Строительство »

Підписка для чиновника :: Суспільство :: Газета РБК

Які газети і журнали читають в російських органах влади

«Начальник читає новини тільки на папері, про інтернет він не знає», - кажуть про російські газети та журнали підлеглі одного з міністрів. Якщо десь криза друкованих медіа та настав, то не в органах російської влади.

Чиновники якщо не збільшили, то точно не скоротили свої витрати на підписку друкованої преси. РБК проаналізував, на які вітчизняні та зарубіжні видання підписуються російські чиновники, силовики, судді та ін. У нашій вибірці виявилося понад півсотні відомств, які розкривають свої читацькі уподобання через систему держзакупівель. І хоча обсяги підписок невеликі, пріоритети очевидні: «Аргументи і факти», «Известия» і «Московський комсомолець» користуються не меншою популярністю, ніж провідні ділові та суспільно-політичні видання. Чи не відмовляють собі чиновники і в виданнях для душі.

Найпопулярніше

Загальна кількість газет і журналів, які відправляться в держустанови в наступному році, за підрахунками РБК, склало близько 200 000 наборів на суму майже 100 млн руб. з урахуванням доставки. Левова частка з них - близько 180 000 примірників - припала на спеціалізовані видання: наприклад, журнал «Митниця», і бюлетень «Митні відомості», на які підписано майже кожне регіональне підрозділ Федеральної митної служби, або журнал «Податкова політика та практика», більш тисячі примірника якого, включаючи 105 електронних версій, в цьому році будуть отримувати відділення Федеральної податкової служби, або кілька десятків газет «Повітряний флот» для підрозділів Росавіації.

Без них найпопулярніше у чиновників ЗМІ - «Російська газета». Підписка на неї різноманітна: однойменне видавництво пропонує кілька пакетів різної комплектації і вартості, в кожен з яких включена безпосередньо щоденна газета - офіційний друкований орган російського уряду. З нашої вибірки - а це всього 891 екземпляр «РГ» - офіційну газету не отримують тільки співробітники Міненерго і департаменту науки, промислової політики і підприємництва Москви. «Міністерство [енергетики] підписано тільки на галузеві видання, які не публікуються у відкритому доступі в інтернеті, - пояснює прес-секретар Міненерго Ольга Голант. - Всі інші газети і журнали співробітники міністерства читають в електронному вигляді, користуються новинними стрічками агентств, отримують огляди преси, які готує прес-служба ».

На другому місці - щоденна газета «Коммерсант»: у неї в держструктурах 644 відданих читача, причому найбільше шанувальників - в Мінфіні і апараті уряду (74 і 73 екземпляра відповідно). Ігнорують видання всього в декількох відомствах, наприклад все в тому ж Міненерго, Росграніци, Росморречфлот, головному слідчому управлінні СКР по Москві. В апараті уряду воліють «Коммерсант» (73 примірники), «Російську газету» (53), «Московський комсомолець» і «Ведомости» (по 52). Тижневик «Аргументи і факти» в цьому році будуть отримувати всього 39 співробітників Білого дому.

Третє місце - у «Аргументів і фактів»: 571 екземпляр тижневика в цьому році виявиться в кабінетах чиновників. Правда, таку популярність виданню багато в чому забезпечив спеціальний льотний загін «Росія» (Сло «Росія»), який обслуговує перших посадових осіб країни: тільки на цю установу, підконтрольне Управління справами президента, припадає більше половини (254) господпісок на «АіФ». Газета входить в набір тієї продукції, яка пропонується на борту, уточнює прес-секретар Управління справами президента Віктор Хреков. На кожен борт покладається пара-трійка десятків видань, оскільки в одному повітряному судні летять 30-40 пасажирів, продовжує він. «Аргументи і факти» - не щоденне видання, як «Известия» або «Московський комсомолець», а щотижневе, тобто видання може використовуватися шість разів на тиждень, і кожен раз потрібен новий екземпляр, пояснює Хреков.

На четвертому місці - газета «Комсомольская правда» з 431 екземпляром, найбільш популярна в головному командуванні внутрішніх військ МВС (66 підписок, замовником виступає центральна військова комендатура по матеріально-технічному забезпеченню ГК). А ось одне з провідних російських ділових видань - газета «Ведомости» - займає всього лише п'яте місце: в наступному році в держустанови з нашої вибірки відправляться 425 примірників ділового видання. Найбільше передплатників «Ведомостей» - в Мінекономрозвитку (54), апараті уряду (53) і Мінпромторгу (44). Втім, співробітники МВС, Міненерго, Росграніци, Центральної акцизної митниці, Прокуратури Москви, Російського фонду федерального майна (РФФД), Сло «Росія», УФНС по Москві, Управління цивільного захисту Москви, апарату уповноваженого з прав людини в РФ, Центрального митного управління, казначейства, управління ФСКН по Москві «Ведомостей» взагалі не виписують. Видання визначаються інтересом пасажирів, пояснює відсутність «Ведомостей» і «Коммерсанта» в підписному листі Сло «Росія» Хреков: «Може бути, комусь не хочеться мати в літаку ті видання, які вже є у них на роботі».

