Строительство »

М'ясницька 42, Москва | Садиба Баришнікова | Газета АіФ | моя Москва


М'ясницька, 42 - садиба, збудована в 1793-1802 рр. по проекту Казакова . замовником був Баришніков . Як часто траплялося, головний будинок і праве крило включили в себе палати XVII-XVIII ст. Садиба була спланована в формі каре. Передній фасад прикрашав коринфский портик, до нього вздовж бічних фасадів сходилися галереї з колонами. Портик зберігся, а галереї зламали. Садибу Баришнікова реставрували в 1930-і рр. по проекту С.Ф. Кулагіна .

Садиба Баришнікова - Газета АіФ

М'ясницька, 42 - Аргументи і факти

Вул. М'ясницька, д. 42 - Газета АіФ

До речі, провулок, в який виходила задня частина садиби, в XIX в. був Баришніков. Зараз це - провулок городня слобода .

З 1823 р садиба належала С.Н. Бегичеву . Навесні 1823 року він одружився на молодшій дочці І.І. Баришнікова Ганні Баришникової , Восени вийшов у відставку і оселився в Москві, в садибі на Мясницькій, 42, яку отримав в якості приданого.

У будинку Бегічева неодноразово зупинявся його близький друг А.С. Грибоєдов . У 1823-1824 рр. він написав тут вальси і працював над комедією "Лихо з розуму" . Вечори в садибі відвідували Д.В. Давидов, В.К. Кюхельбекер, В.Ф. Одоєвський, А.А. Аляб'єв . Бував тут композитор Верстовский , Що жив недалеко звідси в Мильниковим провулку , тепер вулиця Жуковського .

З другої половини XIX в. М'ясницька, 42 - адреса лікарні для чорноробів: збереглося Справа про будівельні роботи, датоване 1872-1885 рр. У Плані 1910 р згадується вже Мясницкая міська лікарня. Після перевороту 1917 р будівлю поступово старів. У 1923 р воно прийшло в аварійний стан, і Мясницькій лікарню перевели в міську лікарню, з 1922 р носила ім'я письменника і правозахисника Володимира Галактіоновича Короленка (1853-1921).

М'ясницька, 42. Куточок

У 1929 р в садибі після ремонту розмістився недавно утворений Інститут санітарної культури Мосздравотдела. При інституті був Державний театр санітарної культури, в якому в якості консультанта по літературно-репертуарної частини працював Михайло Булгаков. З репертуаром було погано: п'єс на санітарні теми не вистачало. У 1938 р інститут знайшов союзне значення, ставши Центральним науково-дослідним інститутом санітарної освіти Наркомату охорони здоров'я СРСР. У 1980 р він все ще займав садибу.

Незважаючи на високий статус інституту, його територія не охоронялася. Не було і шлагбаума з будкою. Багатьом запам'ятався милий куточок, утворений головним будинком і правим крилом садиби. У 1960-х у стояла в ніші лавки траплялися щасливі зустрічі і маленькі, невидимі світові трагедії.

У 1999 р колишню садибу Баришнікова передали в довгострокову оренду газеті "Аргументи і факти", яка реставрувала її на свої кошти.

За адресою вул. М'ясницька, д. 42 знаходяться:

  • редакція газети АиФ;
  • БЦ "Мясницкая, 42 С6" - оренда офісів класу B.

М'ясницька вулиця, будинок 42 на мапі

інші будинки на Мясницькій .