Строительство »

Даєш кисень! Напередодні Дня металургів дан старт роботі нової повітророздільної установки ПАТ «ММК»


Фото: автора

Магнітогорськ. Установка в буквальному сенсі з повітря буде виробляти такі життєво необхідні для виробництва гази, як кисень, аргон і азот, і дозволить повністю закрити потреби підприємства.

В урочистій обстановці червону кнопку натиснули голова ради директорів ПАТ «Магнітогорський металургійний комбінат» Віктор Рашников, генеральний директор ПАТ «ММК» Павло Шиляєв і глава міста Сергій Бердников, дзвінким гудком вдихнувши життя в нову установку.

Агрегат вартістю в 4,2 мільярда рублів зведений на майданчику станції №5 кисневого цеху комбінату. За півтора року була проведена титанічна робота: залито 7,1 тисячі кубометрів бетону, на території установки і в сусідньому блоці, де розташовуються повітряні компресори. Змонтовано 25 кілометрів трубопроводу, 1 800 тонн металоконструкцій і 2 100 тонн обладнання, у тому числі 1 100 тонн важить сам агрегат, вироблений підмосковним заводом «Кріогенмаш». Разом з ним поставлено два компресора виробництва США та Росії.

«Потужність існуючих установок дозволяє забезпечувати всіх споживачів ММК, але комбінат не стоїть на місці, виробництво активно розвивається, збільшується його ефективність, тому виникла необхідність будівництва нового блоку, що забезпечує вироблення кисню, азоту та аргону, - коментує начальник кисневого цеху ПАТ« ММК »Іван Вахромеев. - Установка вироблятиме 35 тисяч кубометрів кисню в годину, 30 тисяч кубометрів найчистішого, як ми називаємо, промільного азоту, де кількість домішок обчислюється четвертим знаком після коми, і близько тисячі кубометрів аргону для потреб ММК ».

Виконуючий обов'язки начальника кисневої станції №5 Сергій Рапп зазначив, що повітророзподільну установка видаватиме кисень, аргон і азот відразу під необхідним споживачеві тиском, без використання додаткових компресорів. Це дозволить заощадити до 10 мегават електроенергії на годину. Таким чином новий об'єкт буде на 10% енергоефективніше нині діючих блоків, зведених в 80 - 90-х роках минулого століття.

Продукцію нової повітророздільної установки чекають в сталеплавильному, доменному, прокатному переділах. Нове виробництво не змінить екологічної обстановки в місті споживаючи з повітря потрібні промисловості елементи, що залишилися воно повертає в атмосферу, а вода, яка використовується для охолодження розділяється повітря і компресорів, знаходиться в повністю замкнутому циклі. Відзначимо, що віддалене від основної промплощадки ММК розташування станції дозволяє використовувати менше зусиль на очищення повітря від домішок.


Наталя ЛОПУХОВА / Служба новин «МР» ©
Фото: автора