Строительство »

Захворювання, що перешкоджають службі в армії

  1. Протипоказання до військової служби Перелік захворювань, при наявності яких громадянин має право...
  2. Юридичні нюанси

Протипоказання до військової служби

Перелік захворювань, при наявності яких громадянин має право на звільнення від військової служби, досить великий.

Захворювання, що перешкоджають службі в армії, класифікуються на кілька груп:

  1. Група Б - громадянин визнається придатним до проходження військової служби, проте є деякі незначні обмеження. Так, він не може проходити службу у військах спеціального призначення.
  2. Група В - громадянин визнається обмежено придатним. У мирний час осіб з такими обмеженнями не призивають.
  3. Група Д - в даному випадку громадянин повністю звільняється від несення військової служби, як по одній хвороби, так і за сукупністю.

До групи Д відносяться серйозні і небезпечні для життя захворювання, такі, як ВІЛ або активний туберкульоз. В даному випадку рідко виникають будь-які суперечки, головне - вчасно розпізнати хворобу.

Велика частина захворювань, що ведуть до відстрочення або звільнення від проходження військової служби, відносяться до групи В. Це може бути епілепсія з поодинокими припадками, наслідки різних травм і інші хвороби, пов'язані з обмеженням або порушенням функцій організму.

Виявлення та оформлення протипоказань

Захворювання, що перешкоджають службі в армії , Виявляються в момент проходження медичної комісії у військкоматі за місцем прописки. В процесі обстеження призовник обходить кількох лікарів, які проставляють відповідні відмітки в листі медобстеження. Кожен лікар зробив висновок про те і визначає категорію придатності громадянина виключно в рамках своєї спеціальності, звіряючись з офіційним Планом хвороб.

Після проходження медичного огляду громадянину присвоюється остаточна придатність. Її привласнює лікар, глава призовної комісії, виходячи з висновків лікарів, які входять до складу комісії.

При неможливості винесення остаточного рішення про придатність, громадянин направляється на обстеження в медичну організацію. У міру необхідності, обстеження може бути стаціонарним або амбулаторним. Ухилення від додаткового обстеження кваліфікується як ухилення від військової служби. Однак в даному випадку є свої юридичні тонкощі.

Юридичні нюанси

Громадянин може відмовитися від додаткового обстеження при наявності в особовій справі відповідних медичних документів, що засвідчують наявність захворювання. Для цього необхідно написати відповідну заяву, що може зробити офіційний представник громадянина.

У деяких випадках медкомісія може помилятися у винесенні рішення. У тому числі це буває, коли призовник зовні виглядає досить здоровим, а план по призову не виконано. Тому, будучи на медичну комісію, громадянин повинен мати з собою пакет медичних документів, що підтверджують наявність відповідного захворювання. Зокрема, якщо є струс мозку, слід надати в комісію довідку з медичного закладу, внаслідок чого громадянину дається відстрочка до лікування.

Юрист, який має необхідну кваліфікацію, може представляти інтереси призовника у військкоматі, складати заяви, надавати допомогу в оформленні необхідних документів.