Строительство »

Як відрізнити дитини-інтроверта від дитини-аутиста?

У аутистів і інтровертів є одна загальна яскраво виражена риса - замкнутість на своєму внутрішньому світі. Як зрозуміти, патологія або риса темпераменту - причина добровільної ізольованості дитини? У аутистів і інтровертів є одна загальна яскраво виражена риса - замкнутість на своєму внутрішньому світі

Instagram @kateoliver

Як вже було відмічено, інтроверт - це темперамент, в той час як аутизм - патологія. Це означає, що інтроверти можуть вести зовсім самостійний і успішний спосіб життя, хіба що замкнутий, а ось аутистам стати частиною соціуму буде набагато складніше, хоча це і можливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 зірок, які виховують дітей з особливостями розвитку

Природа замкнутості у аутистів і інтровертів - абсолютно різна, і, якщо уважно поспостерігати за дитиною, це можна помітити. Інтроверт, концентруючись на своєму внутрішньому світі, реагує на зовнішній, наприклад, відстоює свої кордони і особистий простір, має близькі прихильності до інших людей, може з захватом говорити з такою людиною. Для аутиста зовнішнього світу просто не існує, саме тому він не реагує на конкретні подразники, а причина тих чи інших реакцій знаходиться в його голові, тому виявити і зрозуміти її дуже складно.

Instagram @kateoliver

Інтроверт здатний відчувати радість від спілкування з близькими людьми або спілкування на цікаву для нього тему, аутист - немає. Деякі види аутизму наділяють людини геніальними здібностями, але спілкуватися про це захлинаючись людина не здатна.

Але це досить загальні спостереження відмінностей між інтровертами і аутистами.

Серед ранніх симптомів аутизму (проявляються до двох років): дитина не дивиться в очі, коли з ним говорять, не посміхається дорослому, не відгукується на своє ім'я, міміка і жести дуже скупі або їх зовсім немає, малюк не прагне на ручки до мами, може ігнорувати навіть її, прагнення повторювати монотонні дії. При спробі зміни обстановки відчуває величезний стрес, що призводить до істерик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Замкнуте дитина. Поради батькам на допомогу
Нюх допоможе виявити аутизм у дітей

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Як зрозуміти, патологія або риса темпераменту - причина добровільної ізольованості дитини?