Строительство »

Порошенко підписав закон, який дозволяє військовим достроково розривати контракти

Порошенко: підписання контрактів йде згідно з графіком / Фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби».

Читайте також Рада відв'язала зарплати строковиків від окладу контрактників

Як повідомили в прес-службі глави держави, реалізація закону дозволяє врегулювати деякі питання, пов'язані з прийняттям, продовженням і звільненням громадян з військової служби.

Зокрема, закон дозволить військовослужбовцям, які проходять військову службу з різних видів контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

«Це дозволяє вам завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але в той же час - ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, в першу чергу тих, які знаходяться в зоні проведення АТО, бойових операцій по захисту нашої держави» , - сказав Порошенко під час підписання закону, яке відбулося в присутності міністра оборони Степана Полторака і начальника Генерального штабу Віктора Муженко.

«Тим громадянам України, які фактично уклали безстроковий контракт під час особливого періоду, ми даємо можливість відновити справедливість і дати можливість командирам забезпечити їх звільнення», - зазначив Порошенко.

Разом з тим президент звернув увагу на те, що заміна особового складу буде здійснюватися поетапно. Законом встановлюється, що право на звільнення з військової служби отримують військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, дія якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації і вислужили не менше 18 місяців з дати його продовження. Також звільнитися мають право військові, які уклали контракт на термін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію і вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.

Порошенко також зазначив, що укладання контрактів йде згідно з графіком. «Ми стрімко наближаємося до 70 тисячам, і це свідчить про дуже високий рівень і патріотизму, і готовності зі зброєю в руках захищати Україну», - сказав він. «Ми дійсно можемо стверджувати, що за 2,5 року ми побудували нову українську армію», - підкреслив глава держави.

Документом також вносяться зміни до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», пов'язані з нормуванням деяких інших питань щодо прийняття, проходження, звільнення з військової служби. Зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» регулюються питання збереження соціальних пільг військовослужбовців.

Як повідомляв УНІАН, 6 грудня Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби» (№ 5337).

Відповідно до закону, військовослужбовцям, які проходять військову службу з різних видів контрактів в особливий період, надається можливість за бажанням продовжити службу за новим контрактом або звільнитися.

Право на звільнення з військової служби отримають військовослужбовці: проходять військову службу за контрактом, дія якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації і вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту; які уклали контракт на термін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію і вислужили не менше 24 місяців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter