Строительство »

При переході на проектне фінансування новобудови подорожчають на 25-30%

ГК «Унисто Петросталь»

Генеральний директор ГК «Унисто Петросталь» Арсеній Васильєв поділився побоюваннями, що в результаті відмови від пайового будівництва і перемикання на проектне фінансування, ринок нерухомості буде націоналізований, а ціни на житло зростуть на 25-30%.

Схема запропонована урядом, визначає, що банк виступає в ролі інвестора нерухомого об'єкта, видаючи будівельної компанії 80% коштів на реалізацію проекту під 7-8%. Відсотки, які забудовник буде змушений заплатити банку після закінчення розрахункового періоду, будуть закладені у вартість квартири. Укупі зі зростаючими витратами девелоперів на додаткове навантаження по інфраструктурі - дороги, поліклініки, школи, садочки і т.д, це призведе до того, що ціни на новобудови будуть вище на 25-30%.

Далі девелопер пророкує «ефект доміно»: зростання цін на житло викличе падіння попиту, банки втратять частину вигідних клієнтів-ипотечников. Не всі забудовники зможуть потягнути такі серйозні боргові зобов'язання, і в підсумку перейдуть під контроль банків. Банкам доведеться створювати будівельні фірми і добудовувати житло. Але у банків немає ні ресурсів, ні компетенцій, щоб заробляти на непрофільній для себе бізнесі.

«Наступні три роки стануть випробуванням для будівельної галузі та банків, - вважає Арсеній Васильєв. - Останні кілька років я спостерігаю, що навіть, здавалося б, надійні банки руйнуються. Так що субсидіювати будівництво буде вкрай обмежений пул держбанків з доступом до бюджету, а тут вже великий ризик хабарництва. Будівельні компанії в середньостроковій перспективі перетворяться в підрядні організації при банках на державні гроші. Але можна прийти до цього куди більш коротким шляхом: відразу націоналізувати будівельну галузь ».

Довідка:

Група компаній «Унисто Петросталь» об'єднує понад 10 організацій, успішно функціонують на російському будівельному ринку, і забезпечує повний цикл інвестиційно-будівельного процесу. Група компаній займається зведенням багатоповерхових житлових будинків, будівництвом житлових об'єктів в кварталах малоповерхової забудови, зведенням і експлуатацією комерційної нерухомості, і іншими видами бізнесу. Найстарша компанія групи - ЗАТ «Унисто», веде свою історію з 1966 року.

Довідка про ГК «Унисто Петросталь»