Строительство »

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній - Фінансові новини - В кредит зручніше, але дорого; лізинг не дає права володіння; а в групах багато ризиків | СЬОГОДНІ

 1. Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній переглядів: Потрібно...
 2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 3. Орфографічна помилка в тексті:
 4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 5. Орфографічна помилка в тексті:
 6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 7. Орфографічна помилка в тексті:
 8. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 9. Орфографічна помилка в тексті:
 10. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 11. Орфографічна помилка в тексті:
 12. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 13. Орфографічна помилка в тексті:
 14. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 15. Орфографічна помилка в тексті:
 16. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 17. Орфографічна помилка в тексті:
 18. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 19. Орфографічна помилка в тексті:
 20. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 21. Орфографічна помилка в тексті:

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як купити авто на виплат і не попастися "на гачок" банків і лізингових компаній

переглядів:

переглядів:

Потрібно визначитися, чи важливо для вас отримати авто у власність відразу ..

Купівля нового автомобіля сьогодні для багатьох - нездійсненна мрія через постійні стрибки курсу валют, нестабільності зарплат і зростання цін. Що тоді робити? Ще років 10 тому в кожному автосалоні на покупця накидалася ціла "натовп" кредитних менеджерів різних банків, навперебій пропонуючи в різному ступені вигідні умови кредитування. Багато скористалися їх послугами, і частина з клієнтів навіть встигли виплатити банкам гроші , Залишаючись при цьому щасливими володарями нехай не зовсім нових, але своїх автомобілів. Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?

Як виявилося, навіть в умовах глибокої кризи, нестабільної політичної ситуації і напіввійськового положення здійснити велику покупку в кредит все-таки можна. І навіть не одним шляхом: існує як мінімум три основні схеми придбання автомобіля в разі, коли повної суми для розрахунку на руках немає.

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

Сервіс по кредитуванню покупців автомобілів, як виявилося, не тільки живе, а й розвивається. Раніше в автосалонах за клієнта воювали менеджери банків: хто перший опинявся біля покупця, той і отримував свій шанс. В таких умовах потрібно було витратити чимало часу, щоб дізнатися умови всіх банків. Сьогодні великі дилери пропонують значно більш просунутий сервіс: клієнт залишає заявку на кредит з мінімальним пакетом документів у фінансового менеджера автосалону, а той уже передає інформацію банкам-партнерам. В результаті покупець швидко і з мінімальними зусиллями отримує рішення одночасно з десятка банків, а вже потім вибирає, з ким підписувати договір.

А вибір непростий. У будь-якому випадку, варто більш поглиблено вивчити умови надання кредиту, щоб зрозуміти: переплата буде величезною. Так, в рекламних проспектах миготять ставки в 20-22 і навіть 15% річних в національній валюті. Але до цього треба додати ще одноразову комісію, яка зазвичай становить близько 1-1,5 відсотка від суми, послуги з оформлення кредиту, обов'язкове страхування не тільки автомобіля, але і позичальника ... Скориставшись кредитним калькулятором на сайті одного з великих автодилерів, ми порахували, скільки коштуватиме покупка автомобіля вартістю 200 тисяч гривень в кредит строком на 5 років з першим внеском в 20 відсотків. Вийшло, що в результаті доведеться віддати банку 337 ​​тисяч гривень без урахування страховок, розрахувати які калькулятор не дозволяє. А це ще чимала сума щорічно, адже тільки вартість КАСКО в перший же рік складе більше 10 тисяч, плюс ще майже стільки ж - страхування життя та ОСАЦВ. Підсумок невтішний: за п'ять років переплатити доведеться мінімум удвічі. Альтернатива? Збирати гроші, сподіваючись, що вони не знеціняться за цей час ще більше, або відкладати у валюті.

ПЛЮСИ

 • Автомобіль відразу у власності клієнта.
 • Після виплати всіх внесків його не потрібно викуповувати.
 • Де обслуговувати автомобіль і як його експлуатувати - вирішувати клієнту.
 • Вилучення можливо тільки за рішенням суду.

МІНУСИ

 • Великі початкові витрати: перший внесок, реєстрація, комісія, оформлення кредиту, три види страхування.
 • Є ризик, що банк підніме процентну ставку в разі погіршення економічної ситуації - такі випадки в історії автострахування в нашій країні не рідкість.

ЛІЗИНГ: зручніше, але менше прав

Раніше ця послуга була доступна тільки юридичним особам. Зараз компаніям потрібно якось виживати, а тому обмеження давно знято. Але слово для багатьох людей залишилося незрозумілим, хоча позначає досить просту річ: оренду з правом викупу.

