Строительство »

Новий порядок перетину лінії розмежування: зміни для громадян

Новий порядок перетину лінії розмежування: зміни для громадян

Як повідомляє Схід СОС, Штаб АТЦ опублікував новий Тимчасовий порядок перетину лінії зіткнення № 222-ог від 14.04.2017. Цей документ регулює перетин лінії зіткнення фізичними особами та їх транспортом, але більш не регулює перевезення вантажів і особистих речей. Більшість положень щодо процедури перетину лінії зіткнення залізничним транспортом виключені з документа, в той же час, врегульовані питання проїзду людей на прилеглі до лінії зіткнення населені пункти, а також встановлено, що за облаштування і обслуговування КПВВ разом з прилеглими територіями відповідальні Донецька і Луганська обласні військово цивільні адміністрації.

Які ж основні зміни торкнуться пересічних громадян?

По-перше, згідно з новим документом, пропуску матимуть необмежений строк дії. За старим документом, абсолютна більшість пропусків видавалося на один рік. Щодня сотні людей не можуть перетнути лінію зіткнення через те, що термін дії перепустки закінчився. Безстрокову дію пропусків буде дуже корисним нововведенням, яке дозволить вирішити проблеми багатьох людей. Разом з тим, поки неясно, чи будуть безстроковими тільки пропуску, отримані вже після прийняття нового Тимчасового порядку, або безстроковий характер дії пропусків поширюється і на вже діючі пропуску.

По-друге, в разі, якщо громадянин переміщається з тимчасово неконтрольованої території з метою переїзду на проживання, він може вивозити особисті речі транспортними засобами (не тільки легковими автомобілями), а також переміщати самі транспортні засоби (вантажні автомобілі, автобуси, трактори і т. д.). Дана норма передбачає одноразове переміщення, а не постійне. Також, на жаль, не йдеться про можливість відновлення автобусного сполучення.

По-третє, особи, які проживають поруч з лінією дотику можуть переміщатися на підставі паспорта з пропискою (реєстрацією) в даній місцевості або іншого документа, що посвідчує особу з підтвердженням проживання в даній місцевості. Інші особи (наприклад, гості) точно так само можуть переміщатися в прифронтові населені пункти з паспортом, або іншим документом, що засвідчує особистість без прив'язки до даної місцевості. Цим людям не потрібно оформлення пропуску, але інформація про них буде заноситися в спеціальний облік.

З інших змін, варто відзначити, що діти до 16 років зможуть перетинати лінію дотику також по паспорту (зараз паспорт можна отримати з 14 років). З'явилася норма, згідно з якою в заявках на отримання пропуску повинні бути заповнені всі графи, інакше така заявка не буде розглядатися. З'явилися нові підстави для припинення (скасування) дії пропуску: якщо людина має доступ до державної таємниці, якщо людина відмовилася надати згоду на збір і обробку своїх персональних даних, а також на виконання рішень судів та актів інших уповноважених органів. Призупинення (скасування) дії пропуску відтепер приймається, як інформація, а не рішення, і його можна отримати лише на електронну пошту за зверненням заявника. Нарешті, в разі форс-мажору (санітарна евакуація, обстріли, інше), старший зміни прикордонного наряду має право прийняти рішення дозволити перетин лінії зіткнення.

ДЖЕРЕЛО

Які ж основні зміни торкнуться пересічних громадян?