Строительство »

Закон про заборону куріння: експерти не дійшли спільної думки "за" і "проти"

Держдума в п'ятницю прийняла в першому читанні отримав широкий резонанс урядовий законопроект про обмеження куріння. Ініціативами, які були сприйняті не інакше, як спроба загнати курців в гетто, передбачена заборона на куріння в громадських місцях, на транспорті, в барах і ресторанах, а також на вокзалах, в аеропортах і т.д. Опитані ЗМІ відомі особи і громадські діячі не дійшли спільної думки щодо цього законопроекту.

Мова, нагадаємо, йде про проект закону "Про охорону здоров'я населення від впливу навколишнього тютюнового диму та наслідків споживання тютюну". Згідно з ним, заборона куріння поширюється на "території і приміщення, призначені для надання послуг у сфері соціального захисту, освіти, культури, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, державних і муніципальних послуг". Курити також буде не можна "на транспортних засобах міського та приміського сполучення, на відкритих територіях на відстані менше 10 метрів від входів до приміщень залізничних вокзалів, автовокзалів, аеропортів, портів, станцій метрополітену, а також в приміщеннях зазначених об'єктів, на робочих місцях і в робочих зонах, в приміщеннях загального користування житлових багатоквартирних будинків, на територіях дитячих майданчиків, пляжів ".

Поетапно передбачається вводити заборону куріння "в приміщеннях, призначених для надання житлових послуг, побутових послуг, послуг торгівлі, громадського харчування та ринків, а також в нестаціонарних торгових об'єктах", а також на повітряних судах, судах далекого плавання і поїздах далекого прямування.

Законопроект був вкрай неоднозначно сприйнятий в суспільстві. Наприклад, з огляду на заборону куріння на вокзалах і на відстані 10 метрів від них, люди помічали, що пасажири поїздів не зможуть викурити сигарету навіть на пероні під час стоянки. Не кажучи вже про барах, ресторанах, приміщеннях ВНЗ, гостинця і т.д.

Втім, лідер байкерського руху "Нічні вовки" Олександр Залдостанов заявив в коментарі "Правде.Ру", що підтримує ініціативу уряду.

"Я ставлюся позитивно до того, що влада намагається обмежити куріння, - сказав він. - Я сам раніше курив і знаю, як я став себе почувати, коли курити кинув. Я тоді активно займався спортом і мені це дійсно сильно заважало".

"Куріння - це дійсно отрута. Тим більше, що були озвучені аргументи - наша тютюнова індустрія, виявляється, у нас взагалі тютюну не виробляє. Всі компанії, що працюють на російському ринку, іноземні. Прибуток витягають іноземні компанії, а труять нас".

"Найголовніше тут - турбота про людей. Треба поступово з'їжджати з тютюну, тому що він дійсно труїть людей. Я знаю це з власного досвіду, я через це пройшов. Тому до цієї ініціативи я ставлюся позитивно", - заявив Залдостанов "Правде.Ру ".

З аналогічною точкою зору виступив заслужений артист РФ Михайло Вашуков на сторінках видання NewsInfo : "Я вважаю, що такий законопроект потрібен. Потрібно курців загнати туди, де б вони не заважали іншим людям жити і дихати вільно".

"Чи не вийде як з сухим законом колись? - задається питанням Вашуков. - Вийде. Але в будь-якому випадку, треба застосовувати якісь агресивні заходи, тому що те, що твориться ... Подивіться, їдеш в машині - все кидають недопалки, все смітять, димлять де попало. Заходиш перекусити - неможливо, дихати нічим. Це неправильно "." Якщо хочуть курити - нехай курять у себе в машині, там же залишають недопалки. нехай курять у себе в квартирі і там же залишають недопалки. нехай курять там, де інші люди не присутні. У мене партнер курив 20 з гаком років і ніколи н е питав мене про те, хочу я цього, не хочу. Це було мені настільки неприємно і гидко, що я за такі агресивні заходи ", - заявив Вашуков.

Заслужений тренер СРСР Тетяна Тарасова в коментарі NewsInfo також виступила проти курців. "Атака на курців повинна бути у всьому світі, - сказала вона. - Я сама була злісною курильщицей, по три пачки в день викурювала. Я давно кинула заради життя, щоб не померти, коли готувала Ягудіна до Олімпійських ігор. Кинула курити, нічого в цьому такого немає. У світі скрізь існують місця, де люди курять і де не курять, і ніхто нікого не притіняють. Просто це здоров'я нації ".

