Строительство »

Авто на Єврономер - як проблему евроблях вирішила Молдова

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. Орфографічна помилка в тексті:

22 березня 2018, 4:16 Переглядів: 22 березня 2018, 4:16 Переглядів:   За офіційною статистикою, евробляхі - найбільший і найактивніший сегмент українського авторинку

За офіційною статистикою, "евробляхі" - найбільший і найактивніший сегмент українського авторинку. Вирішити проблему Єврономер і в цілому питання доступності б / у автомобілів намагалися не раз. Депутати пропонували ввести місячні та річні "такси" за легальну їзду на нерозмитнених авто, звучали пропозиції від активістів про "разової податкової амністії". Але жоден з варіантів так і не був реалізований на практиці. Одна з найбільш популярних ідей останнього часу - вирішити проблему "Єврономер" за прикладом Молдови . Поки немає жодного документа, який би офіційно передбачав введення цього сценарію, але не виключено, що механізм буде застосований в Україні, пише Auto.Ria .

Свого часу в Молдові було чимало "евроблях". Уряд країни дозволило провести одноразову амністію машин на іноземній реєстрації, ввезених до 1 листопада 2016 року, зі знижкою від діючих ставок акцизу в розмірі 70%. Обмеження за роком випуску теж було знято - машини віком понад 10 років обкладалися акцизом як 10-річні. Скасували обов'язкове надання сертифікату. Варто зауважити, що зараз в Молдові максимально допустимий вік для розмитнення авто становить 7 років, хоча за правилами 2016- го було 10 років.

Амністія "евроблях" тривала з 1 січня до 1 квітня 2017 року, але через велику кількість бажаючих легалізувати свої авто термін був продовжений до 1 липня. Пільгова розмитнення ( "легалізація") проводилося за ставками акцизу 2016 року. Перед розмитненням необхідно було надати "віньєтку", тобто документ про сплату збору за користування дорогами і довести факт керування цим авто до 1 листопада 2016 року.

Для реєстрації авто в Молдові вже на нового власника потрібно виїхати за кордон, укласти з власником "з брифа" договір купівлі-продажу, зняти авто з обліку в країні приписки, а тоді вже звертатися до місцевих органів реєстрації.

"Скільки коштувало" легалізувати "машину з іноземною реєстрацією в Молдові? Візьмемо для розрахунку прикладів найдорожчі категорії за віком, тобто 10+ років. Якщо бензиновий двигун мав обсяг 0.9 л, пільговий акциз становив 140 євро; 1.3 л - 230 євро; 2.5 л - 1140 євро; 3.5 л - 3700 євро. Дизельні авто з двигуном 1.5 л обходилися в 270 євро; 2.5 л - 1150 євро; 3.5 л - 3700 євро ", - відзначають експерти Avto.Ria.

Наведені значення - пільгові, для "податкової амністії", в розмірі 30% від повних ставок акцизного збору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Поки тривав період "легалізації евроблях" в Молдові, зареєструвати свої автомобілі встигли 18,7 тисячі власників. Надходження до державної скарбниці склали 442 мільйони лей - близько 21,6 млн євро. Тобто, в середньому з кожного розмитненого "Єврономер" Молдова отримала 1155 євро.

Закон крім "амністії" передбачав ряд санкцій для тих, хто вирішить і далі їздити на нерозмитнених авто, ігноруючи законодавство. Спочатку ввели плату за дороги для водіїв, які мають молдавське посвідчення водія, але керують "чужими" автомобілями. Вартість "віньєтки" - 4 євро за 7 днів, або 16 євро на місяць, або 85 євро за 180 днів. Максимальний термін тимчасового ввезення - 180 днів протягом послідовних 12 місяців.

Поліції надали пряме право зупиняти автомобілі з іноземною реєстрацією і перевіряти дійсність "віньєтки" і час перебування авто на території Молдови. У разі порушень автомобіль затримується і примусово супроводжується до прикордонного митного поста, звідки машина буде вивезена за територію держави. Вартість супроводу - 0,15 євро за кожен кілометр (плюс оплата за відсутні віньєтки по 180 євро за кожен повний або неповний період в 180 днів, а також за інші штрафи).

Права іноземців при цьому зберегли - якщо, наприклад, українець в'їде в Молдову на своєму авто, до 180 днів він може перебувати і користуватися дорогами цієї держави безкоштовно. Далі - 180 євро за кожні наступні 180 днів.

Нагадаємо, як раніше заявила Ніна Южаніна, законопроект щодо вирішення проблеми з автомобілями на європейській реєстрації вже розроблений. За її словами, однією з причин небажання розмитнювати автомобілі в Україні є завищена ввізне мито і ПДВ.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Молдавський сценарій "для" евроблях ": як сусіди України боролися з нерозмитненими авто". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Скільки коштувало" легалізувати "машину з іноземною реєстрацією в Молдові?