Строительство »

Отримання німецького громадянства

 1. Заява на отримання громадянства Німеччини
 2. Необхідні документи для отримання громадянства Німеччини
 3. Вартість придбання німецького громадянства
 4. Гарантії отримання німецького громадянства
 5. Вихід з громадянства
 6. Процедура отримання громадянства Німеччини
 7. зміна імені
 8. Отримання німецького паспорта
 9. Причини отримати німецького громадянство

Отримання німецького громадянства, гарантії громадянства Німеччини, оформлення німецького паспорта, зміна імені.

Починається процедура отримання німецького паспорта з подачі заяви у відомство у справах громадянства - Einbürgerungsamt. Іноземцю треба зателефонувати і призначити прийом. Чиновник перевірить умови видачі громадянства, підкаже, які папери потрібні для прийняття заяви. детально підстави для звернення за німецьким паспортом розглянуті в окремій статті.

Заява на отримання громадянства Німеччини

Закон не наказує суворої форми анкети для подачі заяви. Відомство становить шаблон на власний розсуд. Заповнити формуляр зобов'язані мігранти старше 16 років. Діти молодшого віку включаються в заяву батьків.

Діти молодшого віку включаються в заяву батьків

Німецькі відомства самостійно встановлюють вид заяви на отримання громадянства Німеччини.

Чиновник допомагає в заповненні анкети, пояснює значення полів, якщо мігрант не соромиться ставити запитання. Має бути серйозна робота! Формуляр об'ємний, 5-7 сторінок. Додаток Merkblatt пояснює, що вносити в поля заяви.

В анкеті вказується:

 • Стандартна інформація - ім'я, вік, дата народження, адреса, контакти, сімейний стан.
 • Дані дітей, що не досягли віку 16 років.
 • Відомості про батьків мігранта.
 • Дати та місця перебування з моменту народження. За періодом життя в Німеччині вкажіть інформацію із закордонних паспортів, там ставляться штампи перетину кордону. Короткострокові поїздки відомство не цікавлять, мова про постійне місце проживання.
 • Освіта, кар'єра - із зазначенням дат і міст.
 • Штрафи, судимості, злочину.
 • Фінансова ситуація на момент подачі заяви. Зарплата та інші доходи.
 • Підтвердження готовності вийти з поточного громадянства або причини бажання зберегти.
 • Обгрунтування отримання німецького громадянства. Стандартно іноземці заявляють, що знайшли в Німеччині центр життєвих інтересів, хочуть кращого майбутнього для дітей, відчувають себе інтегрованими в німецьке суспільство тощо.

Необхідні документи для отримання громадянства Німеччини

Відомості, зазначені в анкеті, на віру не приймаються. Кожен пункт доведеться підтвердити документом.

Іноземні свідоцтва треба апостилювати і потім перевести на німецьку мову . Переклад обов'язково замовляти в Німеччині у професійного перекладача, який допущений до роботи зі свідченнями - Urkundenübersetzer. Для пошуку перекладачів створений державний реєстр . Переклад одного свідоцтва коштує 20-30 €.

Так можна знайти перекладача поблизу, які мають право офіційно переводити свідоцтва.

Крім перекладів і завірених копій, потрібно принести оригінали документів.

 • Дійсний закордонний паспорт з дозволом на перебування в Німеччині .
 • Старі паспорти для доказу терміну перебування в Німеччині.
 • Свідоцтва про народження своє і дітей.
 • Свідоцтва про народження, шлюб і смерть батьків.
 • Свідоцтво про шлюб.
 • Підтвердження зміни прізвища, якщо відбувалося.
 • Докази достатнього знання німецької мови.
 • Свідоцтво про успішну здачу тесту на знання німецьких традицій і культури .
 • 3 останніх зарплатних листка або інші підтвердження достатніх доходів.
 • Робочий контракт або довідка з податкової за минулий рік для приватних підприємців.
 • Довідка з місця праці Arbeitsbescheinigung, що підтверджує, що іноземець не перебуває у процесі звільнення або на випробувальному терміні.
 • Автобіографія для мігрантів старше 16 років.
 • Актуальне фото паспортного формату 35 на 45 мм.

Список не остаточний, відомство має право запросити інші документи.

У нашій ситуації були відсутні паперу батьків і апостилі. Чиновниця пішла назустріч і не вимагала надати відсутні документи. Спілкуйтеся з працівниками відомства, які ведуть справу. У важких життєвих ситуаціях німці можуть увійти в становище мігранта.

Перед підписанням заяви чиновник попросить ознайомитися з об'ємним документом - декларацією лояльності німецькій державі - Loyalitätserklärung. 3 сторінки дрібним шрифтом пояснюють іноземцю, що таке добре і що таке погано. Чиновниця змусила уважно прочитати текст і влаштувала міні-іспит, ставлячи питання за змістом. Дозвіл підписати папір ми отримали, коли працівниця відомства переконалася в щирості прагнень стати німецькими громадянами і дотримуватися німецькі закони.

