпечення безпеки дорожнього руху.

Обов'язкова медкомісія на підприємствах

Найбільш жорсткі вимоги закон пред'являє до професійним водіям. При працевлаштуванні шукачам доведеться повторно пройти медкомісію на права. Додаткове огляд лікарем передбачено перед кожним виходом в рейс. За порушення таких вимог винуватцю загрожують серйозні штрафи.

На необхідність проходження медичної комісії для управління автомобілем у випадках, коли водій працює на автотранспортному підприємстві, не впливає ні тривалість рейсу, ні його призначення, ні розмір організації - аналогічні вимоги накладаються навіть на індивідуальних підприємців ( ст. 213 Трудового кодексу ).

Нововведення в законодавчій базі

Законодавство в області водійського медобстеження постійно змінюється. Згідно актуальним вимогам, що вступили в силу в 2016-2017 рр., Медкомісія для водіїв проводиться в ліцензованих медцентрах, в яких для цього заводяться особливі водійські карти, що підлягають реєстрації в ГИБДД.

Змінилася і форма документа про стан здоров'я. Все це дозволяє державі більш ретельно контролювати порядок медобстеження, виявляти фальшиві документи і карати порушують закони осіб. З іншого боку, водіям тепер не знадобиться повторно проходити лікарів при заміні прізвища або для відновлення втрачених документів.

Порядок проходження медкомісії

До того як пройти медкомісію на водійські права, громадянину необхідно вибрати ліцензовану клініку. За сучасними стандартами правом займатися медобстеження володіють практично тільки державні медустанови з повним штатом кваліфікованих лікарів. Необов'язково звертатися в стаціонар за місцем реєстрації. Прив'язка до адресою діє тільки при проходженні огляду в наркологічному і психіатричному диспансері.

 1. Той, хто бажає пройти комісію громадянин записується до лікаря і приносить пакет документів.
 2. У стаціонарі на нього заводиться картка, куди лікарі будуть заносити всю необхідну інформацію про здоров'я водія.
 3. В процесі проходження медкомісії потрібно представити документи про те, що людина не перебуває на обліку в нарко- і психдиспансері.
 4. У міру огляду лікарі медкомісії можуть призначити додаткові дослідження і аналізи.
 5. Після обходу фахівців лікарем-терапевтом виписується бажаний документ, що дозволяє отримати допуск до керування автомобілем.

В цілому порядок проходження медкомісії в 2019 році є загальним для всіх клінік, але може незначно відрізнятися виходячи з бажаної категорії посвідчення водія та наявності обмежень по здоров'ю у претендента на право сісти за кермо.

Необхідні документи

Перед медкомісією водієві необхідно підготувати пакет документів. У нього обов'язково входять:

 • паспорт;
 • військово-обліковий документ або приписне свідоцтво (для військовозобов'язаних);
 • водійські права (якщо такий документ є);
 • матові фотокартки 3х4 см (2 штуки).

У деяких клініках можуть знадобитися додаткові документи. Тому, які документи потрібні для проходження медкомісії, слід уточнити у реєстратора по телефону під час запису на прийом.

Види і періодичність огляду

Види і періодичність огляду

Законодавство передбачає кілька видів медогляду, кожен з яких має свою періодичністю.

 1. Проходження медкомісії на водійське посвідчення потрібно один раз під час вступу до автошколи.
 2. Планове медобстеження проходить будь-який водій під час заміни прав. Періодичність - кожні 10 років.
 3. Позачергові терміни проходження медкомісії водіями передбачені під час активації додаткових категорій, відновлення прав після вилучення документа по суду або при працевлаштуванні водієм.

Загальний термін дії медичної довідки для водіїв становить 12 місяців. Однак шоферам-професіоналам доведеться проходити регулярні огляди (раз в 2 роки) і передрейсовий медогляд у лікаря.

Деяким категоріям водіїв потрібно проходити огляд щорічно: професійним водіям молодше 21 року і мають серйозні обмеження по здоров'ю, які зафіксовані лікарем в медкарті і водійських документах. А також слід бути готовим до того, що під час медкомісії лікар призначить водієві додаткові дослідження. Уточнити, чи потрібно здавати аналізи, можна у терапевта після огляду всіма фахівцями.

Огляд перед рейсом

Огляд водія лікарем перед виходом у рейс - це обов'язкова міра на всіх автотранспортних підприємствах. Вона дозволяє виявити хворих співробітників, усунути від роботи водіїв, які дозволили собі прийом алкоголю або наркотиків. В цілому дана міра істотно скорочує вірогідність ПП на дорозі з вини втомленого або хворого шофера, який сів за кермо в неналежному стані.

Сьогодні кожне автотранспортне підприємство повинно мати в штаті медпрацівника, який проводить медичний огляд водіїв транспортних засобів і ставить особливий штамп в шляхові листи або аналогічні документи. Будь-які виявлені проблеми заносяться в спеціальний журнал, а має протипоказання до водіння водій відсторонюється від рейсу.

Порядок проведення регулярних медобстеження на підприємствах контролюється державою за допомогою різних перевірок. Організаціям-порушникам загрожують штрафи, тому більшість підприємств стежить за своїми водіями згідно з усіма вимогами законодавства.

Де потрібно проходити

Де потрібно проходити

Медкомісію слід проходити в будь-якому медзакладі з державною ліцензією. В іншому місті пройти медкомісію також нескладно, але тільки при наявності у громадянина документів про відсутність проблем з психікою і відсутності наркозалежності. Ці документи виписуються лікарем у відповідному диспансері виключно за місцем реєстрації водія. Вибираючи заклад, де пройти медкомісію на водійські права, можна перевірити його ліцензію, кваліфікацію лікарів і інші документи на сайті Росздоровнагляду.

Яких лікарів потрібно відвідати

Те, яких лікарів потрібно пройти для водійських медкомісії в 2019 році, залежить від ряду факторів, головним з яких виступає категорія ВУ. Осіб, які претендують на права групи А, В, М (і відповідних підгруп), доведеться пройти огляд:

 • у терапевта;
 • у фахівця з проблем зору;
 • у невропатолога (за призначенням лікаря загальної практики).

у терапевта;  у фахівця з проблем зору;  у невропатолога (за призначенням лікаря загальної практики)

А також терапевт може призначити додаткові аналізи. Крім того, всім громадянам для водійських комісії необхідно пройти психіатра і нарколога . Водіям, які бажають отримати права з категоріями С, D, Т, крім зазначених лікарів, необхідно відвідати:

 • невропатолога;
 • ЛОРа.

Крім того, має бути зроблено електроенцефалографію. ЕЕГ для водійських комісії обов'язково робиться до візиту до терапевта. Якщо при огляді в наркодиспансері у фахівців медкомісії виникнуть будь-які підозри, лікар має право призначити аналіз сечі на наявність психоактивних речовин і дослідження сироватки крові на предмет визначення фракції трансферину (CDT).

Хто не пройде медкомісію

Законодавство визначає перелік діагнозів, з якими водіння протипоказано. Тому при виявленні цих захворювань лікар не випише потребується водієві документ. На сьогоднішній день проходження медкомісії, найімовірніше, закінчиться безрезультатно для тих, хто схильний до:

 • серйозних захворювань слухових і зорових органів;
 • ряду патологій соматичного характеру;
 • що не дозволяє водити машину дефектів кінцівок і загальнофізичного розвитку;
 • мимовільним раптовим припадочний станів;
 • гіпертонічної хвороби високого ступеня;
 • деяких патологій серцево-судинної системи;
 • серйозних порушень вестибулярного апарату;
 • розумової відсталості і психічних розладів;
 • алкоголізму і наркозалежності;
 • пошкоджень ЦНС внаслідок травми.

Даний досить розпливчастий перелік дозволяє лікарям медкомісії приймати рішення самостійно, керуючись, перш за все, результатами огляду водія. Тому в більшості випадків довідка виписується, але в документі лікарем ставиться відмітка про наявні обмеження. У наданні документа лікарі відмовляють тільки при важких хворобах, маючи які більшість людей саме розуміє, що не зможе керувати машиною.

Вартість проходження медкомісії

Медичний огляд здійснюється на платній основі. Вартість водійських медкомісії в 2019 році становить близько 3000 рублів з урахуванням відвідування диспансерів. В цілому трохи менше за медобстеження доведеться заплатити тим, хто отримує права вперше, а також водіям пенсійного віку. Дорожче медогляд обійдеться професійним водіям, які влаштовуються шоферами.

Що загрожує за відсутність документа

Постійна наявність документа з клініки необхідно тільки водіям з обмеженнями по здоров'ю. Про це під час комісії лікарем ставиться відповідна відмітка в документах водія.

Якщо водії транспортних засобів з обмеженнями по здоров'ю не нададуть медичний документ інспектору ДАІ, це прирівнюється до управління без прав. За подібне правопорушення передбачається відповідальність у вигляді грошового стягнення від 5 до 15 тис. Рублів. І також поліція може евакуювати машину на штрафмайданчик.

Багато хто цікавиться, перевіряють чи меддовідки в ГИБДД при оформленні документів? Не виключено, що співробітники МРЕВ перевірять довідку водія по базі даних. Якщо розкриється підроблення, винуватцю загрожує штраф до 50 тис. Рублів. Серйозні санкції і позапланові комісії при подібному порушенні чекають і медичний заклад.

Багато хто цікавиться, перевіряють чи меддовідки в ГИБДД при оформленні документів?