Строительство »

НАТО визнало Україну країною-аспірантом

НАТО віднесло Україну до числа країн-аспірантів, визнавши її прагнення стати членом Альянсу НАТО віднесло Україну до числа країн-аспірантів, визнавши її прагнення стати членом Альянсу   Про це повідомляє   Depo

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на офіційний сайт НАТО.

"На сьогодні чотири країни-партнера заявили про своє прагнення (aspirations) до вступу в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія і Україна", - йдеться в електронному листі.

"Країни-аспіранти" (Aspirant country) - це країни, які задекларували інтерес в приєднанні до Альянсу, спочатку вони отримують запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їх прагнення до членства і відповідних реформ.

Країни-аспіранти можуть тоді бути запрошені для участі в ПДЧ для підготовки до потенційного членства та продемонструвати їх здатність виконувати зобов'язання і зобов'язання щодо можливого майбутнього членства. Участь в ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Країни, які прагнуть вступити в НАТО, повинні продемонструвати, що вони здатні дотримуватися принципів Вашингтонського договору 1949 року і сприяти безпеці на євроатлантичному просторі. Очікується також, що вони відповідають певним політичним, економічним і військовим критеріям, які викладені в Дослідженні 1995 року щодо розширення НАТО.

Нагадаємо, 5 березня віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що в 2017-му році в Україні пройшло понад 300 НАТОвських заходів .

За словами Климпуш-Цинцадзе, за часів екс-президента-втікача Віктора Януковича, співпраця України з Північно-атлантичним альянсом (НАТО) було "заморожено" .

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