Строительство »

Оформити автокредит - або довше, або дорожче

Раніше банки могли в режимі реального часу реєструвати інформацію про заставу, що, по-перше, було швидко, а значить зручно клієнту, а по-друге, банки могли оперативно не тільки вносити дані по новому застави, але і перевіряти клієнта на предмет наявності у нього інших заставних обтяжень Раніше банки могли в режимі реального часу реєструвати інформацію про заставу, що, по-перше, було швидко, а значить зручно клієнту, а по-друге, банки могли оперативно не тільки вносити дані по новому застави, але і перевіряти клієнта на предмет наявності у нього інших заставних обтяжень. Але з початку 2013 року, ця схема була порушена - посилаючись на постанову Кабінету міністрів (№1077 від 12.09.2012), яким передбачено зарахування коштів, що надходять від фізичних та юридичних осіб, до державного бюджету, держпідприємство «Інформаційний центр» Мін'юсту (Держінформюст) відмовляє банкам в електронній схемі реєстрацію обтяжень і внесення змін до реєстраційних даних Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Тепер же банк повинен спочатку оплатити послуги, потім надати заяву в Госінфорюст, який приймає документи в робочі дні тільки до 13:00. У підсумку, процедура оформлення кредиту серйозно затягується.

Нагадаємо, що за прогнозами експертів, ринок автокредитування і так чекають нелегкі часи , А тому будь-які додаткові ускладнення можуть привести тільки до зниження чисельності кредитів. І воно б все нічого - врешті-решт, якщо, наприклад, умови за кредитним договором вигідні, той же клієнт напевно може і потерпіти зайвих пару днів. Гірше йдуть справи з точки зору банків, які в такій ситуації несуть серйозні ризики. Адже поки йде оформлення застави, недобросовісний клієнт може скористатися нагодою і закласти його ще десь, або, наприклад, продати заставу.

Щоб виправити стан справ, Асоціація банків України навіть звернулася із заявою до міністра юстиції України Олександра Лавриновича з проханням вирішити наявну проблему. А тим часом, як пише «Коммерсант Україна», клієнти мають можливість скористатися послугами нотаріусів, які можуть оформляти застави в режимі он-лайн. Правда, послуги нотаріусів стоять в п'ять разів дорожче - 150 гривень замість 34 гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.