Строительство »

Власника «АСТ Груп» помістили в СІЗО за в'єтнамців

Жануко Рафаїлом заарештований до кінця жовтня Жануко Рафаїлом заарештований до кінця жовтня   Фото: РИА Новости   Тверський суд Москви сьогодні заарештував власника компаній «АСТ Груп» і «АСТ-Карго» Жануко Рафаїлова

Фото: РИА Новости

Тверський суд Москви сьогодні заарештував власника компаній «АСТ Груп» і «АСТ-Карго» Жануко Рафаїлова. За версією слідства, він був одним з учасників міжнародної злочинної спільноти, яке організувало підпільні цехи з пошиття одягу на території Східного округу столиці - в Ізмайлово і Глянув. На виробництві в Глянув працювали близько 700 громадян В'єтнаму.

Варто відзначити, що шестеро передбачуваних організаторів незаконної трудової міграції - уродженці В'єтнаму, Сирії, Іраку та Азербайджану - були арештовані тим же судом рівно місяць тому, 2 серпня. Серед них був і молодший брат Жануко Дон Рафаїлом.

Читайте також: Шістьох постачальників нелегальних мігрантів помістили в СІЗО

Самого Жануко Рафаїлова слідчі Головного слідчого управління столичної поліції затримали минулого четверга, 29 серпня, в якості підозрюваного. На наступний день його доставили в суд для вирішення питання про обрання запобіжного заходу, але тоді суд відклав слухання на 72 години.

Сьогодні, наполягаючи на укладенні Рафаїлова під варту, слідчий ГСУ МВС Росії по Москві Віктор Рубашкін, зокрема, апелював до того, що уродженець Азербайджану Жануко Рафаїлом має російський та ізраїльський паспорти і, залишившись на волі, може сховатися і перешкодити розслідуванню.

Згідно з озвученими в суді даними, саме Рафаїлом підписав з видавничим домом «Известия» Управління справами президента договір оренди на складські приміщення па адресою 2-й Іртишський проїзд вл. 8. Згодом він передав субарендаторам території, на яких нелегально перебували близько 700 громадян В'єтнаму. Вони працювали в цехах з пошиття трикотажних виробів. «Вони там жили в антисанітарних умовах і виробляли контрафактні товари з марками Adidas і Chanel», - повідомив слідчий.

«Продовження господарського спору»

Рафаїлом і його адвокати намагалися довести, що кримінальна справа - це продовження суперечки господарюючих суб'єктів. Як розповів BFM.ru один із захисників бізнесмена Олексій Курганов, вже на протязі декількох місяців Адміністрація президента намагалася в арбітражі розірвати договір оренди c компанії «АСТ-Карго» в зв'язку з заборгованістю по оплаті взятих в оренду приміщень. «Вони найняли ЧОП, який виставили на вході в складські приміщення», - сказав захисник. Адвокат додав, що 29 серпня - в день, коли був затриманий його клієнт, арбітражний суд столиці розірвав договір оренди між компанією «АСТ Карго» і видавничим домом «Известия».
Сам затриманий заявив суду, що, коли з'явилися мігранти, його компанія вже не контролювала ні знаходилася в суборенді територію, ні ситуацію на ній. «Ситуація була в руках Чопа. Ми не могли робити на цій території нічого », - заявив Рафаїлом, додавши, що мігранти знаходилися там з відома керівництва видавничого дому« Известия ».

Рафаїлом запевняв, що йому нікуди бігти від своїх трьох дітей. «За два дні до свого затримання я був в Німеччині, а до цього в Чорногорії. У мене була можливість сховатися, але я не хочу цього робити », - переконував суддю Рафаїлом.

Адвокати бізнесмена просили обрати підозрюваному запобіжний захід, не пов'язаний з позбавленням волі. В якості альтернативи вони запропонували домашній арешт або заставу в розмірі 10 млн рублів.

«Я дуже прошу не застосовувати арешт, я не збираюся ні ховатися, ні протидіяти слідству. Слідчий знає мене вже кілька років і знає, що я не того складу осіб », - звернувся до суду Рафаїлом, який кілька років тому він проходив потерпілим у справі, яке вів вимагає тепер його арешту слідчий Віктор Рубашкін.

Адвокати наполягали на тому, що доводи слідства голослівні, а їхній клієнт не може міститися в СІЗО за станом здоров'я. Вони передали судді медичні документи про те, що у Рафаїлова, який місяць тому обстежувався в Німеччині, виявили розвиток онкологічного захворювання. Висновок експерта з цього приводу, яке адвокати хотіли долучити до справи, виявилося незасвідченою, і суд його не прийняв.

Пробувши в нарадчій кімнаті близько 40 хвилин, суддя Олексій Криворучко, погодився з доводами слідства, помістивши підприємця під варту до 29 жовтня.

Адвокати заявили, що не згодні з рішенням суду і мають намір домагатися його скасування в апеляції. «Рафаїлова, який є співвласником компаній, що займаються нафтовидобутком, просто не було резону займатися нелегальною трудовою міграцією», - заявив BFM.ru один з друзів арештованого, який побажав залишитися неназваним.

Схожі назви

У свою чергу захисники заявили, що, незважаючи на схожість назв, фірми Рафаїлова не мають відношення до групи компаній «АСТ» Тельмана Ісмаїлова, якого ЗМІ називали співвласником Черкізовського ринку. Втім, в квітні 2011 року ЗАТ «АСТ-Карго» згадувалося в публікаціях преси в зв'язку гучним скандалом: за даними газети «Коммерсант», саме зі складу цієї фірми співробітники загону швидкого реагування Федеральної митної служби нібито намагалися викрасти конфіскат, вилучений на «Черкізоне» .

Найближчим часом слідство планує пред'явити Жануко Рафаїлова обвинувачення за частиною 2-ї статті 210 і ч.2 ст. 322 КК РФ ( «участь в організованому злочинному співтоваристві» і «організація незаконної імміграції»).

Не виключено, що в майбутньому Рафаїлова і іншим фігурантам додадуть обвинувачення за ч. 3 ст. 127.2 КК РФ (використання рабської праці). Кримінальну справу за цією статтею поки виділено в окреме провадження.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?