Далі йде «Московський комсомолець» (408), а за ним - на чималій відстані журнал «Експерт», який чиновники виписують в 292 примірниках.

У минулому році була схожа картина, діляться співробітники підписних агентств, які обслуговують чиновників. «Обсяги підписок не скорочуються, у багатьох відомств список видань не змінюється протягом кількох років, - розповідає керівник відділу передплати агентства« Ділова преса »Юлія Хлопова. - І це не дивлячись на те, що ціни на підписку 2015 року, ми збільшили приблизно на 30-40%, оскільки видавництва помітно підвищили вартість газет і журналів ». Апетити зменшилися, але поки не критично, погоджується менеджер ще одного агентства, що працює з держзамовниками. «Ринок переживає не найкращі часи, але про схлопуванні і тотальної економії говорити поки рано», - уточнює він.

Дійсно, деякі відомства виділили на газети і журнали більше грошей, ніж в 2014 році. Якщо рік тому СКР уклав контракт на 3,9 млн руб., То тепер сума зросла до 6,4 млн руб. Зросли витрати на підписку і у апарату уряду (з 2,7 млн ​​до 6,3 млн руб.), Адміністрації президента (з 7,2 млн до 10,4 млн руб.) І Управління справами президента (з 525 тис. До 990 тис . руб.). Витрати Мінпромторгу залишилися в межах затверджених на 2013-2015 роки лімітів і не змінюються протягом трьох років, пояснює в листі РБК директор адміністративного департаменту міністерства Володимир Бродський, але у зв'язку із збільшеними цінами в цьому році кількість друкованих видань, на які підписані співробітники, скоротилося . А ось Міненерго, за даними прес-служби міністерства, навпаки, зменшило витрати на підписку майже з 2 млн руб. в 2014 році до 316 800 руб. в 2015 році.

Найдивовижніше

Журнал New Times, відомий своїм критичним ставленням до діючого режиму, не обійшли увагою в адміністрації президента (14 підписок) і апараті уряду (9). Його також виписують в Мінфіні (5), Генпрокуратурі і Росдруку (по 2 примірники), Мінекономрозвитку, управлінні зі зв'язків з громадськістю ФМС, Мінприроди та Верховному суді (по одному примірнику). Читає журнал і уповноважений з прав людини в Росії Елла Панфілова. Списки видань визначаються всередині адміністрації та апарату уряду і формуються керівниками відділів, управлінь та т. П. Відповідно до тих задач, які стоять перед підрозділами, наголошує Віктор Хреков (Управління справами президента підписується на пресу не тільки для своїх співробітників, але і виступає в якості замовника від імені адміністрації президента та апарату уряду).

Не оминули увагою держслужбовці і досить ліберальний, по суті суспільно-політичний, чоловічий журнал Esquire, відомий як своїми гучними матеріалами, так і обкладинками (наприклад, в березні 2010 року загальна увага привернула розміщена на обкладинці напис «Навіщо балерини і геї вступають в« Єдину Росію »?», яка анонсувала інтерв'ю з декількома діячами культури про причини їх вступу в партію влади, а в грудні 2011 року перед самими виборами в Держдуму особою журналу став опозиціонер Олексій Навальний, який через кілька днів по сле виходу номера був заарештований на мітингу 5 грудня і засуджений до 15 діб ув'язнення). По одному примірнику видання виписують в адміністрації президента, ФСО, Росдруку і Верховному суді.

Саме «необхідне» в роботі

Одне з популярних у чиновників видань - щомісячний журнал «За кермом» (річна передплата без посередників - 420 руб.): Його виписує кожне четверте установа. У Мінпромторг, який курирує автомобілебудування, йде 10 примірників, а ось в ФСО (замовником виступає управління військово-технічного постачання Служби господарського забезпечення цього відомства) - 14; ще 7 будуть отримувати в ПФР, 6 - в МВС, 4 - в Слідчому комітеті Росії (СКР) і 1 - у Федеральній міграційній службі. У Мінпромторгу і ФСО виписують і російську версію популярного британського автомобільного журналу Top Gear, названого в честь однойменної телевізійної передачі (в міністерстві отримують 4 примірники видання, в службі - 1).