Після подачі заяви і прийому документів, мігрант зобов'язується сповіщати Einbürgerungsamt про зміни:

 • сімейного стану,
 • адреси,
 • складу сім'ї,
 • робочих відносин,
 • дозволу на перебування.

Доведеться повідомити про отримані штрафи або судимості, навіть якщо мова про неправильну парковці або безквитковий проїзд.

Вартість придбання німецького громадянства

Мито за отримання громадянства Німеччини становить 255 € дорослому і 51 € дитині молодше 16. Багатодітні та малозабезпечені іноземці мають право запросити знижку або звільнення від мита. Конкретну вартість встановлює місцевий чиновник. Торг в особливих випадках доречний

При відмові за підсумками розгляду заяви гроші не повертають! Готуйте документи максимально старанно і повно.

Гарантії отримання німецького громадянства

Після виконання умов та подачі заяви, мігрант отримує поштою Einbürgerungszusicherung - гарантію надання німецького громадянства. Потрібно перевірити правильність вказівки імен, дати і місця народження членів сім'ї.

Гарантії в консульському відділі посольства країни мігранта приймають тільки з апостилем. Апостиль ставиться в відомстві, що видав документ. Якщо на надісланих паперах не буде апостилей, зверніться за адресою, вказаною в листі.

Гарантії треба перевести на мову країни мігранта, щоб документ прийняли в посольстві. Вимоги до перекладу уточнюйте на сайті посольства.

Вихід з громадянства

Гарантії надання громадянства Німеччини дозволяють приступити до процедури виходу з громадянства країни іноземця. Точна процедура виходу описана на сайті посольства. Наводити в статті опис сенсу немає. Країни встановлюють власні правила, вимоги та мита.

У випадку з РФ подати заяву можливо, якщо бути на обліку в посольстві. Мені знадобилося попередньо виписатися з Росії, поставити там відповідні штампи у внутрішній паспорт і отримати листок вибуття.

Після постановки на консульський облік, я зібрав необхідні документи по списку з сайту посольства РФ і подав заяву про вихід з громадянства.

Через 3 місяці посольство повідомило, що потрібно здати російські паспорти. Перед тим, як віддавати документи, зробіть копії особових сторінок і сторінок з візами. Пізніше копії знадобляться в Einbürgerungamt.

У посольстві після здачі паспортів видали довідку про вихід з громадянства. "Не відходячи від каси" перевіряйте довідку на помилки в персональних даних: ім'я, дата і місце народження. Внизу документа повинні стояти підпис консула і друк посольства. Просіть переробити документ, якщо виявили помилку. Помилка в місці народження або помилка в даті може привести до бюрократичних заморочками.

Помилка в місці народження або помилка в даті може привести до бюрократичних заморочками

Посольство РФ видає довідки про вихід з громадянства після проходження складної бюрократичної процедури.

Довідку про вихід з громадянства треба перевести на німецьку через офіційного перекладача і з оригіналом передати в Einbürgerungsamt. Зробіть копії довідок для особистого архіву.

Чиновник перевірить довідку про вихід з громадянства. Якщо з моменту видачі гарантій пройшло менше півроку, працівник розішле запити у внутрішні відомства Німеччини, щоб перевірити, чи не сталося чого виключає отримання громадянства за минулий час. Поліція, податкова, ювенальна і інші служби протягом тижня дадуть відповідь на запит.

Коли з моменту отримання гарантії пройшло більше 6 місяців, чиновник починає повну перевірку заяви заново. Доведеться оновити довідку з роботи, підтвердити адресу проживання, доходи та інші фактори, які могли змінитися за півроку. Прагніть вийти з громадянства відразу після отримання гарантій, щоб уникнути перевірку заяви.

Не варто планувати поїздки на час зміни паспорта. Терміни в конкретному випадку передбачити важко. Індивідуальність життєвих ситуацій не дозволяє передбачити, коли і на який час людина виявиться без документів.

Процедура отримання громадянства Німеччини

Після перевірки чиновник надсилає лист з датою і часом для отримання громадянства Німеччини. Тут знадобляться копії зданих паспортів. Інакше іноземцю доведеться доводити особистість іншими способами.

З листом приходить рахунок на оплату мита за оформлення громадянства на мігранта та членів сім'ї. Оплатити рахунок потрібно протягом двох тижнів.

У Німеччині процедура отримання громадянства проводиться в Einbürgerungsamt. Сім'я в призначений час запрошується до кабінету начальника відомства. В урочистій обстановці, стоячи, чиновник просить мігранта прочитати вголос абзац такого змісту: "Я, ім'ярек, з радістю приймаю громадянство Німеччини і зобов'язуюсь дотримуватися Конституції і законів країни". Потім новий німецький громадянин ставить підпис під прочитаним текстом. Чиновник видає свідоцтво про отримання німецького громадянства, вітає, бажає всього найкращого і урочисто тисне руку. Процес займає хвилин 5.