На думку Тарасової, "курці, якщо вони хочуть курити, повинні посунутися туди, де незручно, де некомфортно. Це всюди в світі. У Нью-Йорку не курять і у нас в Москві не повинні палити. У Нью-Йорку не курять в Центральному парку, не курять вже навіть близько готелів. У всіх готелях треба виходити, є спеціальні місця. Немає кращих номерів. Немає більше курців барів. А чому з нашої вироджується нацією чи не зайнятися здоров'ям? Я вважаю, що це дуже правильний закон, який обмежує права курців ".Куда більш обережно про законопроект Виска зался льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу Віктор Горбатко. "Те, що курити не треба - це точно, - сказав він в коментарі Electorat.info . - Я свого часу курив в дитинстві, та й коли дорослим був. І радий тому, що вчасно кинув курити. Всіх закликаю: тільки не курити. Куриво це шкода і втрата здоров'я ".

"Тільки не переборщити (з заборонами - прим.). Ми трохи переборщуємо, коли починаємо мало не насильно змушувати або кинути курити, або не вживати спиртне. Тому треба (боротися з курінням) через навіювання, ну і обмеження звичайно. Те, що в публічних місцях, там, де багато людей - обов'язково потрібно заборонити курити. І взагалі потихеньку ... Але більше через навіювання, ніж насильно змушувати це робити. Ми ж уже один раз з пияцтвом боролися. Закінчилося тим, що немає Радянського Союзу. Як я шкодую, що його немає ... Так і в боротьбі з куривом - НЕ пров еборщіть ", - сказав Горбатко.

Олександр Іншаков, президент Асоціації каскадерів Росії, коментуючи законопроект виданню "Національний журнал" зазначив, що до курців відноситься з повагою і розумінням: "Я сам некурящий людина і ніколи не курив. Але до людей, які курять, ставлюся з розумінням. Це свого роду залежність, хвороба, тому треба до них ставитися з повагою. І ось ці закони, на мій погляд, занадто жорсткі, неправильні. Обмеження повинні бути обов'язково, але все в міру ".

Драконівськими заходами назвав ініціативу уряду дресирувальник, генеральний директор московського цирку на проспекті Вернадського Едгар Запашний. "Я не курив і ніхто в моїй родині не курить, - сказав він в коментарі" Національному журналу ".

"Я ставлюся до цього як до форми хвороби, як до звички, від якої практично неможливо позбутися, - продовжує Запашний. - Ця хвороба, на жаль, у нас йде, напевно, з дитинства. Тобто ті заходи, які спрямовані на пропаганду шкоди куріння, вони, на жаль, не допомагають. Напевно, тому, уряд має намір справлятися драконівськими методами ".

"Треба огороджувати здорове суспільство, яке не бажає пасивно курити, - вважає дресирувальник. - Я як директор московського цирку зараз зіткнувся з цією проблемою. Миттєвостей мені хочеться оголосити весь цирк" некурящим ", не створивши умови для того, щоб люди могли спокійно виходити за межі цирку, наприклад, в антракті, і курити там. Але я думаю, так буде не зовсім правильно, тому ми будемо створювати зону, щоб люди могли покинути цирк, покурити і безперешкодно повернутися ".

"Я ставлюся до проблеми серйозно, - каже, в свою чергу, політик Ірану Хакамада. - Я вважаю, що куріння - це біда, і потрібно, звичайно, обмежувати. Але я вважаю, що в кут заганяти теж не можна. І в готелях повинні бути номера, де людина в приватному просторі може курити, інакше він збожеволіє. у Росії клімат жорсткий і бігати на вулицю важко ".

"У ресторанах можна всюди заборонити курити. А так, в принципі, повинні бути якісь облаштовані місця для курців в аеровокзалах, аеропортах і т.д. Якщо підвищувати ціни і акцизи на алкоголь, то точно вийде" горбачовський "час", - стверджує Хакамада в коментарі "Русскому дня" .

"Якщо підвищувати ціни на сигарети, то будуть палити чортзна-що - махорку, придумувати ... - але курити все одно будуть. Тому є якийсь розумний межа, коли краще не боротися зі злом, а стимулювати соціальну рекламу, яка пропагує здоровий спосіб життя ", - впевнена Ірина Хакамада.

Quot;Чи не вийде як з сухим законом колись?
А чому з нашої вироджується нацією чи не зайнятися здоров'ям?