Строительство »

Правові аспекти здачі квартири в оренду

ВКК «ГАРАНТ ІНТЕРНЕШНЛ»

У теплий сезон багато громадян практикують тимчасову здачу свого житла. Про те, чи потрібно платити податок за здачу в найм (терміном до року) кімнати в комунальній квартирі і чи потрібно зареєструвати в цьому випадку договір найму житлового приміщення, розповідає експерт служби Правового консалтингу ГАРАНТ Дамір Гільмутдінов.

За договором найму житлового приміщення одна сторона - власник житлового приміщення або уповноваженою ним особа (наймодавець) - зобов'язується надати іншій стороні (наймачу) житлове приміщення за плату у володіння і користування для проживання в ньому (п. 1 ст. 671 ЦК України).

Договір найму жилого приміщення укладається в письмовій формі (п.1 ст. 674 ЦК України). При цьому передбачено, що обмеження (обтяження) права власності на житлове приміщення, що виникає на підставі договору найму такого житлового приміщення, укладеного на термін не менше року, підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому законом про реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним ( п. 2 ст. 674 ЦК України). Отже, в даному випадку, обов'язки по реєстрації договору найму не виникає.

Як зазначено в п.1 ст. 210 НК РФ, при визначенні податкової бази по ПДФО враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і в натуральній формах, або право на розпорядження якими в нього виникло.

Відповідно до пп.1 п. 1 ст. 228 НК РФ обчислення та сплату ПДФО виробляють фізичні особи виходячи з сум винагород, отриманих в тому числі від фізичних осіб, які не є податковими агентами, на основі укладених договорів цивільно-правового характеру, включаючи доходи за договорами найму або договорами оренди будь-якого майна.

Згідно п.1 ст. 229 НК РФ платники податків зобов'язані подати до податкового органу за місцем проживання декларацію з ПДФО не пізніше 30 квітня року, наступного за минулим податковим періодом.

Таким чином, доходи від здачі в оренду житла або за договором найму (незалежно від його площі та ін.) Підлягають обкладенню ПДФО за податковою ставкою 13% (згідно з п.1 ст. 224 НК РФ).

Для ознайомлення з ІПО ГАРАНТ звертайтеся

до офіційного партнеру компанії ГАРАНТ у вашому місті.

ВКК «ГАРАНТ ІНТЕРНЕШНЛ»

Телефон: (812) 320-21-51

garant.spb.ru