У співробітників Мінпромторгу - широкий кругозір і інтереси: крім традиційного ділового набору передплатних видань в міністерстві виписують 3 примірника журналу для мандрівників Conde Nast Traveller, званого також біблією для туристів (спочатку міністерство збиралося підписатися на 20 примірників), 6 примірників «Вокруг света», 4 примірника журналу «Сім днів», який публікує новини шоу-бізнесу, світську хроніку та інтерв'ю з зірками, 2 примірника жіночого глянцевого журналу «Караван історій» і 1 - чоловічого журналу GQ. «Співробітники Мінпромторгу Росії не мають права замовляти друковані видання для використання в особистих цілях. Вся непрофільна література для діяльності Мінпромторгу Росії замовляється в прийомні керівництва з метою поліпшення часу очікування громадянами прийому керівництвом Мінпромторгу Росії », - пояснив в письмовій відповіді РБК директор адміністративного департаменту міністерства Володимир Бродський.

Читати про подорожі люблять і в інших міністерствах і відомствах. Журнал «Вокруг света», наприклад, в 10 екземплярах виписують в Рахунковій палаті, 8 примірників доставляють в Кремль, по 7 екземплярів отримують співробітники Слідчого комітету, Прикордонної служби ФСБ і ФСО, 4 - ФТС, 3 - РФФД, по 2 - Сло «Росія» і Мінприроди. У National Geographic аудиторія скромніше: 1 екземпляр йде в адміністрацію президента, 2 - в Мінпромторг, 3 - в ФТС, ще 4 виписує профільне Мінприроди.

«Сім днів», крім Мінпромторгу, виписують в ФМС Росії (2 примірника), «Караван історій» - в адміністрації президента, ФСО і Сло «Росія», а GQ - в Росдруку і Верховному суді. Любителі гламуру є в адміністрації президента і ФСО: в АП підписані на 1 екземпляр, а в службі охорони на три журналу Hello! Зараз в самому журналі і на сайті видання проходить конкурс «Найстильніші в Росії --2015», серед номінантів якого в розділі «Найстильніша пара» - колишня фігуристка Тетяна Навка і прес-секретар президента Дмитро Пєсков.

найнеймовірніше

У списку друкованих видань служби забезпечення Прикордонної ФСБ і головного управління МВС по Московській області, наприклад, журнал «Чим розважити гостей». У передноворічному, вересневому випуску, викладеному на сайті однойменної інформаційної системи, крім пісні «Олів'є», в рубриці «Сімейні зустрічі» видання публікує один з можливих сценаріїв святкування Нового року в колі близьких - «Гангстер Клаус». «Момент активізації гостей. Під музику «Джингл белз» з'являється герой в костюмі Діда Мороза нарозхрист, під яким видно штани з підтяжками. В одній руці - мішок, в іншій - автомат Томпсона з ШДМ [куль для моделювання] », - описують сцену автори і на цьому переривають матеріал, пропонуючи читачам приблизно за 100 руб. в місяць отримати повний доступ до інформаційної бази, включаючи публікації журналу. Втім, у відкритому доступі є кількох ігор, серед яких «Я в касці», «Кольорові хвостики», «Малечіна-калечіна» і «Божевільний абориген».

У підмосковному ГУ МВС до розваг і справді ставляться серйозно. Крім «Чим розважити гостей» співробітники управління виписують додаток до нього на компакт-диску - «Звуки свята», 4 примірники «Театральній афіші» (причому три з них постачають в приймальню заступника начальника управління - начальника тилу, генерал-майора внутрішньої служби Сергія Малькова) і журнал «Сценарії та репертуар». В одному з останніх номерів «Сценаріїв і репертуару» крім декількох варіантів новорічної святкової програми для дошкільнят, школярів і співробітників компаній публікується стаття, в якій аналізується тема швидкоплинності життя у вірші «Снігуронька». До моменту публікації цього матеріалу на запит РБК підмосковні поліцейські не відповіли.

У ФСТ, крім шанувальників полювання і риболовлі, є і любителі кросвордів, щотижня отримують 8-сторінкове видання «Кріт - японські кросворди» (видавництво «Володимир-Пресс»). А в Головному слідчому управлінні СКР по Москві виписують в 2-х примірниках журнал «Не будь залежимо» (в повному варіанті «Не будь залежимо - скажи« Ні! »: Наркотиків, алкоголю, паління, ігроманії»). Запит РБК столичним слідчим залишився без відповіді.

Повну версію матеріалу читайте на сайті rbc.ru

ru

Наприклад, в березні 2010 року загальна увага привернула розміщена на обкладинці напис «Навіщо балерини і геї вступають в« Єдину Росію »?