Головна різниця між лізингом і кредитом в тому, хто володіє авто.

На перший погляд, відмінностей між кредитом і лізингом немає: і в тому, і в іншому випадку клієнт користується автомобілем і платить щомісячний внесок. Але це тільки на перший погляд. Відмінності ж починаються з головного - з власника автомобіля. У випадку з кредитом клієнт отримує автомобіль у власність відразу, хоча машина і є предметом застави. У разі лізингу власник автомобіля - лізингова компанія, а клієнт - лише орендар, який після закінчення терміну оренди, зазначеного в договорі, має право викупити машину за залишковою вартістю. Хіба ви не викупити - це вже йому вирішувати, адже можна відмовитися від застарілого на той час авто і взяти в лізинг більш сучасне. Втім, і компанія-власник теж може відмовити клієнту у викупі.

І все-таки, в чому ще відмінність? У тому, що лізингова компанія як власник автомобіля бере на себе всі обов'язки по його реєстрації, страхування, техобслуговування і т. Д. Орендар же просто їздить і надає автомобіль на регулярні ТО туди, куди вкаже лізингова компанія. Простіше кажучи, міняти масло самостійно або заїхати в "гаражний" сервіс до знайомих, щоб заощадити, чи не вийде. А за чий рахунок все це, здогадатися нескладно: звичайно ж, за все в підсумку платить орендар. Початковий внесок при лізингу помітно менше, ніж при оформленні кредиту: не потрібно відразу оплачувати страховку, реєстрацію, оформлення застави і багато іншого - лише перший внесок і одноразова комісія. А регулярні лізингові платежі вище кредитних, оскільки і реєстрація, і страховка, і ТО - все це враховується саме в регулярні платежі. Крім того, лізингова компанія як власник автомобіля має право контролювати його стан, а процедура вилучення предмета лізингу гранично проста, на відміну від вилучення предмета застави при кредитуванні. Якщо в другому випадку забрати машину можуть тільки за рішенням суду, то в першому це зробити простіше простого, адже клієнт - не власник. Компанія-власник може навіть встановлювати супутникові "маячки", щоб відстежувати місцезнаходження автомобіля в разі, якщо орендар порушує умови своїх зобов'язань.

Забрати машину можуть як за прострочений платіж, так і з інших причин: наприклад, в договорі може обумовлюватися максимальний річний пробіг автомобіля, а клієнт його перевищує. Або не обслуговує автомобіль в обумовлені терміни на станції, зазначеної лізинговою компанією. Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?

ПЛЮСИ

 • Початкові витрати менші.
 • Багато витрати автомобільні компанія бере на себе (правда, за рахунок клієнта).
 • Надалі можна відмовитися від автомобіля і швидко пересісти на новий.

МІНУСИ

 • Власником автомобіля числиться лізингова компанія.
 • Сума щомісячного внеску більше, ніж при виплаті кредиту.
 • Лізингова компанія може легко вилучити автомобіль.

ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?

Купівля в групах - один з найбільш обговорюваних сьогодні способів отримати заповітний автомобіль. Спори про це зараз йдуть як в реальному житті, так і в віртуальному просторі. Проводяться асоціації з фінансовими пірамідами та іншими схемами шахрайства. Але, тим не менш, така схема, як і раніше живе, а деяким компаніям-операторам ринку покупки в групах вже багато років. Значить, не все так страшно? Спробуємо розібратися. Адже такі компанії обіцяють кредит чи не з 5-6 відсотками річних, що просто неможливо в силу інфляції, яка значно перевищує ці відсотки.

В ЧОМУ СУТЬ. Принцип покупки автомобіля в групах дійсно в чомусь нагадує фінансову піраміду. Він полягає в тому, що організований колектив людей виплачує в якусь загальну касу щомісячні внески, які можуть бути рівні або перевищувати обумовлену в договорі суму. Для прикладу припустимо, що 10 чоловік домовилися платити в "скарбничку" по 2000 гривень на місяць кожен, збираючи на автомобіль вартістю в 200 тисяч гривень. У кого-то справи пішли краще, і він платить 3000 гривень. Таким чином, через деякий час в скарбничці вже буде досить для покупки одного авто - його отримає той, хто більше платить. При цьому всі продовжують вносити гроші в касу, в тому числі і щасливий власник автомобіля. У міру накопичення грошей поступово автомобілі отримає вся група. А згадані вже вище відсотки переходять в кишеню організатора групи, тобто компанії, яка все це придумала і з якої все підписують договір.