Процес займає хвилин 5

У момент отримання цього свідоцтва, мігрант стає громадянином Німеччини.

зміна імені

Новий громадянин Німеччини може подати заяву на зміну імені в Standesamt. У німецьких іменах по батькові немає. У свідоцтві про народження російськомовного мігранта - є. Німці вписують в документи, в тому числі і в свідоцтво про отримання німецького громадянства, по батькові, як друге ім'я. Два і більш імені в паспортах німців якраз не рідкість.

Якщо не прибрати батькові після отримання громадянство, то "друге ім'я" потрапить в німецькі документи, починаючи з паспортів. Кожен мігрант має право вирішувати самостійно, але після декількох років життя в Німеччині по закордонному паспорту батькові в імені здається зайвим.

Змусити німців прочитати Anatoljevitch або Viktorovitch можна. У стандартному випадку почуєш Анатоліефітч і Фікторофітч. А якщо диктувати по батькові по телефону, обов'язково напишуть з помилкою.

Проблемно для німців і відмінність в написанні чоловічих і жіночих схиляємо слов'янських прізвищ. Якщо дружина представляється як "фрау Бабкіна", то чоловік автоматично буде "Херр Бабкіна". Чиє прізвище першу почули, ту і запам'ятовують. Пояснювати, що "а" на кінці - тільки для жіночого роду - безнадійно. Чиновникам факт відмінності в написанні чоловічих і жіночих прізвищ часом відомий. А німецький листоноша задумається, чому в сім'ї у людей різні прізвища, але вони наполягають, що одна! У німців так не буває. Або прізвище одна, або різні! А не одна, яка по-різному пишеться.

Жінкам варто обміркувати зміну жіночої прізвища на чоловічий варіант написання. За роки життя в Німеччині у мігрантів відбудеться стільки непорозумінь з написанням прізвищ, що зміна виявиться до речі. Кому різні на німецький погляд прізвища в родині не заважають, можуть зберегти написання.

Імена нових громадян Німеччини також дозволено змінити. Поміняти ім'я можна на яке завгодно. Іван може стати Йоханом або Фрідріхом. На відміну від прізвища, надається повна свобода вибору. З прізвищем великих вольностей німецькі чиновники не допускають.

Зміна громадянства в Німеччині дозволяє іноземцю змінити ім'я і відмовитися від по батькові.

Процедура зміна імені проводиться безкоштовно і займає пару днів. Мігрант отримує свідоцтво зміни імені, яке рівноцінно свідоцтвом про народження.

Отримання німецького паспорта

За отриманням паспортів - внутрішнього та закордонного - мігрант звертається до місцевого органу адміністративної влади, наприклад, мерію - Rathaus. Буде потрібно заповнити анкети, пред'явити свідоцтво про придбання німецького громадянства і довідку про зміну імені.

Закордонний паспорт у вигляді стандартної червоною "книжки" роблять протягом трьох днів. Ми подали запит на отримання закордонних паспортів в четвер, а у вівторок вранці забрали документи в ратуші. З огляду на, що біометричні паспорти виготовляються тільки в Берліні, швидкість бюрократичної машини Німеччини вражає!

Внутрішні паспорти у вигляді картки з чіпом теж друкуються в Берліні. Швидкість виготовлення внутрішнього паспорта займає тижні, деколи місяці, в залежності від завантаження берлінського заводу.

Вартість німецьких закордонних паспортів залежить від віку одержує, терміновості і кількості сторінок. Дорослій паспорт на 32 сторінки роблять за 59 €.

Внутрішній паспорт у вигляді картки з чіпом людям старше 24 років видається на 10 років за 28,80 €. Якщо людина молодша, то паспорт дають на 6 років за 22,80 €.

З видачею паспорта процес отримання громадянства закінчується. Мігрант зобов'язаний повідомити про зміни страховки, банки, школи, пенсійний фонд, роботодавця, податкову та інші установи, які зберігають персональну інформацію.

Причини отримати німецького громадянство

Читачі задають питання з приводу переваг в наявності німецького паспорта.

Ось що отримує мігрант з німецьким паспортом:

 • Право голосувати на виборах і бути обраним до органів державної влади.
 • Доступ до професій, пов'язаних зі службою державі, наприклад, служба в армії на військовій посаді.
 • Німецький паспорт відкриває кордони і доступ до ринку праці у всіх країнах ЄС.
 • І жодних продовжувати дозвіл на перебування і вирішувати бюрократичні питання через посольство.

Оцініть статтю, всього оцінок 46

Поділіться статтею: