Строительство »

Безсмертні хіти Елли Фіцджеральд

  1. 25 квітня виповнюється 101 рік з дня народження легендарної джазової виконавиці, і ми згадуємо її хіти...

25 квітня виповнюється 101 рік з дня народження легендарної джазової виконавиці, і ми згадуємо її хіти

Елла Фіцджеральд.

Фото: Getty

25 квітня свій день народження відзначає голлівудська актриса Рене Зеллвегер . Але в цей день в 1917 році народилася не тільки голлівудська красуня, але і одна з найбільших вокалісток в історії джазової музики, володарка голосу діапазоном у три октави, майстер скету і голосовий імпровізації Елла Фіцджеральд.

Співачку по праву називають "перша леді джазу", а також "перша леді пісень". Ми вирішили пригадати безсмертні хіти цієї знаменитої співачки у своїй традиційній добірці.

Це імпровізація на тему дитячої лічилки, яку Фіцджеральд написала спільно з Елом Фельдманом в 1938 році. Саме ця композиція зробила співачку по-справжньому відомою.

Пісня 1945 року Елли Фіцджеральд була аранжована Віком Шоен, і пізніше її назвали "однією з фундаментальних джазових записів десятиліття ... там, де музиканти начебто Луї Армстронга використовували вже наявні імпровізації".

Dream a Little Dream of Me

Музику до цієї всіма улюбленої пісні написали Фабіан Андре і Уілбур Швандт, слова - Гус Кан. Вперше вона була записана оркестром Оззі Нельсона в 1931 році.

За основу арії, написаної Джорджем Гершвином в 1935 році для опери "Поргі і Бесс", була взята українська колискова "Ой ходить сон коло вікон", яку композитор почув в Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору.

Джазова балада з відтінками блюзу була написана Артуром Хемілтоном в 1953 році спеціально для Фіцджеральд.

Знаменита пісня Сонні Берка і Пола Френсіса Вебстера вперше була записана Сарою Он в 1948 році. Пізніше, вже у виконанні Фіцджеральд вона була включена в саундтрек до фільму "Не дозволяйте нікому писати мою епітафію" (1960). Виконання Елли дуже любила лауреат Нобелівської премії, поетеса Вісвава Шимборська, яка вибрала її в якості прощальної композиції для свого похорону.

Нагадаємо, 30 березня свій день Народження відзначає легендарний британський музикант Ерік Коептон.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні