Строительство »

Виробництво тротуарної плитки

Автор: Андрій Дата: 30.03.2012 Рубрика: Тротуарна плитка

Десь з середини 90-х років минулого століття на зміну традиційним дорожнім покриттям, таким, як асфальт і бетон, прийшла тротуарна плитка Десь з середини 90-х років минулого століття на зміну традиційним дорожнім покриттям, таким, як асфальт і бетон, прийшла тротуарна плитка. Саме вона стала невід'ємним елементом у багатьох рішеннях ландшафтного дизайну. Звичайно, якість її в той час залишало бажати кращого. Це проявлялося особливо в зимовий період, коли плитка від морозу ставала дуже слизькою і на ній можна було легко травмуватися.

Сьогодні, завдяки новим технологіям і поліпшеному контролю якості, все змінилося. Тротуарна плитка стала більш морозостійкою, а відповідно перестала ковзати і швидко руйнуватися від змін погодних умов. Так що, при дотриманні технології виробництва плитки і правильного укладання, термін її служби складе не менше чверті століття.

Від традиційних асфальтових і бетонних покриттів тротуарну плитку відрізняють наступні переваги:

- Хороші експлуатаційні характеристики. Тротуарна плитка - це досить довговічний виріб і має низьку здатність до затирання поверхні (звичайно, якщо в процесі її виготовлення не порушувалися технології виробництва). Вона стійка до механічних, фізичних і хімічних зовнішніх чинників. Використовувати тротуарну плитку можна, як для мощення пішохідних доріжок, так і для вулиць, яким характерні постійні високі механічні навантаження. До того ж сучасна тротуарна плитка практично не піддається впливу температурних коливань. А наявність спеціальних шарів і дренажної системи при укладанні плитки не дають волозі підніматися до поверхні, тому на плитці практично не буває калюж.

- Економічність. Укладання тротуарної плитки можна робити як в ручну, так і з використанням плітоукладочних машин. Догляд за тротуарною плиткою вимагає мінімальних витрат. При необхідності, її можна легко демонтувати, а потім укласти знову.

- Екологічність. На відміну від традиційного асфальтового покриття, яке під дією високих температур в літній період розм'якшується і виділяє в атмосферу шкідливі для здоров'я людини речовини, тротуарна плитка нагрівається менше і не виділяє шкідливих летючих речовин. До того ж, тротуарна плитка не впливає на природний водообмін зелених насаджень, що зовсім не скажеш про асфальті.

- Естетичність. Тротуарна плитка має різноманітну колірну гамму. А застосування в процесі її виготовлення високоякісних пігментів дозволяє плитці на всьому протязі її використання зберегти первісний колір. Застосування тротуарної плитки в ландшафтному дизайні дає можливість втілити в життя будь-які найсміливіші фантазії.

За способами виготовлення тротуарна плитка ділиться на вібропресовану і вібролиту. При вібропресованной способі виготовлення тротуарна плитка має тільки строгі форми і рівні поверхні, а ось при ізотовленіє плитки способом вібролиття її форми можуть бути дуже різноманітні. Основне застосування така плитка отримала для прикраси прибудинкових територій. Однак, ця плитка слизька і має вельми не тривалий термін служби.

Що стосується вибропрессованной плитки, то до неї ставляться добре всім знайомі сірі і бордові цеглинки міських тротуарів. Ця плитка має шіршавую поверхню, стійка до механічних і фізичних зовнішніх пошкоджень і здатна прослужити близько 25-30 років. При цьому, спосіб виробництва вібропресованої плитки дешевше і простіше.

Якщо матеріал поста був для Вас корисний, поділіться посиланням на нього в своїй соцмережі:

Шановний читач, в розділі « БІЗНЕС ПЛАН »Ви можете завантажити автоматизовану модель для побудови спрощеного бізнес-плану в форматі Excel з розрахунком основних фінансових показників.

При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на www.blogbusiness.com.ua обов'язково

Інші матеріали по темі «Як відкрити бізнес з виробництва тротуарної плитки»

Матеріали партнерів: