Строительство »

До серпня авто подешевшають на третину

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

10 квiтня 2009, 7:49 Переглядів:

Повний відстій. У березні не відбулося очікуване пожвавлення попиту. Продажі йдуть настільки мляво, що у автодилерів скупчилися запаси автомобілів на півроку вперед. Фото ІТАР-ТАСС.

За даними компанії "Автокон-салтінг", в березні в Україні зафіксовано скорочення авторинку на 75% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - за місяць було продано всього 14 тис. Авто, що відповідає рівню 2003 року. Незважаючи на те, що в лютому було продано автомобілів ще менше - 11 тис., Дане зростання (+3 тис.), На думку президента Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олега Назаренка, є настільки незначним, що абсолютно не змінює ситуацію на авторинку. "Вона катастрофічна", - відзначає експерт.

ПРОГНОЗ. Протягом найближчого півріччя імпортери і дилери автомобільної техніки не чекають нічого хорошого. Як пояснює Олег Назаренко, це пов'язано перш за все з тим, що легких кредитів немає і поки не передбачається через кризу в банківській сфері (зараз видають автокредити приблизно 12 банків, більшість - під покупку певних марок автомобілів, при цьому більшість вимагає 50% першого внеску. А так як депозити до сих пір заморожені, то, ясна річ, грошей у людей для внеску немає). "Ми прогнозуємо, що протягом року обсяги продажів залишаться на рівні березня. А за підсумками 2009 року продажі в порівнянні з 2008-им можуть впасти в 4 рази", - відзначає експерт.

МАСОВО ЗАКРИВАЮТЬСЯ АВТОСАЛОНИ

Протягом зими робота багатьох автосалонів трималася, що називається, на чесному слові. Але їх не закривали в надії на традиційне березневе пожвавлення попиту. Однак він не відбувся. У підсумку в березні, за даними компанії "Автоконсалтинг", закрилося 25% всіх "сірих" салонів і майданчиків (здійснюють продажі автомобілів, призначених для ринків в інших країнах).


Бюджетний варіант. Добре продаються тільки дешеві авто

У великих гравців - офіційних дилерів - справи йдуть не набагато краще. Скорочення кількості автосалонів в дилерській мережі планується практично у всіх регіонах у більшості великих автотрейдерів. Наприклад, компанія "Віннер автомотів" (Ford, Volvo, Porche, Jaguar, Land Rover) відмовилася від багатьох нових автосалонів на орендованих площах, залишивши лише "розкручені" (з СТО і складом запчастин), які виживають за рахунок надання сервісних послуг. Втім, для споживача ця ситуація може принести користь: залишилися автосалони стануть повноцінними сервісними центрами, де можна як купити автомобіль, так і обслужити його або відремонтувати.

ПРОГНОЗ. За даними компанії "Автоконсалтинг", інфраструктура продажів в регіонах розрахована на продаж об'ємів порядка 50-60 тис. Авто в місяць по Україні. Рентабельність мереж з таким числом салонів досягається при всеукраїнському обсязі 20-25 тис. Авто в місяць. Нинішні показники (14 тис. Авто на місяць) змусять піти з ринку слабких операторів, які не зуміли завоювати популярність в регіоні і напрацювати клієнтів на сервіс. Можна припустити, що автосалони при таких продажах протримаються ще максимум 3 місяці, після чого зникне кожен другий.

Президент ВААІД Олег Назаренко підтверджує таку думку, проте відзначає, що ситуація може бути не настільки критичною, якщо існуючі автосалони переорієнтуються на продаж старих автомобілів, серед яких буде величезна кількість практично нових заставних машин. Але в даний момент така діяльність утруднена в зв'язку з законодавством: при вторинному продажі автомобіля необхідно заплатити ПДВ і прибутковий податок, а вирішальний ці проблеми законопроект ВРУ недавно провалила.

