Строительство »

Собянін оцінив темпи будівництва Центральної кільцевої автодороги

Фото: портал мера і уряду Москви

Сергій Собянін оцінив хід будівництва московського ділянки Центральної кільцевої автомобільної дороги. Мер оглянув майданчик разом із заступником голови уряду РФ Максимом Акімовим і губернатором Підмосков'я Андрієм Воробйовим.
"Дійсно найбільший, наймасштабніший проект в області дорожнього руху, в області дорожнього транспорту Московської агломерації. Нічого крупніше немає і, мабуть, важливіше немає", - сказав Собянін.

Мер зазначив, що ЦКАД реально "зніме величезний потік машин", який транзитом йде зараз через МКАД. На думку мера, ЦКАД допоможе у великій мірі розвантажити вильотну магістралі і МКАД, і зробить все рух більш зрозумілою, комфортним та зручним.

Крім того, Собянін зазначив і важливість ЦКАД в питанні екології, адже, наприклад, зменшиться кількість вантажних машин, які йдуть через населені пункти.

"У цьому році Калуське шосе дійде з реконструкцією вже до ЦКАД. Так що будемо чекати, коли колеги, я сподіваюся, в наступному році закінчать ділянку, щоб з'єднатися", - сказав Собянін.

Акімов зазначив, що проект ЦКАД став ключовим не тільки для Московського регіону, але і в цілому для європейського транспортного сполучення, він став другим за обсягом інвестицій серед всіх інфраструктурних проектів Росії. Він нагадав, що будівництво реалізують в рамках концесійної угоди.

Акімов зазначив, що будівництво ЦКАД стикається з проблемами, як будь-який подібний великий проект, але для вирішення є всі необхідні ресурси.

Глава Підмосков'я висловив надію, що масовий пуск ЦКАД відбудеться найближчим часом. Частина ділянок запустять в кінці 2018 року, більшу частину - в 2019 році. Воробйов зазначив, що Москва і область активно співпрацюють, щоб прибрати "різного роду бар'єри".

Траса пройде в обхід великих населених пунктів і з'єднає основні магістралі - Каширське, Сімферопольське, Калуське, Київське, Мінське, Волоколамськоє, Ленінградське, Дмитрівське, Ярославське, Горьковское і Рязанське шосе.

Раніше повідомлялося, що для будівництва третього пускового комплексу ЦКАД залучили 3,7 мільярда рублів перших приватних коштів. Протяжність комплексу досягає 105 кілометрів. Будівництво планують завершити в 2019 році.