У ЧОМУ ПІДСТУП. Все логічно? Начебто так. Компанія виступає таким собі гарантом, що зібрані гроші в якийсь момент не зникнуть разом з кимось із учасників групи. При належній організації така схема і правда цілком працездатна. Але і не позбавлена ​​недоліків, як і будь-яка інша, має на увазі розстрочку. Наприклад, не зовсім зрозумілий точний термін отримання автомобіля: сьогодні все платять порівну, а завтра хтось заплатить більше, післязавтра - хтось ще ... У підсумку чергу всередині групи постійно змінюється на користь того, хто більше платить. Зате, якщо є можливість, можна обігнати інших учасників - і отримати авто раніше за всіх.

Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана? Однозначно відповісти не можна. Адже основний ризик при покупці в розстрочку, незалежно від вибору банку, лізингової компанії або групи - це втрата платоспроможності, в результаті чого автомобіль, швидше за все, піде з молотка. В іншому ж потрібно відповідально підійти до вибору компанії і уважно читати договір, перш ніж підписувати його і брати на себе будь-які зобов'язання. Адже потрібно розуміти, що в разі припинення платежів з тих чи інших причин вже накопичена сума не буде повернута повністю - це, до речі, один з пунктів договору.

ПЛЮСИ

 • Мінімальна процентна ставка.
 • Можливість отримати автомобіль раніше, роблячи внески більше, ніж інші учасники групи.
 • Автомобіль відразу виявляється у власності клієнта.

МІНУСИ

 • Непередбачуваний термін отримання автомобіля.
 • Потрібно уважно вибирати компанію, щоб не потрапити у фінансову піраміду.

Готівку АБО НА КАРТУ

Подивившись список всіх "надводних і підводних" платежів при купівлі автомобіля в кредит, можна мимоволі зіткнутися з думкою: а чи не простіше взяти кредит грошима? І тим самим заощадити на комісіях, страховках, оформленні застави, а потім і заміні техпаспорта після виплати кредиту. Адже всі ці платежі становлять чималу частину як первісних витрат, так і регулярних витрат по виплаті кредиту.

нескладна математика підказує, що такий кредит буде найбільш руйнівним способом придбати авто. Адже гроші - живі або безготівкові, на банківську карту - можна отримати тільки під величезний відсоток. Особливо якщо брати його без застави і не в банку, а в якомусь кредитному супермаркеті, які зараз чи не на кожному розі. Відсоткова ставка за такими кредитами перекриє всі витрати на страховку, комісії та інші супутні платежі при будь-якому іншому способі кредитування. Не кажучи вже про те, що суму, достатню для покупки навіть недорогого автомобіля, практично ніхто не дасть, так що від такої ідеї краще відмовитися відразу.

ПЛЮСИ

 • Не потрібно оплачувати багато "примусові" витрати, неминучі при покупці авто в кредит.
 • Не потрібно в подальшому міняти свідоцтво про реєстрацію автомобіля, щоб позбутися від позначки про кредит.

МІНУСИ

 • Недешева процентна ставка по кредиту.

Недешева процентна ставка по кредиту

Швидкі гроші. Їх повернення може стати руйнівним.

ПРОБУЙТЕ, АЛЕ З РОЗУМОМ

У наш час придбати автомобіль в кредит можна, і зробити це навіть легше, ніж у докризові роки. Легше - в плані сервісу, який надають великі автодилери. Крім того, фізичним особам стала доступна така послуга, як лізинг. Разом з тим, процентні ставки стали вище, страховки - дорожче, і в результаті переплатити доведеться чимало.

Бажаючим все-таки ризикнути і придбати авто, не маючи на руках достатньої суми грошей, можна порадити одне: не поспішати приймати рішення. Досліджуйте всі можливі варіанти, озброївшись здоровим глуздом і калькулятором. Назбирайте на максимально можливий перший внесок, щоб зменшити термін кредитування і щомісячний платіж. Адже прогнозувати ситуацію на п'ять років вперед сьогодні не візьметься жоден експерт. А платити все одно доведеться, тому що втратити і автомобіль, і вже заплачені за нього чималі гроші не хочеться нікому.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як купити авто на виплат і не попастися" на гачок "банків і лізингових компаній". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що тоді робити?
Чи можливо сьогодні отримати розстрочку і чи не будуть кабальними її умови?
Альтернатива?
І все-таки, в чому ще відмінність?
Всі ці моменти прописані в договорі, але чи багато хто читають його повністю, а тим більше пам'ятають його умови через рік або тим більше три?
ПОКУПКА В ГРУПАХ: піраміда або хороший шанс?
Значить, не все так страшно?
Все логічно?
Виходить, що покупка в групах - найвигідніша, але в той же час і сама непередбачувана?
Що тоді робити?