Автопрем'єр ВІДКЛАЛИ НА ПОТІМ

Через нову мита і акцизів зірваний вихід на ринок нових моделей у декількох дистриб'юторів: зараз не до прем'єр, тим більше що ціну новинки можуть і не зрозуміти, коли сусідній автосалон розпродає авто класом вище в 2 рази дешевше.


Порожні салони. Продавці чекають клієнтів і роблять знижки, але продажі залишається гранично низькими

"Ми збиралися представити навесні 3 новинки, але обмежилися лише недавньої прем'єрою Avensis. Адже висновок новинки на ринок - це витрати на просування, які можуть себе і не виправдати. Потрібно ще й уявляти собі обсяги продажів, щоб забезпечити поставки запчастин, спецобладнання. А достовірний прогноз продажів зараз неможливий. Тому краще продовжувати реалізацію тих моделей, які є. Тим більше що існує великий склад ", - розповів" Сегодня "генеральний менеджер департаменту продажів" Тойота Україна "Роман Кузьмін.

Аналогічну відповідь ми отримали і у інших продавців: "Укравто", "Віннер", "Рено Україна". В результаті український ринок в цьому році можуть обійти стороною такі новинки, як, наприклад, Chevrolet Cruze, Opel Insignia, Ford Fiesta, Renault Megane і безліч інших.

ПРОГНОЗ. Учасники ринку говорять про те, що можливість для презентації новинок знайдуть, але відбудуться прем'єри новинок на нашому ринку на кілька місяців пізніше, ніж в Європі. Наприклад, якщо Cruze нового покоління в ЄС з'явиться вже в травні, то в Україні новинку почнуть продавати в кращому випадку восени - коли розпродадуть залишки автомобілів 2008 року.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ЦІНАМИ

НА НОВІ АВТО. Для того щоб знайти найбільш вигідні пропозиції, ми об'їхали десяток київських автосалонів, скрізь цікавилися цінами і намагалися виторгувати найбільшу знижку. Результати виявилися досить цікавими: в більшості автосалонів, які торгують імпортними автомобілями, нам запропонували п'ятивідсоткову знижку від вже зниженою на 15-20% ціни в прайсах. А продавці авто європейського виробництва робили спецпропозиції: зниження ціни від базової на 3-10 тис. Євро (в залежності від стартової). Однак, незважаючи на такі знижки, ціни все одно не опустилися до грудневого рівня. Так, вони нижче, ніж в січні (коли сильно підскочили через долара, що виріс), але вище, ніж в листопаді-грудні.

Цікаво, що ні впали ціни на автомобілі російського виробництва і навіть виросли на 3-7 тис. Грн., В залежності від моделі та комплектації. Продавці пояснюють цю ситуацію тим, що ціни на ВАЗ до цього були заниженими, а зараз їх привели до ринкового рівня. Крім того, зіграв свою роль і підвищений попит на ці моделі: за даними компанії "Автоконсалтинг", російські автомобілі вийшли з продажу на українському ринку на перше місце.

Що стосується авто українського виробництва, то через те, що в грудні вони стрибнули в ціні на 30%, попит на них впав, за даними "Автоконсалтинг", в 3-7 разів. В результаті ціни на такі бренди, як Daewoo, Chevrolet, Chery, Geely, продавці знижують на 10-15%.

Практично у всіх автосалонах, де нам вдалося побувати, головні пропозиції - непродані автомобілі минулого року випуску. В окремих автосалонах в прайсах вказані ціни і на авто 2008 року, і на моделі, завезені в січні 2009-го. Продавці пояснюють це тим, що на складах накопичилися абсолютно різні модифікації, і вони можуть підібрати клієнту комплектацію по його смаку. Правда, автомобілі 2009 року відчутно дорожче торішніх - на 10-15%, але їх кількість порівняно невелика. Крім того, у нас виникла підозра, що зазначені в прайсах завищені ціни на авто 2009 року випуску - не більше ніж маркетинговий хід. Покупець, побачивши високу ціну, робить покупку за нижчою, минулорічної, вважаючи, що йому пощастило. Насправді, продавці в такий спосіб намагаються стимулювати попит.

Крім того, деякі автосалони йдуть на свідомий обман, називаючи свій товар "автомобілями 2009 модельного року", пояснюючи знижку саме цим фактором. Насправді авто наступного модельного року випускати починають у другій половині поточного. Наприклад, випущений в серпні-грудні 2008-го автомобіль йде по каталогам як "модель 2009 року".

На вживаної АВТО. Для того щоб з'ясувати, що відбувається на ринку б / у автомобілів, ми відправилися на авторинок "Чапаєвка" і проаналізували оголошення.

Продавці на автобазарі все як один відзначили зменшення попиту і падіння цін. "Я намагаюся продати BMW 320 1999 року в повному" фарші "вже три місяці. Спочатку поставив ціну в 25 тис. Доларів. Восени я її знизив на 10%, потім на 25%, зараз буду радий, якщо автомобіль піде за 16 тис. ", - говорить продавець Андрій. У тому, що ціна може піднятися після підвищення мит, продавці сумніваються. "Людям зараз не до покупки автомобілів. Якщо так піде і далі, то авто старше 10 років мінятимуть на хліб і картоплю", - говорить перегонник Віктор Н., який сидить без роботи вже кілька місяців.

Переглянувши автооголошення в інтернеті, ми отримали схожу картину. Ті автомобілі, які власники намагаються продати за цінами літа 2008 року, простоюють по 3-4 місяці, а ті, на які скинули 50-60% від колишньої ціни, "відлітають" вмить. Наприклад, за Opel Astra 2004 року на авторинку і оголошеннях просять приблизно

10 тис. У.о., але, за нашими спостереженнями, такі оголошення передруковуються з номера в номер і переходять з сайту на сайт. Зате коли на одному з оголошень на сайті за нього попросили 7,5 тис. У.о., на наступний день з'явилася позначка "Продано".

НА ЗАСТАВНІ АВТО. На ринку працює вже п'ять великих компаній, що займаються продажем заставного майна: "Перший Автомобільний Аукціон", "Світ Фінансів", "Кредит Брокер", Xauto, "Українська Тендерна Система". Але незважаючи на значну пропозицію застав, купити машину за безцінь поки що не вийде. Ціни, за якими продають такі автомобілі, практично не відрізняються від ринкових. "Зараз рідко попадаються заставні автомобілі, які продаються дешевше, ніж їх аналоги на ринку, - говорить директор компанії" Перший Автомобільний Аукціон "Денис Дрозд. - Ціну встановлюють банки, яким обов'язково треба відшкодувати заборгованість по кредиту".

Наприклад, відібраний за несплату автомобіль Volvo S40 2,4 2008 року випуску на сайті одного з банків пропонують за 22 тис. У.о., в автосалоні за такий просять 25 тис. У.о, а по оголошенню на сайті його можна купити лише за 20 тис. у.о. Інший приклад - "Ланос" 2007 року. На базарі за нього просять 6,5 тис. У.о., а в банку - 6 тис. У.о. Як бачимо, економія є, але незначна.

Але з банками можна торгуватися. "Самі" згідливі "на даний момент це" Фінанси та Кредит "," УкрСиббанк "," ПриватБанк "та банк" Контракт ". Вони можуть скинути до 10-15%, - розповів нам один з брокерів. Але, за його ж словами , більше 10-15% поки що скинути не виходить: є небезпека, що внаслідок заниженої ціни таку угоду визнає недійсною суд.

ПРОГНОЗ. Опитані нами експерти говорять про те, що найближчим часом 13-процентне мито на ввезення імпортних автомобілів не відіб'ється на цінах. Адже до сих пір склади забиті машинами, які були ввезені набагато раніше цього нововведення.

"Нашим завданням залишається розпродати запаси зі складів, яких, можливо, вистачить до травня місяця", - розповів нам виконавчий директор асоціації "Всеукраїнське об'єднання торговців транспортними засобами" Олександр Абаринов.

Правда, інші учасники ринку вважають, що торішніх запасів вистачить на довше. "У мене зараз автомобілів достатньо, щоб продавати до кінця літа", - поділився з нами замдиректора відділу з продажу автомобілів "Вольво" компанії "Віннер Автомотів" Тарас Горбатюк.

Тобто можна зробити висновок, що вплив ввізного мита ринок не відчує до осені. Правда, треба робити знижку на затребуваність автомобіля. Так, авто в найдешевших комплектаціях 2008 року випуску, які зараз користуються найбільшою популярністю, можуть закінчитися вже через місяць-два, після чого їх відразу змінять на пропозиції 2009 року. А ось більш дорогі варіанти простоять в автосалонах ще 4-6 місяців, після чого ціни можуть змінитися. Наскільки - залежить від економічної ситуації в країні, зокрема - від курсу долара.

Але не можна скидати з рахунків і такий чинник, як заставні автомобілі. "За нашими оцінками, населення відмовиться обслуговувати понад третини всіх автокредитів, отриманих в 2008 році. Це означає, що на ринок може надійти близько 100 тисяч заставних машин", - говорить директор компанії "Автомобільні Аукціони" Олег Ткаченко. Пік пропозиції заставних авто припаде на травень-червень цього року. "Значний приплив пропозиції, звичайно ж, призведе до зниження цін на легкові авто на 15-20% від поточного рівня", - прогнозує Денис Дрозд. Наприклад, за ту ж заставну Volvo з наведеного вище прикладу вже через два місяці будуть просити замість 15-16 замість 20 тис. Доларів.

Але є припущення, що ціна впаде ще більше. Як тільки застав на ринку стане багато - за прогнозами ВААІД, протягом року на ринку може з'явитися до 200 тис. Таких автомобілів - банки будуть змушені переглянути свою цінову політику в бік зниження, адже складувати і зберігати автомобілі дорого. В такому випадку ціни на заставні автомобілі впадуть ще нижче - в півтора рази від нинішніх. Так, Missubishi Lancer 2008 роки замість $ 18 тис. Може коштувати $ 10-12 тис. Але якщо приймуть законопроект про можливість продажу в автосалонах заставних автомобілів без сплати ПДВ і прибуткового податку (тоді з'явиться механізм, як продавати заставні автомобілі), ціни, за словами Олега Назаренко, на заставні автомобілі впадуть тільки на 15-20%.

Як вплине 200-тисячної армії заставних автомобілів, які можуть продавати в 1,5 рази дешевше, на ринок нових автомобілів? Як вважає начальник фінансового аналітичного департаменту компанії "Про Консалтинг" Олександр Соколов, це призведе до того, що імпортери будуть ввозити лише невелика кількість автомобілів по передоплаті (як це, наприклад, вже зараз роблять дилери дорогих автомобілів). А український споживач в основній масі буде купувати автомобілі на внутрішньому ринку: беушні, заставні та української збірки.

А ось подальший стан ринку ненових автомобілів повністю залежить від цін на нові. Так, якщо вони почнуть дешевшати, "беушка" опуститься в ціні також. В даний момент продавці на ринку побоюються, що вже через три-чотири місяці автомобілі подешевшають ще на 30-40%. Наприклад, той же згаданий Opel Astra 2004 роки замість 75-10 тис. У.о. продаватимуть за 6-7,5 тис. у.о. - ця модель стільки коштувала в 2000-2001 році.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "До серпня авто подешевшають на третину". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Бовсуновський Владислав

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Як вплине 200-тисячної армії заставних автомобілів, які можуть продавати в 1,5 рази дешевше, на ринок нових автомобілів?